SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kardiolog zakazał mi chodzić na siłownię. Słuchać czy nie ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 100 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1314
Dzień dobry wszystkim, 3 dni temu byłem u kardiologa ponieważ obawia mnie moje wysokie ciśnienie (zwykle 140/90 lub 140/80, mam 17 lat). Była to moja pierwsza wizyta u kardiologa więc narazie Pani nie przepisała mi żadnych leków a kazała zmienić dietę (nie jeść wieprzowiny, jeść dużo ryb i warzyw) i 3 razy w tygodniu biegać/spacerować po 3-5 km i zakazała mi chodzić na siłownię (i oczywiście dostałem od niej opieprz dlaczego tak późno bo wysokie ciśnienie towarzyszy mi od kąd tylko pamiętam). Czytałem w internecie o tym i tam znowu piszą, że siłownia jest na to zdrowa. I teraz pytanie kogo słuchać ? Czy może po prostu wystarczy tylko wyeliminować niektóre ćwiczenia i to wszystko ? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heh jedzenie ryb i warzyw się przyda zwiększyć zawsze ale ta wieprzowina to nie widzę sensu,ćwiczyć jest zdrowo i nie ma się czym martwić moim zdaniem bo serce jak może biegać to i dźwigać a jedynie bym się wstrzymał co do używania przedtreningówek/spalaczy czy dużych ilości stymulantów ale tak to normalnie , nie jestem lekarzem więc się ktoś niech wypowie ale tak na logikę ziomek :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jakies wysokie to ciśnienie nie jest, ja bym się udał do innego kardiologa i skonfrontował tą sprawę
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 100 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1314
Ok dzięki wam za pomoc, spróbuje poszukać też innego kardiologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Generalnie, to trzeba słuchać lekarzy

Ciśnienie, jak na ten wiek, w normie nie jest.

Jednak - uzasadnione byłoby przeprowadzenie badań, czy jest to nadciśnienie pierwotne, czy wtórne - czyli usg jamy brzusznej, nerki, okulista - z tego co pamiętam.

Dieta jest istotna, jeśli masz nadwagę - to powrót do prawidłowej masy ciała może spowodować obniżenie ciśnienia, stąd też może zalecenie odstawienia wieprzowiny, utożsamianej z mięsem tłustym, zatem kalorycznym.

Zmniejszenie podaży soli i eliminacja energetyków, bo to one w obecnych czasach najczęściej powodują problemy z ciśnieniem - przynajmniej tak kardiolodzy twierdzą

Wysiłek aerobowy jest wskazany. Trening siłowy sam w sobie powoduje wzrost ciśnienia, więc dopóki nie ustalisz, czy to nie zła dieta i niehigieniczny tryb życia są przyczyną takich wartości ciśnienia - warto byłoby słuchac lekarza.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 100 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1314
Nie mam nadwagi, sama kardiolog zwróciła uwagę na to że mam dobrą sylwetkę, nie jestem otłuszczony. Osłuchała moje serce i też powiedziała, że nie mam żadnej choroby serca ani nic tylko to ciśnienie narazie muszę zrobić co kazała i zobaczymy co dalej powie. Odnowię ten temat po następnej wizycie (jeśli kardiolog coś zmieni/zaradzi) czyli za około miesiąc i może wtedy coś poradzicie. Nie wiem czy to istotne ale napisze o tym, miałem robione tam jakieś badanie nawet nie wiem co to było po prostu kładłem się i do klatki miałem przyklejane (em takie silikonowe kółka co się zawsze śliniło i przyklejało do lodówek itd xd) i na kończyny zakładane jakieś bransoletki. I z tego badania otrzymałem kartkę z tymi kreskami jak bije serce też nie wiem jak się to nazywa ;/ I gdy kardiolog to sprawdziła powiedziała, że jestem nerwusem. Jak mówiłem nwm czy to ważne ale wolałem napisać, bo może ktoś tu się troche na tym zna. Dzięki za dotychczasową pomoc i zobaczymy co dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To badanie to EKG, bardzo podstawowe badanie, rutynowe.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Primo- idź do innego kardiologa (najlepiej dwóch, masz czas, jeszcze nie umierasz:)
Drugie primo- jeżeli uprawiasz systematycznie sport idź do lekarza sportowego, zwykli ze strachu przed ew. pretensjami/roszczeniami zabronią Ci nawet wchodzenia po schodach, byle mieć spokój. Patrzą na człowieka jak na chorego, nie człowieka któremu trzeba pomóc pokonać przeszkodę w drodze do jego celu.
Trzecie- na siłownię chodź, ale z głową- nikt nie każe Ci przerzucać ton żelastwa, obecnie "siłownia" to w 50% strefa kardio, drabinki, maty, przyrządy etc. Można się nieźle napocić z pożytkiem dla zdrowia i serducha. Póki się nie dowiesz co jest grane działaj na 1/2 gwizdka.
Czwarte, dieta czyni cuda, nasi lekarze z automatu zapodają pigułki i po temacie. Często leczą skutki, nie przyczyny.

Od siłowni (z powyższymi uwagami) na pewno gorsze jest nic nie robienie.



Zmieniony przez - kojanis w dniu 2018-03-25 20:29:35
1

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 100 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1314
Z tym nie robieniem nic to akurat muszę Ci przyznać rację :) Dzięki !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
Ja potrafiłem mieć 160-170/80 poszedłem do kardiologa gdzie mnie przebadali od stóp do głowy... badanie krwi chyba 20 parametrów, ekg, echo serca, holter ciśnieniowy i nic nie znaleźli... na holterze wyszło ze przez większość czasu mam 140/80 i lekarz powiedział że teraz młodzi faceci co trenują coraz częściej tak mają i mi nic nie przepisze na nadciśnienie tylko mam wejsc na jeszcze zdrowszy tryb życia, mniej stresu, wiecej spacerów, warzyw itp. na pytanie czy moge trenować na siłowni to powiedział ze to jest w moim przypadku nawet wskazane i ze jak najwięcej ruchu.

Z tym że... wszystko z głową pomyśl ze pójdziesz kiedyś z ciśnieniem 150/90... wypijesz dobra przedtreningówkę i zarzucisz 150kg na martwy... to ciśnienie może być wylewowe, wszystko byle z głową.


Zmieniony przez - T-FIGHTER w dniu 2018-04-22 01:46:44

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Basen- fakty i mity.

Następny temat

Redukcja, duża ilość skóry czy dużo uporczywego fatu?

WHEY premium