SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kajakarstwo, czyli 7 treningów tygodniowo

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Przygotowanie do zawodów.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38
Witam, jestem Laura mam 15 lat, jestem kajakarką. Trenuję już 5 lat ale nie pisze tego żeby się chwalić czy coś w tym stylu tylko chciałabym się zapytać co myślicie o tak częstym trenowaniu, bo ostatnio zaczełam się chyba wypalać i nie wiem czy nie wpływa to już negatywnie na moje zdrowie. Żeby przybliżyć jak to wygląda dam wam przykładowy plan treningowy(nie uwzględnię w kajakartwie dokładnych treningów np. Że na danym treningu zrobiłam 12 startów na kilometr tylko czas który spędziłam robiąc ten trening)
Poniedziałek: Kajakarstwo ok. 90min

Wtorek:Siłownia 5seriiX 10 powtórzeń X6 ćwiczeń (dociąg 45 kg, wycisk 45kg,drążek bez obciążenia, poręcze 10kg obciążenia, barki 25kg, biceps 20kg), kajakarstwo 45min

Środa- Kajakarstwo 90min

Czwartek-Wolne lub kajakarstwo 90min

Piątek- siłownia
6seriiX6powtórzeńX6ćwiczeń lub siłownia obwodowa 12 ćwiczeń (45 sec ćwiczenia 15 sec przerwy, tak się przechodzi na kolejne ćwiczenia) X 6 obwodów, kajakarstwo 45min

Sobota-Kajakarstwo 120 min

Niedziela- Bieg 5km, kajakarstwo (bez tempówek, powiedzmy że lekko) 60min

A i dodam jeszcze że za chwilę zaczynają mi się wakacje i wtedy mam dwa treningi dziennie, oprócz niedzieli wtedy tylko jeden.
Staram się zdrowo odżywiać, mam wyliczone węgle, białko i tłuszcze, poza tym mam odżywki i suple (isotonik do picia na treningach, a z supli bcaa i okresowo kreatyne)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak trenujesz to pewnie pod okiem trenera jakiegoś, jak dawno nie miałas jakiejś przerwy na regeenracje mozesz spróbować, ale jak to w sporcie aby coś osiągnąć trzeba się poświęcać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4137 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42280
Trenowałam przez długi czas wioślarstwo, więc treningi miałam bardzo podobne i byłam w podobnym wieku.
Jak wygląda obecnie Twoja dieta? Pewnie jesz bardzo dużo węgli. Potrzebujesz ich sporo... Jeśli masz spadki energii to przede wszystkim należy zadbać o dietę i regeneracje. Pamiętam że zawsze miałam jeden dzień totalnie wolny od treningu - np. niedziele. Organizm potrzebuje chociaż raz w tyg totalnie wyluzować

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38
Co do diety to może rozpisze przykładowy jadłospis na dzisiaj
Śniadanie 6 rano :makaron pełnoziarnisty 100g z twarogiem półtłustym ok. 50g, posypany truskawkami i jagodami ok.100g,kawa z mlekiem i jedną łyżeczką cukru

2 śniadanie 10:orzechy 20g, wafle ryżowe ok 6 szt

Obiad 15:Indyk na parze ok 150g, kasza orkiszowa albo inna 100g, warzywa na patelnię 200g na jednej łyżeczce oleju lnianego

Później mam trening na 16- po nim biorę 10g bcaa rozpuszczone w wodzie

Kolacja 18-19 :chleb żytni domowy 80g, szynka min. 93% mięsa 40g, warzywa typu pomidor, Ogórek, rukola, sałata itp.

Jem ok. 2000kcal dziennie, przy wzroście 160 i wadze 52kg.

Wieczorem staram się rozciągać

Co do wolnego to czasami mamy wolne w czwartek, a czasami nie zależy od tego czy nie zbliżają się ważne zawody, w wakacje nie mamy żadnego typowo wolnego dnia tylko w niedzielę jest jeden trening więc popołudniu się regeneruję.
Pisałam o tym wszystkim, bo ostatnio hormony zaczeły mi szwankować. Myślę też, czy nie przejść na trenowanie rekreacyjnie, na siłowni, trochę biegać i jogę uprawiać, bo zaczęło mnie męczyć te ciągłe przetrenowanie, nie posiadanie wolnego czasu nawet dla rodziny i przyjaciół, a wyniki mam takie przeciętne, utrzymuje się w tej pierwszej 10 w roczniku, w porywach w pierwszej 5 ale na kajakarstwo to i tak słabo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4137 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42280
Zadbałabym bardziej o dietę, to nie jest dużo przy takim wysiłku fizycznym jaki masz w ciągu tygodnia.. Z produktów które podałaś nie wyjdzie 2000kcal. ;/
Do tego, może faktycznie przyda Ci się delikatniejszy okres roztrenowania. Sport ma sprawiać Ci przyjemność, a nie zniechęcać. :) Szczególnie, że jesteś młoda.


Zmieniony przez - Inezz96 w dniu 2018-06-06 20:19:24

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawid Przewoźnik - przygotowania do debiutu 2k19

Wiecej