SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KOBIETA 23 LATA =REDUKCJA+RZEŹBA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Witam!
Jestem tu bo liczę na Wasze wsparcie. Sama sobie pomóc nie potrafię.
Mam 23 lata i od kąd pamietam zawsze byłam niezadowolona z mojego ciała.Z każdym rokiem mnie przybywało, rozpacz rosła i takim błędnym kołem to wszystko sie kręciło.
Próby zgubienia mojej słoninki kończyły się fiaskiem za każdym razem udawadniając sobie, jak bardzo mój charakter jest zepsuty, a silna wola nie istnieje w moim słowniku.
Najwyższy skok na wadze odnotowałam w 2007 roku, gdy w przeciągu 10 miesięcy przybyło mi 10kg. Była to wyłacznie moja wina, mam skłonnośc do tycia i do tego kompletnie przestałam o siebie dbać jadłam na mieście niemal codzinnie urzadzając sobie uczty.
Takim oto sposobem dobiłam do magicznej wagi 73kg/163cm
Wyglądałam jak świnka,zdawałam sobie z tego sprawę, czułam się fatalnie psychicznie i fizycznie...Od grudnia do czerwca schudłam 16 kgwłaściwie do października trzymałam wagę 57kgPrzez ostatnie 2 miesiące przestałam nad soba panować znów wróciły uczty na mieście frytki, gyrosy, sharmy...coca cola. Na chwilę obecną ważę 61.5kg/163cmi czuję się koszmarnie. Nie pamiętam już jak czułam się gdy waga przekroczyła 73kg ale musiało byc strasznie skoro teraz jest tragicznie...
Jestem ociężała, wiecznie zmęczona nie mam na nic chęci ani siły...
Czuje się brzydka i nieatrakcyjna. Tyle lat zmarnowałam na ubolewaniu nad swoim wyglądem zamiast zabrać się za siebie i zrobic z tym porządek. Straciłam te lata i dlatego właśnie teraz je odrobię. Na wiosnę będę zupełnie inna.
Pewnie zapytacie jak zgubiałm te 15 nieszczęsnych kilo...
Dużo nierwów, głodzenie się....nic czym mogłabym się pochwalić. Niewiele też ćwiczyłam chociaż miesiąc regularnie chodziłam na siłownię i widziałam naprawdę efekty. Moje ciało nigdy nie było wyrzeźbione a ja polubiłam ćwiczenia z hantelkami i mięśnie naprawdę się zarysowały...chociaz teraz zanikły pod tłuszczykiem.
Dodam, że mam pracę biurową, siedzącą.

Moje wymiary na dziś:
Wzrost 163cm
Waga 61.5 kg
Łydka 35cm
Udo 60cm
Biodra 101cm
Boczki 94cm
Talia 75cm
Pod biustem 79cm
Biust 90cm
Biceps 25cm

A teraz chwila prawdy....zdjęcia...
ja 16 kg temu (sierpień 2007)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43ce3ff3f82a6dba.html

ja 4kg temu (październik 2008)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93cd4b8e56adba19.html

ja dzisiaj
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97d530df4eb17ef1.html



Jaki jest mój plan??
Otóż...przede wszystkim 10 kg mniej. Mam drobne kości i litry tłuszczu na sobie. Największy problem mam z boczkami biodrami i na udach. Nienawidze swojej figury a te okropne boczki są dla mnie życiową porażką! Czy w ogóle kiedykolwiek mogę się ich pozbyć?? Gdy byłam chudsza, były mniejsze, ale zawsze były!:(

Jedzenie:
Przez najbliższe dwa dni planuje się troche oczyścić.
Przez ostatni tydzień jadłam jak nawiedzona wciągnęłam kilka knysz z gyrosem pare krokietów i w ogóle duzo dużo niezdrowych tłustych rzeczy.
Jutrzejszy dzień przeżyję na marchwii jabłkach i czerwonej herbacie. Pojutrze dołożę biały twarożek z jogurtem naturalnym.
Przez te dwa dni opracuję dietę, którą oddam do Waszej oceny.

Ćwiczenia
Na te chwilę nie mam mozliwości chodzenia na siłownię.
W domu mam skakankę i hantelki z regulacją do 1.5 kg.

Mój plan treningowy obejmowac będzie:
* bieganie 30min (jeśli będe w stanie biegac dłużej to jak najbardziej ale wątpię na tę chwilę;) )
* skakanka
* seria ćwiczeń na dane partie ciała kżda po 8 min ,jakie znalazłam na necie :
- rozgrzewka


- nogi


- pośladki


- ramiona


- abs


*opracowałam sobie ćwiczenia z hantelkami na biceps, triceps , klatke piersiową i mięsnie naramienne.

Poniedziałek:
Seria 8min + skakanka
Wtorek:
Bieganie + ćwiczenia biceps i triceps z hantelkami
Środa:
Seria 8min + skakanka
Czwartek:
Bieganie + ćwiczenia na mięsnie naramienne i klatke piersiową z hantelkami
Piątek:
Seria 8min + skakanka
Sobota i Niedziela:
Basen


Teraz rozpiska moich ćwiczeń;)Jest to mój indywidualny plan i liczę się że nie jest najlepszy dlatego bardzo będę wdzięczna jeśli ktoś pomoże mi go zmodyfikować.
Być może nie dla każdego będą jasne te moje nazewnictwa bo nie uzywam fachowego słownictwa ale mam nadzieję że damy radę;)

Każde ćwiczenie 20 powtórzeń po 5 serii. (handelki 1,5 kg)


BICEPS:
- uginanie ramion z hantelkami stojąc podchwytem supinacją nadgarstka
- uginanie ramion z hantelkami stojąc-uchwyt młotkowy
- uginanie ramion z podchwytem siedząc
- uginanie ramion siedząc w podporze o kolano

TRICEPS:
- wyciskanie francuskie jednorącz w siadzie
- wyciskanie francuskie handelki oburącz w siadzie
- wyciskanie francuskie handelki leżąc
- prostowanie ramienia z hantelką w opadzie tułowia

MIĘŚNIE NARAMIENNE:
- wyciskanie handelek siedząc
- wyciskanie handelek-uchwyt młotkowy
- arnoldki (dół-podchwyt, góra nachwyt)
- unoszenie handelek bokiem w górę (tułów pochylony, ręce lekko ugięte)
- unoszenie handelek w opadzie tułowia siedząc (z pod kolan w górę)
- podciąganie handelek wzdłuż tułowia
-unoszenie ramion w przód z hantelkami, stojąc

MIĘŚNIE KLATKI PIERSIOWEJ:

- wyciskanie handelek leżąc, obracając nadgarstkami
-rozpietki z hantelkami leżąc, uchwyt młotkowy
- przenoszenie handelek od klatki piersiowej za głowę, leżąc
- rozpietki w siadzie.

Ten plan treningowy opracowywałam za pomocą atlasu. Bardzo zależy mi na wyrzeźbieniu ramion. Gdy spadnie mi oponka tłuszczowa z brzuszka, zajmę się nim. Nogi w sumie mnie nie interesują. Chciałabym mieć po prostu szczupłe. Myślę, że od biegania, skakanki pływania i ćwiczeń na pewno się wzmocnią, to mi w zupełności wystarczy.
Oczywiście planuję zakupić handelki z większym obciążeniem, na ten moment rozpoczęcia ćwiczeń myślę że to mi wystarczy.
Gdy chodziłam na siłownię robiłam mniej powtórzeń za to z 5kg obciążenie, stad teraz takie ilości, ale 1.5 kg to właściwie można sobie machać i machać;)
Chociaz nie powiem, gdy po tak długiej przerwie nawet te 1.5 kg są dla mnie mocno odczuwalne.

Nie ukrywam że mam ogromą nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mnie ukierunkuje, poprowadzi i wesprze.
Z góry dziękuję za poświęcenie mi swojego czasu i uwagi.
a teraz przede mną wiele artykułów do przeczytania...najważniejsze dla mnie jest by ułozyc dietę.

Buziaki.

dam z siebie wszystko!

MÓJ DZIENNICZEK ;)
[ http://www.sfd.pl/KOBIETA_23_LATA_=REDUKCJA+RZEŹBA-t455573.html ]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15466
moooni, na śniadanie polecam owsiane z odżywką białkową, do tego orzechy, pestki dyni, siemię, cynamon (w dni treningowe dodaję jabłko)- pyyyycha możesz też spróbować omletów na słodko (nie wiem, jak Ty, ale ja preferuję słodkie posiłki poranne)- są różne wariacje na ten temat. Koluszek wrzucała chyba jakąś propozycję do zbioru przepisów- poszukaj i kombinuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
PS.
Chciałam dodać że zakupiłam l-karnitynę i thermo speed extreme tylko nie wiem czy bez problemu mogę je ze soba łączyć?:)

dam z siebie wszystko!

MÓJ DZIENNICZEK ;)
[ http://www.sfd.pl/KOBIETA_23_LATA_=REDUKCJA+RZEŹBA-t455573.html ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Coś, co rzuca się w oczy to Twoje oczyszczenie. Oczyszczaniem organizmu zajmują się nerki, wątroba i układ limfatyczny a nie jedzenie marchwi i jabłek. Błędnie zakładasz, że jedząc mało cokolwiek oczyścisz.
Jeżeli będziesz układać dietę, to pamiętaj o tym, że jej kaloryczność nie jest jedynym i najważniejszym kryterium. Bardzo ważne jest co i jak jesz. Przede wszystkim produkty nisko przetworzone. Mniej chemii to mniej składników niewiadomego pochodzenia o niewiadomym działaniu. Tak więc:
1. Źródła białka: pierś z kurczaka, indyka, karkówka, schab, wołowina, ryby, jaja, twaróg. Olej szynki, sery twarogowe typu almette, parówki i różne takie.
2. Źródła zdrowych tłuszczy: orzechy, oliwa z oliwek, olej lniany, tłuste ryby morskie
3. Źródła węglowodanów - kasza gryczana, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo żytnie pełnoziarniste
W dziale odchudzanie masz w linkach podwieszonych zasady układania diet, powinnaś to przeczytać
https://www.sfd.pl/Dla_początkujących-t373792.html
https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html

Twojego bloga pewnie odwiedzi Obliques, więc ona się wypowie co do metod treningowych. Ja powiem Ci tylko: więcej nie znaczy lepiej. Jakość treningu jest kluczem do sukcesu.
BTW, l-karnitynę i TSE możesz sobie na choinkę powiesić. Na tym etapie redukcji wspomagacze nic nie dają, poza tym to co kupiłaś jest słabiutkie.
Powodzenia.


Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2008-12-07 22:38:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
Dzieki Morales za Twoja wypowiedź. Moje słabiutkie zakupy wynikają raczej z niewiedzy.
Ale to kwestia czasu. Mam abitne plany by zrobic ze swoim ciałem porządek a przede wszytskim wchłonąć dużo wiedzy na tym etapie na pewno musze przyjąć "na klatę" Wasze uwagi i nie bedę przecież z Wami dyskutowac bo nie mam do tego żadnych podstaw.
Jak niejedna osoba już o tym pisała przeraża mnie wielkość posiłków któe mam sporzyć. Wydaje mi się gdy czytam posty innych osób że jedza tak dużo, od samego czytania jestem już pełna;)
Być może nic nie zmieni ten dzień o marchewce i jabłku ale ja tego po porstu potrzebuję, jestem tak zasyfiona że świadomośc tego że zjadłam tylko to pomoże mi chociażby psychicznie....
Póki nie ułożę jadłospisu nie będe się wypowiadać jest niewiele produktów które lubię, a te które naprawde lubię są zakazana. Moja dieta raczej będzie monoonna...byleby była skuteczna.
Moim planem jest pisac tu codzinnie i zdawac relację bo wiem że mi sie uda i byc może moje doświadczenia kiedyś komuś pomogą w podobnej sytuacji;)

dam z siebie wszystko!

MÓJ DZIENNICZEK ;)
[ http://www.sfd.pl/KOBIETA_23_LATA_=REDUKCJA+RZEŹBA-t455573.html ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
spożyć*
sorki za literówki :)

dam z siebie wszystko!

MÓJ DZIENNICZEK ;)
[ http://www.sfd.pl/KOBIETA_23_LATA_=REDUKCJA+RZEŹBA-t455573.html ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
To się tylko na początku tak wydaje,że dieta jest monotonna. Jak dojdziesz do wprawy i trochę pobędziesz na redukcji,to się nauczysz tak kombinować,żeby dobrać posiłki tak,aby były ciekawe i smaczne. W razie czego odwiedź dział KUCHANIA SFD,to naprawdę kopalnia świetnych przepisów.

Poza tym bardzo podoba mi się Twoje podejście - a mianowicie to,że zamierzasz słuchać ekspertów,a nie wymądrzać się (bo takich osób też sporo było).
Będę trzymać kciuki

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz, dieta wcale nie musi być monotonna. Nawet nie wiesz ile jest kombinacji przy śniadaniu jedząc płatki owsiane, jajka, orzechy + parę dodatków. To samo jest z innymi posiłkami. Jak masz chwilę czasu i trochę chęci, to na pewno każdy posiłek może być smaczny.
Tu masz trochę przepisów https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html
Czasem się przydaje
Jeżeli przeraża Cię wielkość posiłków, to jesz mniej ale częściej ;-P
Dzień z marchewką i jabłkiem coś zmieni, ale na gorsze. Niczego tym nie oczyścisz, przeciągniesz jedynie okres fatalnego odżywiania. Jak zaczynasz zdrowo jeść, to zaczynaj od jutra i nie szukaj wymówek.
Krytykę powinnaś przyjmować, bo to krytyka konstruktywna Każdy na początku joby zbiera, później jest tylko lepiej.
Będę zaglądał do Twojego bloga i pomogę w miarę możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
No dobra Morales, przekonałeś mnie;)
Ponieważ nie jestem jeszcze przygotowana na jutrzejszy dzień z miejsca mój plan wygląda nastepująco
5.30 podbudka
6.40 garść płatków fitness + 250ml mleka 1.5%
9.00 100g twarożku chudego + jogurt naturalny pomidor sól i pieprz
11.00 marchew + jabłko
14.00 100g twarożku chudego + jogurt naturalny pomidor sól i pieprz
16.00 marchew +jabłko
19.00 ćwiczenia z serii 8min + skakanka
po ćwiczeniach zjem marchew i jabłko.

Obiecuję że w kolejnych dnia pojawi sie ryba i pierś. Wyszukam jakieś ciekawe posiłki, natomiast na dzień jutrzejszy nie jestem już w stanie nic lepszego zaplanować.

dam z siebie wszystko!

MÓJ DZIENNICZEK ;)
[ http://www.sfd.pl/KOBIETA_23_LATA_=REDUKCJA+RZEŹBA-t455573.html ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 71
oczywiście czerwona herbata, woda niegazowana plus cytrynka

dam z siebie wszystko!

MÓJ DZIENNICZEK ;)
[ http://www.sfd.pl/KOBIETA_23_LATA_=REDUKCJA+RZEŹBA-t455573.html ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie będę Ci dowalał na samym początku, bo jesteś nieprzygotowana. Zawsze to lepiej niż marchewka+jabłko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Ekspertem nie jestem i dolowac w sumie nie bede, BO, albo pomylilas kolejnosc zdjec albo masz zepsuta wage na zdjeciu na ktorym twierdzisz ze jest 16kg temu wygladasz IMO najgorzej, na zdjeciu 4kg temu wygladasz najlepiej, natomiast na obecnym tez nie jest zle jesli chodiz o porownanie. teraz odnosnie figury: masz ladny biust, szczuple ramiona, zajmij sie dolem, tzn tylkiem, "boczkami: i udami, bo patrzac na calosc, to moim zdnaiem mozesz miec super figure btw, fajny tatuaz na wlasciwym miejscu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase

Następny temat

A6W - problem ze zrozumieniem rozpiski.

WHEY premium