SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalistenika + siłownia FBW dobre połączenie ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13141

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

meszczyzna

Wiek

23

Waga

76

Wzrost

179

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

8 miesiecy

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1132
Witam chciałbym spróbować sie w treningu kalistenicznym ale nie chce rezygnowac z siłowni , wiec troche poszukalem w internecie na temat łaczenia kalisteniki z siłownia i jako że moim zdaniem najlepszym treningiem jaki do tej pory robiłem na siłowni jest FBW postanowiłem pozostać przy nim w polaczeniu z treningiem kalistenicznym.

Wygladalo by to tak ze cwiczyl bym 3x w tygodniu przykladowo poniedzialek trening kalisteniczny FBW, sroda kalisteniczy FBW, piatek trening na silowni FBW .Ten piatkowy trening na silowni bede robil 2 zestawy A B, pierwszy tydzien zestaw A , nastepny tydzien zestaw B itd. (ponizej wstawiam oba treningi AB do oceny )
A
Przysiady ze sztangą na barkach 3x10
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3x10
Wyciskanie sztangielek na ławce skośniej 3x10
Ohp 3x10
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 2x12
Wyciskanie francuskie leżąc 3x10
Uginanie ramion z hantlami 3x10
+ cwiczenie na brzuch 3x10

B
Martwy Ciąg 3x10
Wykroki 2x10
Uginanie nóg na maszynie (dwógłowe ud) 2x10
Podciąganie na drążku 3x8
Wyciskanie Sztangi płasko 3x10
Wznosy ramion w bok z sztangielkami 3x10
Prostowanie ramion z linka wyciągu 3x10
Uginanie ramion ze sztangą 3x10
+ ćwiczenie na brzuch 3x10

Trening kalisteniczny skladal by sie z jednego zestawu, wygladalo by to tak (co do ilosci serii i powtorzen wlasnie nie wiem co i jak prosil bym o pomoc w dopasowaniu, napisalem tak orientacyjnie):

przysiady (tzw pistolety) 5x10 na kazda noge
podciaganie nachwytem 4x10
pompki na poręczach z nogami na podwyższeniu 4x10
pike pushup 4x10
dipsy 4x10
podciaganie wąsko podchwytem 4x10
+ ćwiczenie na brzuch

Co sądzicie o takim połaczeniu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Ja bym w dniach treningu siłowego zrobił FBW, bo jak zarżniesz mięsnie taką objętością to siły na kalistenikę nie bedzie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1132
Chyba zle doczytales co pisalem , chodzi mi o to ze 2x w tygodniu bede robil trening kalisteniczny FBW i raz w tygodniu trening FBW na silowni jednego tygodnia trening A nastepnego trening B
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1132
Więc jak panowie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Masz bardzo fajne połączenie choć dość wymagające. Jesteś w stanie wykonać wszystkie ćwiczenia np pistolety?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1132
Potrafię zrobić kilka powtórzeń pistoletów , mam zamiar progresowac z tygodnia na tydzień przy pistoletach co najmniej po 1 ,2 powtórzenia żeby dość chociaż do 4x10 , czemu uważasz że jest to wymagające , przez ilość serii w treningach kalistenicznych ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Bo ćwiczeń masz sporo choć serii za dużo to ogółem treningi nie będą łatwe.
Widzę pistolsy, a są trudne. Drążek 4 x 10 też zrobisz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1132
Tzn wydaje mi się ze chyba nie jest za duzo ćwiczeń po jednym ćwiczeniu na każdą partię , 4x10 raczej nie jestem w stanie zrobić , napisałem że ilość serii i powtórzeń podalem tak orientacyjnie , właśnie prosiłem o pomoc w dopasowaniu ilości serii i powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
To ogólnie plan jest dobry w takim razie musisz się skupić na poprawie wyników właśnie w ćwiczeniach typu pistolety i drążek

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1132
Ok rozumiem dzięki , treningi na siłowni FBW rozumiem też w porządku ? Prosił bym właśnie o jakieś porady co do ilości powtórzeń i serii w treningu kalistenicznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Na początek jest ok. W treningu kalistenicznym i tak ogranicza Cię sprawność. Więc wykonuj tyle powtórzeń ile dasz radę i staraj się progresować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba - dieta

Następny temat

Skok z miejsca wzwyż.

WHEY premium