SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kapap

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Cavior z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 519
Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tej sztuce walki słyszałem na razie tylko tyle że to jest brutalniejsza krav maga... Bo tak się zastanawiam czy nie zamienić siłowni właśnie na Kapap no ale najpierw chciałem czegoś więcej się o tym dowiedzieć...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Ale jak już o wyższości to co jest lepsze szachy czy warcaby? Albo koszykówka czy piłka nożna? Jak dla mnie kwestia gustu. Ale ludzie mają takie jak by to nazwać tendencje do porównań. No ale co by tu porównać? Trzeba by było wymyślić coś co łączyło by dwie dyscypliny... No to może z przymrużeniem oka przyjmijmy, że piłka ręczna będzie połączeniem koszykówki z piłką nożną. Kto wygra? Bo w/g mnie największe szanse miała by osoba grająca w piłkę ręczną. Podobna sytuacja miała by miejsce przy porównaniu różnych sztuk/systemów/sportów walki. Niby próbują to porównywać w KSW/MMA, ale co tu porównać jak oni wszyscy są wielostylowi... No i poza tym reguły sprawiają, że nikt nie wyciąga swojego "asa" z rękawa... I fakt faktem broni jeszcze nie używają, no ale kto wie może jeszcze wrócą czasy gladiatorów...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przesada

w warszawie masz wszystko - a chcesz iść na coś, o czym prawie nikt nigdy nie słyszał :)
pędź na bjj czy mt

Zmieniony przez - ergu w dniu 2008-05-28 18:04:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 519
Kapap właśnie podobno dopiero zaczyna wchodzić tak jak krav maga pochodzi z Izraela no i tak jak napisałem podobno jest brutalniejsza.

http://pl.



Zmieniony przez - Roni15 w dniu 2008-05-28 22:16:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
przyblizenie tego co to jest kapap: http://www.kapap-polska.pl/kapap-polska/1623/co-to-jest-kapap.html

Co do samego kapapu ode mnie... Nie miałem okazji tego trenować(i troszke wątpie by ktokolwiek z forum tronował to) ale z tego co wiem to kapap działa troszke na zasadzie jkd,czyli łączy to co najlepsze(a przynajmniej ma taki zamiar działania). Od Kravki "zwykłej" różni sie tym że wiekszy nacisk kładziony jest na parter( wiecej elementów rodem z bjj czy zapasów,dużo obaleń a takze dźwigni).

Widziałem także plakaty reklamujace kapap...oczywiscie wszechobecne slogany typu "ekstremalnie skuteczne" czy nauka walki z uzbrojonym przeciwnikiem...
do tego typu rzeczy należy podchodzić z odpowiednim dystansem, o czym było juz na forum

edit.
PS: Kapap to odmiana kravki wiec trudno żeby nie pochodziła z Izraela

Nie powiedziałbym zeby była brutalniejsza,kravka,jak to kravka...
różni się tak jak zapasy w stylu wolnym od zapasów w stylu klasycznym, poszczególnymi elementami(regułami jeśli mówimy o typowej sztuce walki),ale to wciąż są zapasy.
Tak samo z kravką,różni się czymś od "zwykłej" ale to wciąż jest kravka

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-05-28 22:27:51
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Moja rada - zapisz się na Kravkę, albo na Combat 56 a nie szukasz Bóg wie czego ;].
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"podobno jest brutalniejsza"

potrafią się żydzi reklamować (nie ma tu nic antysemickiego ale pewnie i tak będą protestować w tv że nazwałem ich żydami i podadzą mnie do sądu w nowym jorku)

jak kravka do PL wchodziła to w tv był program chwalący jaka to krawka nie skuteczna i że w izraelskim (przymiotnik więc zgodnie z zasadami pisze sie z małej litery, nie oburzajcie się proszę to nie brak szacunku dla tego kraju ) wojsku w 20 godzin wyszkolą dzięki krawce killera - więc nie ulegaj reklamom - a co mają powiedzieć, że to jest sztuka walki dla kobiet w 8 miesiącu ciąży?nikt by na to nie poszedł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 679 Napisanych postów 6778 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66842
A tu was zaskocze bo miałem styczność z kapapem (mieliśmy z kumplami wynająć sale aby pokopać piłke i przypadkiem dowiedzieliśmy się że na jakimś seminarium oyama-karate gościem będzie izraelski instruktor kapap)

I po na tamte czasy po 40 min treningu byłem w niebo wzięty
twarde bloki bezkompromisowe ataki na oczy krtań i krocze wykończenie techniki na leżącym przeciwniku poprzez kopnięcie piętą w skroń.

Teraz po paru latach moge śmiało stwierdzić że to samo znajdziesz na combat56 czy kravce u Kopcia i Tarnowskiego

A co się tyczy samego kapapu to system powstał 1948 jeśli mnie pamięć nie myli jego autorem był sierżant piechoty nazwiska za Chiny sobie nie przypomne system rozwijał się rozdzielnie od krav magi i nadal jest używany przez izraelską gwardie obywatelską oficerem tej organizacji był w/w trener (choć w życiu o tym nie słyszałem a z racji zawodu się takimi rzeczami interesuje)

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 519
Ogólnie ten kapap mnie zainteresował bo to wyszło tak że poznałem typa i jakaś tam gadka i on mówi żeby poszedł na kapap jak chce iść na sztukę walki mówił coś tam że w Warszawie uczy tego typ który się naparzał w hooligankach ulicznych i miał jakąś tam lipę i odebrali mu zezwolenia na prowadzenie wszystkiego oprócz boksu i do niego się idzie niby na boks a tak naprawdę potajemnie na kapap i w pół roku podobno wszystko elegant obcykane... Czyli kapap z tego co rozumiem wiele od kravki się nie różni tylko tym że więcej w parterze naparzania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
po tym co napisałeś kategorycznie odradzam iść!!!!
Ściema jakaś!!!!!!

Co znaczy odebrane licencje na wszystko z wyjatkiem boksu?W pół roku wszystko obcykane? SMIECH NA SALI

No chyba że to ten napalony na "nielegelne walki" kumpel naopowiadał takich bzdur...wiec dla pewnosci mozesz jeszcze sprawdzić...

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-05-29 16:18:20

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 519
Z tego co ten typ mi mówił to zrozumiałem że tamten co uczy miał jakąś lipę z psami za tą hooliganke no i ma tylko licencje na boks a reszty uczy "potajemnie" Najlepiej jak pójdę i sam to sprawdzę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
taaa i każdy każdemu tak to rozpowiada i jakims cudem jeszcze nikt tego nauczyciela nie "sprawdził" jeszcze...

sprawdż,bo się moze okazac ze to po prostu ten Twój koleś bajki tworzy.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-05-29 16:56:04

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z nosem

Następny temat

kask, ochraniacze nogi

WHEY premium