SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kaptury - szrugsy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4587

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 517
Siemanko wszystkim. Mam spory problem z rozbudowaniem kapturów. Zazwyczaj robie 4 serie 2x w tygodniu (po zakończeniu treningu pleców i barków)
Niestety w żaden sposób nie mogę ich zaangażować do pracy, zamiast kapturów czuję prace karku(zaznaczone na zdjęciu)
Próbowałem wielu sposobów; barki wysunięte do przodu/do tyłu, w lekkim skłonie do przodu, ze sztangą/hantlami(mniejszy/większy ciężar) - nic.

Nie mam żadnych wad postawy. Pare lat temu miałem wybity bark, ale wszystko wróciło do normy(więc chyba raczej nie przez to). Nie mam zielonego pojęcia co mogę robić źle, poprosiłbym o jakieś wskazówki

Z góry dzięki


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A jak trenujesz grzbiet ? Jak reszta partii ?

Ja w sumie czworobocznych nawet nie ćwiczę, jedynie face pulle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 517
Trening pleców to: podciąganie na drążku nachwytem, wiosłowanie podchwytem/nachwytem i martwy ciąg. Mimo to kaptury i tak nie ruszają się ze swojego miejsca. Co do innych partii ciała to wszystko jest okej. Może technika kuleje, ale przy takiej ilości prób to i ze złą techniką coś by się ruszyło. Komicznie to wygląda, bo barki mam dobrze rozbudowane, a przez brak kapturów wyglądam jakbym był przygarbiony, nie mam zielonego pojęcia jak to ogarnąć, próbowałem wszystkich możliwych ćwiczeń i nic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ja bym chętnie zobaczył foto sylwetki, przód luźno, tył i bok.

Bo kaptury to najłatwiejszy do rozbudowania mięsień. Nadmiar szrugsów może wbrew pozorom nawet zaszkodzić kompleksowi barkowemu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
Przy szruksach warto delikatnie pochylic sie do przodu i w fazie konceyrycznej zayrzymac sie na samej gorze na 3 sekundy , w szruksach ruch jest bardxo krótki o sam z siebie moze nie wystarczyc

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Wbrew pozorom szrugsy nie są jakim super ćwiczeniem. Dobrze wykonane zakres jest dość sensowny ale kaptur najlepiej budują ćwiczenia oli albo ich łatwiejsze zamienniki jak na przykład hp.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Też spotkałem sie z opinią, że szrugsy nie są zbyt zdrowym ćwiczeniem , bo przeciążamy dźwigacze łopatki, które i tak dużo pracują.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
TO jakie ćwiczenia polecacie?

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja szrugsów od jakichś 2 lat nie robię, przy mc już nawet dobrze będą pracowały.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 3497 Wiek 39 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 86516
martwy wiadomo :) a jakieś niestandardowe ćwiczenia na plecki z mocną aktywacją kaptura?
Ps do autora, 4 serie 2 razy w tygodniu to duzo ... jak robisz martwe ciągi ? Jaka objętość , Ilosć powtórzen?


Zmieniony przez - acidm w dniu 6/26/2017 10:39:11 PM

Krążę po orbicie niczym hiv po prostytutkach :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Martwy ciąg ze szrugsem możesz robić, high pull, zarzut. W kolejności od najłatwiejszego
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprzęt na siłownie- co dokupić ?

Następny temat

Początki trenowania.

WHEY premium