SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KETOTIFEN (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 31268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
Wrzuce teraz pare artykułów których napewno nie było. Artykuł pochodzi ze steroidology

Co to jest?

Ketotifen jest bardzo bezpiecznym lekiem antyhistaminowym używanym zwłaszcza w Europie do leczenia astmy I alergii. Jest także badana możliwość użycia go w zapaleniu okrężnicy. Kiedy używa się go w leczeniu astmy najczęstszymi skutkami ubocznymi są: wzrost wagi i zwiększony apetyt. Ketotifen chroni także komórki żołądka, jelito cienkie i, byćmoże, jelito grube od wielu toksyn. Wiele badań wskazuje na to że może być też przydatny w leczeniu chorób skórnych takich jak trądzik. Ketotifen zmniejsza także puchnięcie i obrzęki wywołane retencją wody.

Badania nad Ketotifen’em

Niemieccy naukowcy opublikowali raport w którym oświadczyli że Ketotifen obniżył stężenie TNF-alpha w próbówce. Jedno z badań polegało na połączeniu Ketotifen’u z Oxymethadon’em, sterydem który używany jest w celu zwiększenia wagi, więc ciężko jest ustalić jaki efekt miał Katotifen (badanie pokazuje 14 % spadek w stężeniu TNF-alpha i wzrost wagi o 11 - 12 funtów [ok. 5kg] w mniej niż 4 tygodnie). Wyniki większego badania, zawierającego grupę placebo, będą opublikowane niedługo. Inne badanie polegało na podawaniu samego Ketotifen’u ośmiu paciętom z podwyższonym poziomem TNF-alpha. Podawanie Ketotifen’u przez 12 tygodni spowodowało wzrost wagi o średnio 6 funtów [ok 3 kg] oraz obniżenie poziomu TNF-alpha.

Skutki uboczne i toksyczność

Ketotifen jest teoretycznie nietoksyczny (mimo to nie jest zalecany pacjentom z epilepsją). Ludzie którzy brali 20 krotnie większą dawkę (w celach samobójczych) nie ucierpieli żadnych konsekwencji (oprócz wstydu). Jego głównymi skutkami ubocznymi wydają się być senność, suche usta (I inne błony śluzowe), pobudzenie apetytu I wzrost wagi.

Dawkowanie i skutki uboczne

Nie było żadnych badań mających na celu ustalenie optymalnej davki ale niemieccy naukowcy używali 4 mg/dzień. Dan Duchaine (który odkrył użycie Ketotifen dla kulturystyki) sugerował dawki rzędu 10 mg/dzień ale z mojego doświadczenia wynika że tyle nie potrzeba i powoduje to zbytnią senność. Według mnie dawka 3 - 4 mg/dzień jest idealna. Jakkolwiek udowodniono że znacznie wyższe dawki są także bezpieczne a jedenymi skutkami ubocznymi jakie mogą wystąpić to zbytnia senność i apetyt. Można podzielić dawke dzienną na mniejsze porcje lub brać wszystko na raz.

Ketotifen i Clen
Clenbuterol jest antagonistą beta 2 który ma umiarkowany anaboliczny efekt przez pierwsze dni brania a później jest używany w celu zwalczania tłuszczu. W wyższych dawkach, jakkolwiek, może powodować katabolizm mięśni i dlatego musi być stosowany w cyklu 2 tygodnie on, 2 off. Inaczej receptory beta 2, z którymi wiąże się Clenbuterol, zostaną rozregulowane.

Magia Ketotifen’u polega na tym że reguluje on receptory beta (włącznie z receptorami beta 2 których używa Clenbuterol). Dopóki używasz Ketotifen’u, będzie on czyścił (regulował) te receptory, które zostają rozregulowane podczas używania Clenbuterolu - nawet podczas ciężkich cykli. To znaczy że możesz brać Clenbuterol nieprzerwanie, bez konieczności robienia przerw na regeneracje receptorów. 2 - 3 mg/dzień Ketotifen’u może wyregulować nawet ciężko zablokowane receptory w ciągu tygodnia.



Znaczy to także że nie potrzebujesz aż tyle Clenbuterolu aby osiągnąć te same rezultaty. Wydaje się że możesz brać ok. 30 - 40 % mniej Clenbuterolu i uzyskać te same efekty. Warto nadmienić że zwiększa on także liczbe receptorów na powierzchni komórki co pozwala na przyłączenie się większej ilości Clenbuterol’u (co może tłumaczyć zwiększoną efektywność). Ketotifen zmniejsza także skutki uboczne Clenbuterolu zwłaszcza dreszcze.

Ketotifen i ECA

Byćmoże nawet lepszym użytkiem dla Ketotifenu jest łączenie go z ECA. Termogeniczny efekt efydryny nie jest tak duży ja Clenbuterolu, ponieważ nie wykazuje ona tak silnej koligacji z receptorami i działa nie tylko na receptory beta-2. Zdaje się mieć także wpływ na receptory beta-3 które wydają się działać jako rodzaj termogenicznego powiadamiacza i ponad połowa efektu efydryny pochodzi ze stymulacji receptorów beta-3. Clenbuterol nie działa jednak na receptory beta-3. A więc poprzez regulację receptorów beta-2, Ketotifen pozwala na czerpanie zysków z ciągłej stymulacji receptorów beta-2 i beta-3.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2056
Mam alergię na kurz i całkiem przypadkowo znalazłem w domu Zyrtec (II generacja) tabletki 10mg. W arcie z pierwszej strony było że dawka 3-4mg robi robotę w przypadku ketotifenu a jak jest np. z zyrtec'iem? Narazie mam jedno opakowanie (20x10mg) ale nie będzie problemu z receptą na następne 2-3 (tylko czy będę tyle potrzebował na już) dzięki za odpowiedź

ps. chodzi mi oczywiście o połączenie z clenem i eca na redukcji.
Z clenem mam bardzo miłe wspomnienia jeśli chodzi o efekty ale ciężko było z apetytem na co ma dobry wpływ ketotifen ale czy zyrtec też? nie jestem ani farmaceutą ani chemikiem a szkoda.

Zmieniony przez - sasboss w dniu 2014-01-18 13:32:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 331 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9302
az dam Ci soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
THX
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1837 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7500
też ci dam SOG'a
ciekawe .mam astme sprubuje sobie to skombinować !!

------------------------------
Trening to nie fszystko ale fszystko bez treningu to ch** !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 2620 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18606
OM, wypowiesz się więcej o ketotifenie? Praktyczne zastosowanie przy Clenie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
"Clenbuterol is a non selective beta-agonist, meaning that it will stimulate all of your beta receptors (beta 1, 2, and 3). Because of this, it will not only burn white fat, but it will affect your blood pressure, heart rate, and CNS. It may also be responsible for shaky hands, insomnia, sweating, and nausea. It may also burn brown fat, which is good fat."

A wiec chyba clen dziala na beta3 takze....ale SOG za art.

Holder pod jaka nazwa u nas wystepuje ten ketotifen (thisame? )

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Niestety w polskich aptekach taki srodek nie wystepuje

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2222 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13128
Nie czytalem artu
Wiem ze kiedys om probowal kolowac ten srodek.....
Ponoc ketotifen zapobiega wysycaniu receptorow odpowiadajacych za wylapywanie sally
Wiec to np. dla mnie wazne - bo osobiscie wole sally od clenu

26 weeker...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 113 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9084
Kazam!!!!!!!
Na tej stronce którą podałeś w profilu jest wirus!!

Co Cie nie zabije, to cie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 2620 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18606
Ziki2000, nie spotkałem się z inną nazwą. Nie interesowałem się tym lekiem wogóle. Om jest mózgiem w kwestiach czystej farmakologi, stąd moja prośba o dopowiedzenie czegoś ciekawego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROHORMONY USA BAN ????

Następny temat

Jak to jest z ta deka??

WHEY premium