SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kłopoty ze stawami - mam 18 lat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 27598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Witam wszystkich. Moje kłopoty ze stawami zaczły się gdy dowiedziałem się że choruje na chondromalacje rzepek obydwu kolan. Było to we wrzesniu 2004 zaprzestałem treningi na siłowni do listopadada, potem je wznowiłem i zakupiłem glucozamine. Trenowałem treningiem act 6 tygodni, potem trening dzielony 6 tygodni i 2 tygodnie treningu regeneracyjnego. W tym czasie zjadłem 3 opakowania glucosaminy Hi tec 60 kaps ( 3 kaps na dzien) 3 opakowania msm tez Hi teca 90 kaps (3 kaps na dzien). Kolana przestaly mnie bolec ale zaczely się kłopoty z innymi stawami a mianowicie ze stawami łokciowymi i barkowymi . Łokcie zaczely mnie bolec pod koniec treningu regeneracyjnego a stawy barkowe jakis tydzien temu. W czasie treningu regeneracyjnego jadlem równiez glucosamine Olimpu 90 kaps (3 kaps na dzien). Byłem u 2 lekarzy ortopedów ale od zadnego się nie dowiedzialem co moze byc przyczyną bólu tych stawów . Nie skierowali mnie na zadne badania ani na leczenie stwierdzili tylko zebym przestal cwiczyc a ból i chrupanie w stawach samo przejdzie . Nie wiem czemu mam kłopoty z tymi stawami na treningach bardzo ich nie obciążam, jem glucosamine która jest regeneratorem chrząstki stawowej smaruje bolące miejsca fastum żelem i arcalenem na noc i nie wiem czemu mam kłopoty z tymi stawami. A co najgorsze mam dopiero 18 lat i już takie kłopoty ze stawami . Więc licze na Waszą pomoc, mam nadzieje ze dostanę od Was pomoc większą niz od ortopedów.
Z góry dziękuje za odpowiedz
Pozdrawiam

Módlmy się za dusze Jana Pawła II [*][*]

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
Witam! Mam pewien problem. Pewnego ranka obudziłem się z bólem w lewym kolanie i usłyszałem chrupniecię jak przy strzelaniu palcami.Wystepiło to kiedy chorowałem na mononukleoze i od tego czasu nie zawsze lecz czasem przy zginaniu i prostowaniu kolana czuje ból i chrupnięcie. 3 lata ćwicze capoeire ale wątpie by to był problem gdyż w wakacje nie miałem treningów i nie powinno dojść do jakiegoś przeciążenia stawów. Prosze o pomoc! Czy maść rozgrzewająca pomaga? Czy nalezy usztywić staw i pozwolic na regeneracje jaka dieta była by odpowiednia. Mam 18 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Sorki ze odswierzam ale moze ktos odpowiedziec na moje pytanie ? Byłbym wdzięczny za każdą pomoc. Za odpowiedzi sogi

Módlmy się za dusze Jana Pawła II [*][*]

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 114 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1822
Hej, przykro mi że masz takie problemy. Napewno nie możesz cały czas ciągnąć na glukozaminie, napewno w przyszłości pojawiły by się jakieś tego konsekwencje. Idąc do lekarza nie przyznawaj się, że "ćwiczysz" bo zwykle w takich wypadkach banalizują oni całą sytuację. To że masz zaledwie 18 lat to nie żaden wyjątek wielu ludzi w tym wieku ma podobne problemy. Poza tym nie wiem co jeszcze mógłbym Ci doradzić. pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Oki dzieki za odpowiedź łap soga. A co do lekarzy to szkoda gadać
Byłem u jednego prywatnie podobno bardzo dobry ortopeda. Za każdą wizyte zapłaciłem 50 złotych (nie licze kosztów dojazdu 50 km w jedną stronę) wizyta trwała moze 5 minut niczego się konkretnego nie dowiedziałem poprostu zadnego skierowania na zabiegi ani na badania nie umiał również powiedzieć dlaczego moge miec takie problemy ze stawami Więc licze dalej na Waszą pomoc za którą ofkorz sogi

[*]

Zmieniony przez - evernever w dniu 2005-04-05 22:19:33

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 280
Nitk ci chyba za bardzo tutaj nie pomoże, bo zdiagnozowanie przyczyny chondromalacji niestety nie jest prostą sprawą, jako iż trenujesz na siłowni moge tylko przypusczać że bóle stawów są przyczyną nadmiernego ich przeciążenia, może być oczywiście inne podłoże tej przypadłosci, np predyspozycje takie uwarunkowane genetycznie. Jedyne co Ci moge poradzić, to zamiast faszerowania się chemią, abyś zadbał o dobrą gospodarkę wodną organizmu, magnez, wapń, pierwistki, białko itp, oraz ograniczył treningi, zamiast cieżkich forsownych ćwiczeń, basen, rower, ćwiczenia izometryczne, najlepiej poradzić się też rechabilitanata czy fizoterapełty, napewno doradzi jakieś ćwiczenia na tą przypadłość.
ZPZCHS (Zespół przedwczesnego zużycia chrząstki stawowej) jeżeli faktycznie taka dolegliwóść występuje u ciebie to jest to niewątpliwie poważna sprawa, i nie ma co, trzeba się za siebie zabrać, nie tylko ze względu na młody wiek, ale i na organiczone zdolności regeneracyjne chrząstki.
Pozdrawiam i życze zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Dzieki sogacz poszedł a co do Twojej odpowiedzi to biore preaparaty witaminowo - minerałowe, zdrowo się odżywiam dbam o odpowiednią ilośc kwasów omega3 w diecie i odpowiednią liczbe białke. Mozesz dokładnie opisać co to jest ZPZCHS bo pierwszy raz o tym słysze. Ale brzmi nieciekawie w jaki sposób można to wykryć jakie trzeba robić badania ? Z góry wielkie dzieki za każdą informacje. Pozdrawiam
[*][*]

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 280
Zespół przedwczesnego zużycia chrząstki stawowej - czyli poprostu chondromalacja. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Sorki ze pisze nową odpowiedz ale nie moge edytowac poprzedniej. Jak juz pisałem kolana mam już troszke podleczone ale nie wiem co moze mi się dziać z pozostałymi stawami Bo jak mi tłumaczył ortopeda chondromalacja rzepki występuje w stach kolanowych i żadnych innych. A mi ostatnio zaczeły siadac stawy barkowe i łokciowe. I prawdopodobnie nie jest to wina treningów na siłowni ponieważ miesiąc temu robiłem regeneracje a obecnie nie mam aż tak bardzo wyczęrpującego treningu. I własnie nie wiem co moze byc przyczyną bólu tych stawów
[*][*]

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2803
Moze to zabrzmi śmiesznie, ale czy zabezpieczasz sie podczas stosunku? Chodzi o prezerwatywe, bo niektóre choroby weneryczne mogą nie leczone, albo leczone powierzchownie przerzucic sie na stawy np bakterie szczepu chlamedia mogą dalej byc obecne w gruczole krokowym i bez poszerzonego badania krwi albo wymazu cewki moczowej zostaną nie wykryte. Skonsultuj sie z lekarzem, zrób badanie krwi pod kątem pasozytów, potem ew. wizyta u urologa i porozmawiaj z partnerką czy ona nie miała problemów z bakteriami, chociaz sama moze o tym nie wiedziec, mozna to zlapac na basenie. Jak zrobisz wywiad, daj znac. Rozpisalem sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3394 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 21996
Income sogacz polecial a więc, partnerki nie mam stałej a co prezerwatyw to zawsze używam, a na basen nie chodze. Więc z tymi bakteriami to wątpie żebym mógł być zarażony.
[*]

http://www.sfd.pl/temat268831/ 

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 188 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2803
Dzieki Mimo wszystko zrób poszerzone bad. krwi na obecnosc pasozytów i niech zinterpretuje to lekarz, bedziesz miał wtedy pewnosc ze to nie to odbija sie na stawach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oczyszczanie twarzy

Następny temat

problem - bark

WHEY premium