SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Karkowka

Wysłana -
Czy jadacie karkoweke? Macie jakiejs fit przepisy? Ja nie przepadam za wieprzowina ale za to moj maz uwielbia.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tak jadamy,jesli chodzi o przepisy to wpisz w wysxukiwarke w tym dziale i wyskocza
Wysłana -
nr jeden to z grilla jak dla mnie a zalew można zrobić tyle że tylko wyobraźnia cię może wyhamować
Wysłana -
Dokładnie, fajnie zgrillowana karkówka to niebo w gębie
Wysłana -
Tak z grila jest super i najmniej kaloryczna. Ja tam nie przedam za wieprzowina ale wszyscy faceci ktorych znam uwielbiaja. Ja bardzo lubie gulasz albo beef strogonof.
Wysłana -
Bardzo lubię też duszoną karkówkę w sosie własnym Pychota
Wysłana -
Usunięty przez anubis84 za naruszenie Pkt 1 regulaminu forum.
Wysłana -
sonka30
Nie polecam ogólnie smażenia karkówki ponieawż smażona karkówka chuda na pewno nie jest ;) Szczegolnie,że mięsko samo w sobie ma bardzo dużo kalorii. Za to warto jest taka karkówkę upiec albo ugrillować ( w tym roku już otworzyliśmy sezon grillowy). Pyszna marynata do karkówki z grilla znajduje się na tej stronie: https://www.przepisy.pl/przepisy/szukaj/marynata-do-karkówki-z-grilla  - polecam sobie poczytać.
a ja polecam smazona na smalcu,pozniej na tym co xostanie usmazyc kapuste kiszona i niebo w gebie...a kalorie wystarczy wliczyc w bilans
Wysłana -
ja karkówki mam codziennie w diecie 150-200g, grillowana na grillu elektrycznym, wystarczy troszkę pieprzu, czosnku i chili i ja jestem wniebowzięty :) ogólnie od kiedy na stałe włączyłem wieprzowinke do diety częściej na mojej twarzy pojawia się uśmiech :P
Wysłana -
ja do smażenia karkówki zazwyczaj nie dodaję wiele przypraw, sól,pieprz,czosnek, może cebulka, i jak dla mnie jest miodzio i faktycznie smażona z kapustą kiszoną jest super. Jadłam też pieczoną z plastrami zwykłej białej kapusty - pycha.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź