SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Katowanie brzucha - opinie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Część. Mianowicie ostatnio kolega zaciekawil mnie teoria o cwiczeniach na mięśnie brzucha. Jesli chodzi o mnie ja sam wyznaje zasade ze brzuch mozna cwiczyc 2-3 x w tyg po max 2 cwiczenia i starczy. Z kolei on próbował mnie uświadamiać o tym ze robi brzuch 2x w tyg po 6-7 cwiczen w 2-3 seriach by moc rozgrzac mocno miesnie. Wspominal również o jakims pasie ktory powoduje cieplo na brzuchu i spalanie tłusZczu. Wedlug mniw to jakies teorie z du*y ale ciezko bylo mi mu to wytłumaczyć. Jakie macie zdanie na ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776895

Wśród trenujących jest wiele ciekawych teorii, które się wzięły jeszcze sprzed dekad. Jedną z nich jest ta, która mówi, że brzuch jest partią wytrzymałą i trzeba jej bardzo wielu powtórzeń i ćwiczeń, a dodatkowo im więcej ćwiczeń na brzuch się wykona tym szybciej ta tkanka tłuszczowa zostanie "spalona" z tego rejonu.
Niestety to tak nie działa, mięśnie brzucha trzeba trenować jak inne mięśnie czyli trzeba im dać odpowiedni bodziec, a później dać im też czas na regenerację.

Faktem jest, że mięśnie brzucha są bardzo wytrzymałe w końcu pracują przy każdym ruchu jaki zachodzi w naszym ciele, gdy chcemy wstać z łóżka, przejść dwa kroki, psiknąć zawsze nasze mięśnie brzucha pracują.
Tylko musimy sobie zadać pytanie jaką pracę wykonują mięśnie brzucha u osoby, która nie trenuje nic, nie jest aktywna fizycznie?
Tyle ile muszą czyli minimum bo po prostu nie wymaga się od nich większej pracy.

Natomiast sportowcy muszą mieć mięśnie brzucha wytrenowane na innym poziomie. Dźwigamy ciężary, a nasz brzuch/rdzeń musi pod obciążeniem ustabilizować i zabezpieczyć nasz kręgosłup, przez co musi być silny i sprawny.

Dojść do tego można przez dobrze zaplanowany trening nie tylko mięśni brzucha, ale ogólnie trening siłowy. Podstawowe złożone ćwiczenia i progresja w nich powoli wzmocnią mięśnie brzucha, a dodatkowo zaaplikowane odpowiednie ćwiczenia na rdzeń sprawią, że trening będzie kompletny.

Brzuch trzeba trenować rozsądnie i w sposób zaplanowany, a nie katować go setkami powtórzeń i wieloma ćwiczeniami.

Polecamy również: Jak często trenować brzuch? Najlepsze ćwiczenia na brzuch



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-04-10 08:01:33

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13190
Ja jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś robił brzuch 6-7 cwiczen. Zrób 2 razy w tygodniu 2 intensywne cwiczenia po 4 serie i starczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
po prostu powiedz mu, ze ma teorie z dupy%)
a tak na serio, miesnie brzucha to rowniez miesnie, to ze lubia charakter wytrzymalosciowy, sa w stanie zniesc wieksze zakresy powtorzen, nie znaczy, ze trzeba katowac go kilkoma cwiczeniami, zasada stymulacji jest taka sama jak miesni ramion czy nog. trzeba tylko dopasowac odpowiednia intensywnosc

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Pas nic nie daje, wypocisz tylko wodę, która i tak uzupełnisz. Poza ty taki pas trzeba utrzymywać w czystości by jakieś bakterie się w nim nie zagnieździły lub by nie walił potem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776895
Ćwiczenia na brzuch nie są do tego żeby rozgrzewać brzuch, a tylko go zmęczyć. Pas to strata pieniędzy więc nie warto się nawet tym zajmować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Oczywiscie sam praktykuje 2cw na brzuch i uwazam ze ok jest ale chcialem relatywnie znac odpowiedzi i go pokierowac.

Z innej beczki pytanie. Nie wiem czy mozna ale nie chce nowego tematu zakladac. Czytalem ostatnio o tkankach czerwonych i bialych w mięśniach. Zaleznie ktorych wiecej stosujemy albo dużo kg malo powtorzenlub na odwrót. Moje pytanie czy jesli planuje trenować planem przód tyl 4 dniowy to w jeden dzien uzywac duzo kg a kolejny malo by dac 100% impuls mięsnia czy skupic sie na jednym schemacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nieraz się stosuje np trening push pull, 2 siłowe a 2 ukierunkowane pod hipertrofie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
mozna smialo w ten sposob trenowac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776895
Inferno444
Oczywiscie sam praktykuje 2cw na brzuch i uwazam ze ok jest ale chcialem relatywnie znac odpowiedzi i go pokierowac.

Z innej beczki pytanie. Nie wiem czy mozna ale nie chce nowego tematu zakladac. Czytalem ostatnio o tkankach czerwonych i bialych w mięśniach. Zaleznie ktorych wiecej stosujemy albo dużo kg malo powtorzenlub na odwrót. Moje pytanie czy jesli planuje trenować planem przód tyl 4 dniowy to w jeden dzien uzywac duzo kg a kolejny malo by dac 100% impuls mięsnia czy skupic sie na jednym schemacie?


Ale nie jesteś w stanie dojść do tego jakie masz proporcje włókien w poszczególnych partiach, a dodatkowo mogę się zmieniać. Jednak najprostszym rozwiązaniem jest po prostu regularna periodyzacja w treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Jeśli mam być szczery to czy ćwicze brzuch czy nie to nie zauważam żadnych zmian. Nie ćwiczyłem go cały rok i teraz podczas redukcji okazuje się, że jest solidnie zrobiony i proporcjonalny.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Co do treningu sprawdzi sie to?

Sila przod
Przysiad 5x5
Wyciskanie na maszynie 4x6
Wyciskanie na plaskiej sztangi 4x5
Wyciskanie na skosnej sztangi 3x5
Ohp 5x5
Uginanie na biceps hantli 4x8

Sila tyl
Martwy 5x5
Wioslo nachwyt 4x6
Face pull 3x8
Wykroki 5x5
Uginanie podudzi na tyl uda 4x8
Unoszenie hantli na boki 4x6
Prostowanie ramion na wyciagu gornym 4x8

Hipertrofia przod
Wyciskanie na maszynie nog 4x15
Przysiad 4x12
Wyciskanie hantli na plaskiej 4x12
Wyciskanie hantli na 45 stopni 3x12
Wyciskanie hantli na barki 4x12
Uginanie sztangi 4x12

Hiper tyl

Wioslo nachwyt 4x12
Przeciąganie drazka malego do klaty 4x12
Szrugsy 3x12
Wykroki 4x12
Uginanie podudzi na tyl 4x15
Unoszenie na boki 4x15
Wyciskanie francuskie sztanfi 4x15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ogromne łydki i uda

Wiecej