SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Kawa z mlekiem

Wysłana -
Witajcie, mam szybkie pytanie.

Czy kawa z dodatkiem mleka osłabia, czyt. Hamuje proces termogenezy bardziej aniżeli kawa czarna?
Jaką kawa będzie najlepsza i w jakiej ilości aby wspomóc spalanie tłuszczu?
Pita bezpośrednio przed treningiem czy powiedzmy 1-2h przed?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
tak, osłabia.
najlepszym wyborem jakaś dobra jakościowo, słabo przetworzona, o większej zawartości kofeiny
Wysłana -
Nie przeceniałabym wpływu kawy na spalanie tłuszczu. Odnośnie mleka - to nie jest jakiś superfood, ale nie dajmy się zwariować. Ile tego mleka do kawy? Gorzej, jak ktoś chce na mleku bazować.
Wysłana -
nawet jak dasz te 40 ml to tragedii nie będzie, jak smakuje Ci z mlekiem to takąwypij, tylko wybieraj jakieś normalne mleko itp a nie jakieś łodzone śmietanki.
Wysłana -
mówi się, że mleko osłabia biodostępność kofeiny
Wysłana -
WnMPapa
mówi się, że mleko osłabia biodostępność kofeiny

Nie negując absolutnie powyższego...

Myślę, że jedna kawa z mlekiem vs jedna kawa bez mleka nie przełożą się na brak formy/formę życia
Wysłana -
Chyba najlepiej bezposrednio przed treningiem , w sumie to zalezy jak na kogo i na jak długo pobudza ale ja np pije przewaznie w drodze na trening - jesli jestem zmeczony czy spiacy po pracy a chce zrobic trening
Wysłana -
mozesz coś takiego zarzucić

Wysłana -
deja vu
Myślę, że jedna kawa z mlekiem vs jedna kawa bez mleka nie przełożą się na brak formy/formę życia

Oczywiście . odpowiadałem tylko na pytanie.
Wysłana -
Dziękuję wszystkim za wyrażenie opinii :)
Dodam że nie pije kawy codziennie ani nie jestem od niej uzależniony, jest to raczej napój przed treningiem, ale tak właśnie pomyślałem, że kawa z mlekiem jest taka '' delikatniejsza'' w smaku a więc może i słabiej działa na organizm. Ale faktycznie na cały kubek mleka dodałbym raptem odrobinę mleka 3,2% a więc kosmos to nie jest :)
Ogólnie chciałem się tym wspomóc bo mam problem z tłuszczem na dolnej części brzucha, nie brałem nigdy spalaczy. Myślicie że to dobry pomysł?
Wysłana -
Dieta trening to będzie sukses, kawa bardziej w senscie pobudzenia bedzie tu działać.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź