SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalistenika (skazany na trening - zaprawa więzienna) vs siłownia

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Witam!! Ostatnio miałem okazje przeczytać książkę "Skazany na trening - zaprawa więzienna" Paul'a Wade no i zacząłem rozmyślać na ten temat..

Pewnie prawie nikt z was nie kojarzy tej książki więc troche ją opisze. Już na samym wstępie autor uderza do osób trenujących na siłowni różnego typu pytaniami (m.in. ilu z nich dysponuje faktyczną siłą sportową, którą mogą praktycznie wykorzystać, ilu z nich ma wystarczająco gibki kręgosłup żeby coś tam zrobić, ilu z nich zrobi nienaganne podciągnięcie jedną ręką itd. no i odpowiedź jest "prawie nikt". Autor dość często uderza takimi pytaniami i na swój sposób poniża osoby trenujące na siłowni.. Oprócz tego opisuje tam, że ćwiczenia na siłowni rozwijają tylko do tego ruchu, a ścięgna i stawy są słabe (natomiast w kalistenice nie są, wtedy się na prawde wzmacniają.. - wg autora)

No i ogólnie są tam opisane dość ciekawe rzeczy, jak ktoś jest zainteresowany niech poczyta, widzę że jest dość dużo o tym na necie.

I tutaj nasuwa się moje pytanie:

Czy gdy głównie zależy mi na sprawności fizycznej (minimalnie na nabraniu masy i wyrzeźbieniu) oraz na nabraniu siły lepiej dalej chodzić na siłownie czy zacząć uprawiać "kalistenike" tak jak opisał to Paul Wade ?

Mogłem coś przekręcić więc z góry przepraszam ale jakiś dziś nie do życia jestem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj


Tak naprawdę każdy rodzaj aktywności fizycznej ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od Twoich celów. Kalistenika to trening oparty głównie na ciężarze ciała, w którym bazujemy na ruchach bardziej funkcjonalnych. Jego zadaniem jest poprawa :

-ogólnej siły

-ogólnej sprawności

-motoryki


Trening siłowy zaś skupia się przede wszystkim na poprawianiu umięśnienia w sylwetce i siły czy dynamiki.


Określ zatem co Ciebie interesuje. Jeśli po prostu chcesz podnieść swoją sprawnośc i lepiej się czuć to kalistenika będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli natomiast chciałbyś zbudować fajną sylwetkę i przy tym być sprawnym to podstawą powinien być trening siłowy a kalistenika ewentualnym uzupełnieniem. Oba rodzaje treningu można śmiało połaczyć i czerpać z nich zyski. Warto tutaj dodać, że w obu dyscyplinach figuruje wiele podobnych czy nawet tych samych ćwiczeń, chociażby : podciągania na drążku, pompki klasyczne , pompki na poręczach (dips), gdyż są to najefektywniejsze ruchy, przenoszące ciało w przestrzeni.

Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Możesz np. przez miesiąc chodzić na siłownie, a przez następny ćwiczenia kalinistyczne. Na TVN Style zobacz program pt. ,,Ekstremalny kurs piękna'', są tam wyłącznie ćwiczenia kalinistyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Czytałem kiedyś o kalistenice i ta opisana w książce jak to mówi autor to "stara szkoła" i różni się dość dużo od tych obecnych ćwiczeń.. No i chodzi o to, że te ćwiczenia początkowe sądze, że za wielkich efektów mi nie dadzą, no bo pompki o ściane robić.. Tyle, że właśnie autor każe zacząć od początku niezależnie od tego jacy jesteśmy silni.. Ciekawe czy to przynosi efekty.. Może to jakoś złączyć z siłownią?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Możesz ,tylko z umiarem.Jeśli nigdy nie robiłeś pompek(cyklicznie) to będziesz mieć efekty nawet od pompek na ścianie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Hym, ale będzie jakiś sens jeśli bd wykonywał trening na siłowni a potem ten z książki ? Tzn chodzi mi, że w ten sam dzień będę robił i to i to :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Chyba sam czujesz, że w tym wykonaniu wątpliwy. .

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Ehh no trudno, musze to jakoś połączyć :)

A jak sądzicie, co przyniesie większe efekty ? Siłownia, czy te ćwiczenia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Najpierw to się zastanów o jakie "efekty" Ci chodzi.
1

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Niewiem już sam, mam mieszane uczucia, poczytałem kilka tematów o tym i niewiem. Z jednej strony chciałbym być sprawny fizycznie (czyli te stawy wzmocnić itp.) a z drugiej chciałbym być silny, nabrać masy itd. trudna sprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Czyli najpierw to się zdecyduj. W tej chwili to co piszesz to jak trochę być w ciąży. Ewentualnie proponowane wyżej rozwiązanie czyli miesiąc na (czy 6 na 6 tygodni) też jest ok. Co prawda efekty będą w krótkim czasie mało spektakularne ale taki trening zapobiega stagnacji.
1

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
https://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html?search=Kalistenika
moze cos znajdziesz co Cie zaciekawi
Ja myślę ze miesiac na siłowni to z krótko.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Picie alkoholu w sylwestra a trening

Następny temat

regularność

WHEY premium