SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate Combat Full Contact Karate League - opinie i dyskusja

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Znalazłem w sieci trailery oraz video z walk pierwszej gali Karate Combat (Full Contact Karate League), która odbyła się 3 lutego w Budapeszcie (kolejne gale w Miami 26.04, Dubaju 12.05 i Atenach koniec maja) do sprawdzenia na stronie https://www.karate.com/

To, co mnie zainteresowało to połączenie karate, kickboxingu i walki w parterze z wykorzystaniem rękawic podobnych do tych wykorzystywanych w MMA. Dodatkowo zawodnicy walczą w kwadratowej niecce bez lin czy siatki. Są wejścia w nogi, obalenia i ciosy w parterze. Nie doszukałem się na oficjalnej stronie obszernego opisu i zasad, ale wygląda to bardzo fajnie i przyjemnie się ogląda.

Ambasadorami tej organizacji są m.in. Adam. S. Kovacs mistrz karate i analityk UFC, Bass Rutten weteran sportów walki, zawodnik kickboxingu i MMA, były mistrz wagi ciężkiej UFC i mistrz Pancrase oraz Chuck Liddell mistrz wagi półciężkiej UFC.

Co o tym sądzicie?

HIGHLIGHT




PRZYKŁADOWA WALKA


1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Każdy ma inne priorytety. Jeden chce grać w każdą grę, a drugiemu wystarczy jedna czy dwie. Ale w SW jest nieco gorsza sytuacja: zraniona duma, gdy dostajesz bęcki bo nie potrafisz stawić oporu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Yoshi87
To, co mnie zainteresowało to połączenie karate, kickboxingu i walki w parterze z wykorzystaniem rękawic podobnych do tych wykorzystywanych w MMA. Dodatkowo zawodnicy walczą w kwadratowej niecce bez lin czy siatki. Są wejścia w nogi, obalenia i ciosy w parterze.

Ja nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o tych połączeniach... W Goju Ryu występują obalenia i walka w parterze z uderzeniami, nie wspominając o waleniu po łbie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Wiesz, nie jestem ekspertem od Karate, ale wydaje mi się, że nie często spotyka się szkoły walki o której mówisz, raczej bardziej tradycyjne Karate i takie pojedynki nie są częstym widokiem nie mówiąc już o tego typu turniejach. Chyba że się mylę. Na co dzień bliższy jest mi świat MMA, KB i Grapplingu :) Dlatego pytam o opinię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Tam gdzie mieszkam to jest to raczej najpopularniejsze Karate. No ale wiadomo, że pojedziesz do innego miasta to tam może być na topie jakieś inne. A turnieje to zazwyczaj między-stylowe na uniwersalnych zasadach. A tak na marginesie to w tych tak zwanych "nowoczesnych" Karate, to chyba każde idzie w kierunku walk przekrojowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do samego filmiku z przykładową walką to mniej więcej od 2:56 Dionicio Gustavo reprezentuję styl niepokojąco przypominający boks. Balans i asekuracja barkiem. Pozycja inna, ale te dwa elementy nie kojarzą mi się z karate, choć nie jestem ekspertem od tego stylu.

marcinpruszcz
Tam gdzie mieszkam to jest to raczej najpopularniejsze Karate. No ale wiadomo, że pojedziesz do innego miasta to tam może być na topie jakieś inne. A turnieje to zazwyczaj między-stylowe na uniwersalnych zasadach. A tak na marginesie to w tych tak zwanych "nowoczesnych" Karate, to chyba każde idzie w kierunku walk przekrojowych.


Jak wyżej. W klubie, do którego od niedawna chodzę trenerem jest karateka i prowadzi dodatkowo zajęcia MMA, żeby karatecy podciągnęli parter. Przychodzą do niego chłopaki po różnych stylach i wystawia ich w turniejach karate. Muszą się tylko dostosować do regulaminu. Potem ktoś mówi, że karate fajne, albo w tym klubie dobrze uczą, bo są wyniki. To samo z zawodnikami zmieniającymi kluby. Z dobrego, ale nie zrzeszonego klubu najlepsi przechodzą do zrzeszonego, bo chcą popykać w zawodach. Potem mówią, że trener dobry, bo wygrywają na zawodach. Znam z Łodzi sporo przykładów, ale nie chodzi o to, żeby prać brudy.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-04-11 15:49:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak zostawią formułę walki i nie pójdą w stronę kickboxingu to bardzo fajna odmiana od tradycyjnego karate z zatrzymywaniem ręki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W efekcie zawsze wychodzi MMA. Ile zostanie z karate? Trenowałem kung-fu u trenera, który "rozwijał" styl o parter i boks. Teraz mam trenera, który to samo robi z karate kyokushin. Powstaje pytanie czy to kung fu i karate, czy już MMA. MMA to miks sztuk walki, więc chyba MMA. Każdy trener stara się jak najwięcej zostawić ze swojego stylu, ale czy to ma sens z punktu widzenia efektywności technik w walce?


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-04-11 19:08:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Pytanie należy zadać inne: czy trenowanie SZTUK WALKI ma sens z punktu widzenia efektywności w walce. Nikt chyba nie idzie na treningi kung fu z myślą - no, to teraz zostanę mistrzem na ulicy. Treningi sztuk walki nie mają na celu nawalania się na ulicy, a kultywowanie pewnej tradycji.



Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-04-11 23:21:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Wiesz najczęstszym powodem przez który ludzie zapisują się na sztuki/sporty/systemy walki jest chęć samoobrony. Oczywiście część ludzi przychodzi żeby się poruszać, albo przychodzi ze znajomym, czy ze zwykłej ciekawości. Ale tych jest znacznie mniej. Dopiero po jakimś czasie uczęszczania na treningi założenia ulegają zmianie...

A propos SW, to myślisz że ludzie kiedyś nie uzupełniali swoich styli? Przecież nikt nie wstał rano i nie wymyślił jakiegoś Karate czy Kung Fu. Do finalnej "formy" ludzie dążyli latami. I jak ktoś zobaczył coś interesującego, to na bank włączał to do swojego stylu. I zapewne było wiele konfrontacji między-stylowych, co spowodowało przenikanie się różnych styli...

Natomiast dlaczego w tej chwili wszystko dąży do MMA? A do czego innego miało by dążyć? Ludziska chcą konfrontacji styli. I nie mam na myśli tylko widowni, lecz samych ćwiczących/walczących. A konfrontować je można tylko na jakiś ogólnych zasadach. W tym wypadku zasady MMA świetnie się sprawdzają. I teraz przypomniały mi się filmiki z początkowych UFC. Zapaśnik vs bokser, albo judoka vs kickboxer... Nie istotne kto wygrał ale obydwaj walczący zazwyczaj po takim starciu zaczynali się nieco dokształcać z "branży" przeciwnika. Po jakimś czasie kolejne UFC i kolejne konfrontacje i kolejne dokształcania po walkach... No i po jakimś czasie z wiadomych przyczyn, wszyscy mieli podobne umiejętności i podobnie walczyli...


Zmieniony przez - marcinpruszcz w dniu 2018-04-11 23:54:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Fajne walki, a sposób poruszania się tych z filmików raczej nie kickboxerski

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marcinpruszcz
Natomiast dlaczego w tej chwili wszystko dąży do MMA? A do czego innego miało by dążyć?


Ale kiedy trenujemy karate/kung fu, a kiedy MMA? Trenerzy psują styl, a potem odwołują się do tradycji. Jak pójdziesz do klubu i powiesz, że chcesz trenować styl tradycyjny to często możesz usłyszeć: "Trenujemy ..........., ale wprowadzamy też elementy parteru". Moim zdaniem jak ktoś chce trenować parter to może się zapisać dodatkowo na inny styl.

Za 20 lat nikt nie będzie wiedział które elementy stylu wprowadził mistrz obserwujący bąka, a które trener podpatrzył w telewizji. Trenerzy z mojego pokolenia mają jeszcze tą świadomość, ale później ich wychowankowie już nie będą mieli.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-04-12 07:55:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochraniacz szczęki problem

Następny temat

Trening plyometryczny I rozciągające

WHEY premium