SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kłopotliwy bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2232

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Witam, jest to mój pierwszy post więc w przypadku jakiej kolwiek pomyłki czy błędu proszę o wyrozumiałość. Piszę tu, ponieważ mam problem z lewym barkiem, ale od początku. Na siłownię uczęszczam już ok 2.5 roku z przerwami. W tym roku było to mniej więcej przed świętami wielkanocnymi zaczął boleć MNie lewy bark, a dokładniej mówiąc "łupać". Ból jednak był znośny więc dalej ćwiczylem, no nie powiem ze nie zrobiłem przerwy bo zrobiłem ok 7-10dni i dalej treningi. Po ok 4 tygodniach takiego ćwiczenia ból stawał się coraz większy, zaczynało boleć między przerwami w seriach, podczas leżenia na łóżku a co najgorsza w nocy ok 3-4 na tyle że się budziłem, i tak przez ok 1,5 miesiąca. Niestety treningi zakończyłem, gdyż ból był już nie do wytrzymania, rękę musiałem trzymać przy tłowiu gdyz kazdy fałszywy ruch i bolało, odziwo ręke mogłem podnieść i to bez bólu w górę i na bok. Odczówałem ból przy zakładaniu bluzy, kierowaniu autem itp. Po odpuszczeniu treningów ból zaczął przechodzić i w nocy przestało boleć, tylko podczas niektórych czynności odczówałem ten bark. Na początku ból opisał bym jako łupanie a potem jako taka niestabilność barku w przedniej jego części. Do treningów probowałem powrócić jeszcze 2 razy ale bez skutku. We wrześniu udałem się do ortopedy dostałem skierowanie na badanie USG oraz leki przeciw bólowe... Badanie USG nic nie wykazało. Potem udałem się prywatnie i znowu skierowanie na badanie ale rezonansem (nie byłem). Ok tydzień-dwa temu zacząłem treningi ( delikatne), i mimo ze minęło ok 6 msc, czuję że jeden fałszywy ruch, jedno wymuszone powtórzenie i ból powróci. Na tą chwilę już odczówam delikatny "dyskomfort" podczas wykonywania ćwiczeń. Ból nasilał się najbardziej podczas wyciskania sztangi na ławce płaskiej, trening bicepsów gryfem łamanym stojąc, ściąganie drążka do klatki siedząc podczas treningu pleców chwytem szerokim a także kierowaniu autem. Obecnie bark smaruję żelem a także stosuję tabletki artresan. Nie mam już pojęcia co z nim robić, prosze was o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
miales skierowanie na rezonans = bylo pojsc ;) na siłe chcesz sobie teraz zrobić krzywde.. cwiczenie z mysla ze moze cos w kazdej chwili brzydko mowiąc j**nąć nie jest komfortowe i zamiast skupiac sie na treningu bedziesz skupial sie wlasnie na tym.. bo ból za pewne wróci znowu, dlatego odrazu radzilbym sie przejsc do dobrego ortopedy, zrobic kompleks badań w tym kierunku, ewentualnie udał sie do fizjoterapeuty, tylko jakiegos ogarnietego ;)

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
No tak tylko ze skierowanie skierowaniem ale zapłacić muszę, a 400 czy 500zł to niby żadne pieniądze i jak nic się nie poprawi to pójdę ale zawsze warto zapytac czy ktoś z czymś podobnym się nie spotkał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 30 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Witaj,

bardzo często u osób uczęszczających na siłownię występuje problem niestabilnych barków. Mimo iż, poświęca się na tę partię sporo czasu, to tak naprawdę mięśnie głębokie, stabilizujące głowę kości ramiennej w panewce są po prostu niewydolne, Być może i Ty masz z tym problem, ciężko ocenić. Udaj się odpowiedniego fizjoterapeuty, który oceni Twój staw ramienny, zbada stabilność stawu, wykona testy oceniające wydolność poszczególnych mięśni i doradzi Ci w sprawie rezonansu.

Pozdrawiam serdecznie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
Miałam problem z tym samym, w sumie teraz jest wyleczony ale problem coraz częściej wraca i jest to bardzo uciążliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Wynik badania MR. Ktoś coś rozumie z tego ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jak teraz wygladaja doleglwiosci barku ? wyglada jakbys byl po zapalaniu w kaletca podkruczej oraz problem pochodzacy z wspomnianych wczesniej mm. glebokich a konkretniej podlopatkowego


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2015-12-26 23:24:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 72
Teraz jest na pewno lepiej niż jeszcze 1 miesiąc temu, może to dzięki rehabilitacji ( krio, tejpy), ale o normalnym ćwiczeniu raczej nie ma mowy. Próbowałem zacząć powoli coś robić, ale po 3-4 treningach dawałem sobie spokój. Tu moje pytanie co z tym dalej robić ? Dalej rehabilitacja ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jak najbardziej zalezy tylko jaka ona ma byc krioterapia czy tejpy moga byc pomocne jednak najwazniejsza bedzie terapia manualna i opracowanie tkanek miekkich
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ścięgno achillesa

Następny temat

Krem na rozstepy - zwykly z apteki czy na recepte

WHEY premium