SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kacper Tofil - Przygotowania do sezonu 2017

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 490 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30846
Cześć jaki stosunek masz do tłuszczy w diecie bo widzę że tylko tyle co z mięcha i jaj ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 364 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59575
Uważam że są bardzo potrzebne tym bardziej jak ktoś jest naturalem, regulują wiele czynników gospodarki hormonalnej oraz lipidy, u kobiet to już w ogóle jeśli celem nie jest scena to nie schodziłbym do b. niskich wartości.
U siebie zapomniałem dopisać że wpada dodatkowo jakieś 20 kaps omegi 3 dziennie ale i tak ten fat będe stopniowo dodawał, na razie schodzę z T3 więc większa ilość ww i niski fat powinien pomóc trzymać metabolizm na odpowiednich obrotach. Kolejny aspekt takiego ustawienia makro to narastający głód który pozwoli mi potrenować trochę głowę w warunkach gdzie chce się podjadać, trzeba się z tym gó**em uporać.
1

No Pain No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1001 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 49564
Super opcja z tą wołowiną :) orientujesz sie ile kosztuje taka polędwica bezpośrednio od dostawcy ?

Dobry stanie sie lepszy ,
a lepszy najlepszy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 364 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59575
Nie mam pojęcia, sklepie koło 90 zł za kilo więc trochę przegięcie. Jednak po tygodniu jedzenia muszę stwierdzić że idzie sie tym przejeść, polędwica jest genialna do steków ale jednak steki najlepiej smakują podane na świeżo/gorąco... Nie będe mielił polędwicy wołowej na burgery bo to lekka abstrakcja Więc optymalnie było by zrobić jakiś mix np ligawa z rostbef'em albo dać karkówki troszkę. Coś się pomyśli bo jednak burgery się szybko je i dobrze wchodzą nawet zimne.

No Pain No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11371 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958100
fajna sprawa
no i podoba mi się Twoje podejście tak ogólnie do tego wszystkiego, jak bedziesz w Bieszczadach w 2 połowie wrzesnia to mozemy sie ustawić na browara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1001 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 49564
Toz to byłaby profanacja z polędwicy robić burgery :P
Tak, w sklepie zdecydowanie za droga jest, żeby zrobić z niej główne źródło białka w diecie kulturystycznej

Dobry stanie sie lepszy ,
a lepszy najlepszy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5761 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217556
Z polędwicy można by pieczeń zrobić, a na zimno skrojoną wszamać.
Choć w sumie idea jedzenia grubej porcji woła na zimno jest słaba, krew i woda zdążą się wysuszyć i będzie pewnie guma

Polędwicy taniej jak za 60zł nie kupisz, chyba, że u znajomego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobre mięso wołowe robione w grillu elektrycznym nawet po ostygnięciu jest całkiem miękkie i "jadalne"
Przynajmniej ja tak robie, za to z patelni robi się często podeszwa po ostygnięciu


Zmieniony przez - wiktor.grybos w dniu 6/9/2017 7:25:08 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 364 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59575
Jak zmielisz to nawet udziec lekko wchodzi w postaci burgerow i nie trzeba tego godzinami dusić. Ogólnie powiedzmy sobie szczerze, wół najlepiej smakuje jak ma chociaż te 10-15 % fatu
od poniedziałku pobawie się trochę w mieszanki jako że mam maszynkę do mielenia, może coś przelomowego wymyślę hah

No Pain No Gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
mi na steki bardzo przypadła ligawa wołowa, cena jeszcze znośna w porównaniu do poledwicy a naprawdę smaczna. Z rostbefu,antrykotu wychodził mi podeszwy. Do zmielenia najlepszy wg mnie jest mix łopatki wołowej i szynki wieprzowej - cenowo i smakowo najlepszy kix jak dla mnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mateusz Kwarciński - Wiosna 2020

Następny temat

Rafał Kukisz - od okruszka do okrucha :d

WHEY premium