SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KETTLEBELL - Wasze opinie

temat działu:

Marbo

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19931

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Moi mili,

Przymierzamy się do wprowadzenia do naszej oferty KETTLE BELL w atrakcyjniejszej cenie niż te ogólnie dostępne w internecie.





Przeglądając oferty sklepów, natknąłem się na następujące wagi:

8 kg
12 kg
20 kg
24 kg
32 kg

Czy takie wagi będą odpowiednie ?



Zmieniony przez - MS-Michal w dniu 2010-09-01 14:12:20

Zmieniony przez - MS-Michal w dniu 2010-09-01 14:34:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2696
pomysł dobry, jak by była dobra cena to napewno towar by schodził.
zamiast 8kg lepsze by było 10kg a zamiast 12kg 17kg ale to moje zdanie.

może dodaj ankiete z masami KETTEL BELL to zobaczycie jakim ciężarem jest zainteresowanie.

Zmieniony przez - lukasz1242 w dniu 2010-09-01 12:16:47

Moim Honorem Jest Wiernośc

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Dodane :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Nie kettel, tylko kettle (z angl. czajnik)

Wg mnie dopasujcie się do oferty rynku.
Łatwiej się będzie wstrzelić wtedy, gdyż można założyć, że ktoś już ma kilka kettle'rsów i chce dokupić, to wtedy może wybrać z waszej firmy brakujące ogniwo.

U mnie w klubie są chyba 16, 24 i 32 kg czajniki.

Ew fajnym niusem byłyby może cięższe niż 32, ale to raczej chyba dla hard core'owców tylko

Ankieta, jest o tyle ograniczona, że można wybrać tylko jedną odpowiedź.
Weźcie sobie zróbcie ankietę na www.ankietka.pl i dajcie możliwość zaznaczenia więcej niż jedną opcję

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-01 14:21:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
Dzięki za info, zmieniłem już nazwę - pod taką nazwą znalazłem to na allegro.pl.

Po zmianie nazwy i zrobieniu researchu dowiedziałem się więcej :)

Czy te wagi, które są na rynku są z góry narzucone, czy tu istnieje pełna dowolność ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5082 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160620
Ja mam oldschoolowy odważnik o wadze 1,5 puda(rosyjska miara wagi), czyli 24 kg.Odważniki są bardzo dobrą alternatywa dla hantli i sztangi, a dodatkowo można wykonywać nimi dużo ćwiczeń, których nie da się zrobić z hatlami lub sztangą m.in. dynamicznych, nadają sie również dla osób trenujących SW.Bardzo dobrze, że MARBO wprowadzi odważniki, bo generalnie je w Polsce trudno dostać, co ciekawe w USA jest nie lepiej.W USA osobą, która propaguje trenowanie kettlami jest Pavel Tsatsouline(Rosjanin, były trener Specnazu , w Polsce można kupić jego ksiązki), ma swoją stronkę www.dragondoor.com i z niej brałem różne ćwiczenia(ogromna ilość artykułów, różne działy, video). Z resztą odważniki są nieodłącznym elementem treningu trójboistów rosyjskich, nawet sam Eugene Sandow nimi ćwiczył. Z tego co się orientuję najcięższe odważniki jest tzw. The Beast-48 kg i monster bell od 56-92 kg.Wg mnie dobry rozwiązaniem jest są właśnie odważniki, których ciężar zmnienia się co 8 kg, czyli 8,16,24,32 no i ewentualnie dla mocarzy mogą być cięższe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Michał - @
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 188 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7929
Super! Czekam na cennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 516 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4727
Tak jak @Macieyou, dobrze by było gdyby "skok" był co 8kg. Jednak większość ludzi przyzwyczajona jest do KB o standardowych wagach wyrażonych w pudach ;)
Niecierpliwie czekam na cennik.

Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania

Dziennik - http://www.sfd.pl/snorri1_/_Dziennik_osobnika_biurowego-t579616.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
j.w jedno, poltora i dwupudowe:) Czekam na ceny tego sprzetu z Marbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!

Prowadziłem dziennik na sfd - link w dole posta - z wypowiedzi forumowiczów wynika, że znajomość metodyki treningu kettlami jest znikoma, a właściwie jej nie ma.. Tzn. na polskich stronach. Generalnie brakuje trenerów i ogólnej wiedzy odnośnie zabawy tym sprzętem. W dzienniku łatwo zauważyć jak błądzi początkujący (czyli ja) :) Mowa o metodyce treningów.
Teraz to się powoli zmienia...
Jeśli jeszcze kettle będą bardziej dostępne (TAŃSZE!!) to trenerzy zaraz się dokształcą i machina zacznie działać.

1.) dragondoor - tzw. RKC, to jedna z opcji - taka bardziej rekreacyjna, chociaż mają swoje sposoby sprawdzania się. Można ćwiczyć zamykając się w tym systemie i można ćwiczyć cokolwiek - od ciężarów, kulturystyki poprzez sztuki walki po - no nie wiem - taniec! i można śmiało dodać treningi tam polecane.

2.) Drugą opcją jest GIREVOY SPORT (GS)- czyli rwanie (SNATCH) i podrzut (JERK), oraz długi cykl (CLEAN & JERK).
W GS potrzebne są 2 odważniki o tej samej wadze - do przeprowadzenia konkurencji sportowej.
Do tego odważniki te to "typ" (czy jak to określić) PRO GRADE - mają jeden rozmiar (średnica itd) a różne wagi - i to na takich odważnikach rozgrywane są zawody. Precyzyjny sprzęt.

http://www.google.pl/images?q=kettlebell pro grade&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1280&bih=610

Różnica jest taka, jak na zawodach - olimpiada - sztanga olimpijska i konkretna średnica talerzy - kontra - normalny gryf i różnorakie talerze na niej. Waga może być ta sama, ale zawody(sport) rządzi się swoimi prawami.. stąd PRO GRADE..

Także należałoby się zastanowić czy to mają być kettle pod sportowców - GIREVIKÓW?
Czy raczej dla WSZYSTKICH?

Girevików jest garść..
Jak dla wszystkich to klasyczne żeliwniaki są ok - tzn na pewno tańsze w produkcji, bo robi się mniejszą lub większą kulkę i dorzuca się rączkę i jest!

3.) Pewnie są też inne opcje.. Odnośnie sprzętu - stawiam je na równi z RKC - czyli żeliwniaki będą ok..

-------------

Waga:
Przeskakiwanie co 8kg jest może dobre dla gości warzących 100kg - i nie chodzi tutaj o tłuszcz a o mięśnie, ale dla przeciętnego człowieka czasem przeskok o 4kg może być sporym szokiem! Dlatego 4kg to chyba minimum o jakie należy zwiększać wagę kettli!

Przeciętny człowiek nie ruszy 24kg kettla.. czyli biznes opierałaby się głównie na sprzedaży 8 i 16kg.
8kg - dla kobiet (i pewnie też mężczyzn - przynajmniej na początku) i 16 kg dla mężczyzn (i pewnie też kobiet!).

Ważne jest też to, żeby odważnik nie miał niedowagi - a przynajmniej nie tak rażącej - mój "20kg" kettel waży 19,1kg. Rozumiem, te 300-400g przy 20kg, ale nie prawie kilogram mniej!

Podsumowując:
- jeśli celem jest duża sprzedaż - co by kettle trafiły pod strzechy, to kettle od 4kg wzwyż - minimum co 4kg.

Albo nawet tak:
4,6,8,10,12,14,16,20,24,28,32 i ewentualnie dalej jakoś - może co 8kg?

od 4 do 16kg - to łagodny progres dla początkujących, a potem już co 4kg.. i co 8?
Łagodny progres dla lightowych zawodników, bo kettle to w dużej mierze ćwiczenia balistyczne, a tam odważnik musi "swoje" ważyć, żeby był jakiś pozytywny efekt ćwiczenia - w końcu to zasadnicza różnica pomiędzy kettlami a sztangielkami.
Może trochę przegiąłem z tym zestawem co 2kg, ale warto to przemyśleć..

Generalnie - nie polecałbym co 8kg.

Kettle 5,10,15,20,25 kg może i ładnie brzmią dla ludzi spoza kettlowego środowiska, ale źródłem kettli jest Wschód, a tam liczy się w pud'ach - 16kg=1pud;
Gdyby nie "sprawy kulturowe", to mogłoby być 5-10-15 :)

-------------------
Dodam, że chciałbym 24kg kettla i liczę na MARBO!
(Jak nie gratis: np. testowa wersja odważnika - to chociaż jakaś promocja!)


Zmieniony przez - panteon w dniu 2010-09-04 19:26:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lawka/przyrzad na nogi-czworki

Następny temat

materac marbo

Wiecej