SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Juz po solarium co teraz????

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 38753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć włąsnie wróciłem z solarium co mma teraz stosowac oby opalenizna nie znikła ani skóra nie skodziła czym mam sie smarowac prosze o konkretne srodki nazwe jak uzywac ile razy smarowac ciało beda BIG SOGI!!!!!!!!!!

Tylko dzieki cieszkiej pracy cos osiągniesz!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75963 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754461
Opalanie się i ogólne przebywanie "na Słońcu" jest jednym z ulubionych czynności wypoczynkowych wielu osób. Szczególnie tych, którym zależy na ciemnej karnacji skóry. Wynika to z reguły nie tylko z relaksu i wypoczynku nad wodą, czy na działce. Wiele osób opala się po to, aby ich karnacja była ciemniejsza, co powszechnie uważane jest za bardziej atrakcyjne. Z tego też względu część osób, szczególnie kobiet regularnie chodzi na solarium.

Solarium jest rodzajem punktu obsługowego udostępniającego nam odpłatnie specjalistyczne urządzenie do opalania się za pomocą promieni UV. Lampy te emitują dawkę promieniowania zbliżoną do tej, jaką wydziela Słońce. Z reguły wchodzi się na 5-15 minut naświetlania. Dzięki kilku takim zabiegom barwa naszej skóry zmienia się na ciemniejszą, dla dużej części osób bardziej atrakcyjną. Warto dobrze dobierać długość opalania, aby nie doprowadzić do oparzeń. Warto pamiętać o tym, że częste chodzenie na solarium może być dla nas niebezpieczne. Np. dla osób z jasną karnacją i piegami, pieprzykami. Zwiększa to ryzyko powstania nowotworu skóry.

Po opalaniu należy pamiętać o tym, aby nie iść od razu po prysznic. W okresie zimy nie wychodzić od razu na dwór, aby w sytuacji spocenia i rozgrzania nie doprowadzić do przeziębienia. Zastosować można następującą regenerację skóry:

- maski ze zsiadłego mleka, kefiru,
- kąpiel w tłustym mleku,
- dostarczanie w diecie odpowiednich ilości płynów,
- maski regenerujące zawierające ogórecznik, witaminę A, E, koenzym Q10, kwas hialuronowy,
- kremy z alantoiną i mocznikiem,
- smarowanie aloesem.

Warto pamiętać, że rozsądna ilość minut opalania spowoduje, iż wszelkie zabiegi nie będą konieczne.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mozesz twarz posmarowac kremem nivea - skora na twarzy bedzie nawilzona (swoja droga powinnes to zrobic zaraz po wyjsciu z solarium), mozesz takze stosowac mleczko nawilzajace a co do reszty ciala to polecam olivke Johnson baby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 686
Sama oliwka skory nie nawilza jedynie zapobiega odparowaniu wody i najlepiej jak jest stosowana na mokra skore. Mozesz sobie kupic jakis dobry balsam nawilzajacy tylko najpierw powachaj bo czesto sa one troche perfumowane i taki zapach moze Ci nie odpowiadac. Najlepiej jak po wizycie w solarium wezmiesz prysznic i wlasnie nasmarujesz sie takim balsamem. Twarz mozesz posmarowac jakims kremem nawilzajacym, np Nivea soft, wydaje mi sie ze zwykly nivea jest bardziej natluszczajacy niz nawilazjacy. Chodzi glownie o to zeby po nwilzac skore poniewaz solarium ja wysusza. Potem mozesz sie tym balsamem smarowac raz dziennie ale gdy zauwazysz ze skora jest wysuszona to nawet dwa razy na dzien (np rano i wieczorem)Tutaj masz ranking wlasnie takich balsamow do ciala mozesz sobie poczytac i potem wybrac sie na zakupy.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=0a0bb15d81bd3cd52ba287cf676a67f3&cmd=browse&category=24

Pozdrawiam
Kami
1

Pozdrawiam
Kami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm...najlepiej kup cos specjalnego po opalaniu, jest tego mnowstwo:)najlepiej zeby zawieralo pantenol, liposomy dostarczajace witamin A, C, E i beta-karoten. Ja np. stosuje balsam chlodzacy po opalaniu Avon, nie jest drogi i starcza na dluuugo:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
Na twarz w celu regeneracji nałóz maść z witaminą A do kupienia w aptece za 3 zł. Teraz aby opalenizna nie zeszła w szybkim czasie musisz co jakis czas odwiedzac solarium bo opalanie w solarium ma to do siebie ,że trzeba chodzic systematycznie bo opalenizna zaczyna znikać.Moim zdaniem opalanie na oliwke w solarium i na słońcu to bardzo dobre rozwiązanie. Pamiętaj o moich radach abyś teraz sie nie kapał w wannie tylko brał prysznic i nie wycierał ciała ręcznikeim trąc ja tylko przykladał ręcznik w celu wchłoniecia wody. to by było na tyle
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
wogóle wydaje mi się, że po jednej wizycie... to zbyt dużych efektów nie będzie..... trzeba co najmniej ze 3 razy odwiedzić solarium, żeby mieć w miarę trwałą opaleniznę.... i potem co jakiś czas "zabieg" powtarzać....
1

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 686
Przepraszam bardzo ale nie wytrzymalam. Ludzie w XXI wieku uwazacie ze opalanie na oliwke na sloncu jest super????? To pierwszy krok do raka skory. Ja wiem kazdy mowi ze to jego nie dotyczy a potem nagle sie okazuje ze juz jest za pozno, jak chcemy sie opalac to koniecznie krem z filtrem, na solarium tez sa pewnie dostepne odpowiednie srodki ochronne. Wszyscy mysla ze slonce nie szkodzi, ze mozna tak bez zadnej ochrony a potem slysze ze 1,2 znajomy mial usuwane znamie(na ktorym na szczescie zauwazyli zmiany) i od onkologa uslyszeli ze za 2 -3 miesiace bylyby juz zlosliwe zmiany. Ja wiem ze prawie kazdemu sie podoba opalona skora ale chroncie ja. Czy zagrozenie rakiem was nie przeraza??? Z kremami z filtrem mozna sie tez opalic tylko ze ten proces jest troche wolniejszy ale na pewno bezpieczniejszy dla skory. Pomyslcie o tym. To w koncu chodzi o zdrowie. A sadze ze zdrowie jest wazniejsze niz chec opalenia sie na zloto w 1 dzien.
Tu mozna sobie poczytac na ten temat:
http://www.onkolink.pl/czerniak.html

Pozdrawiam
Kami

Pozdrawiam
Kami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Efekty po części też zależą od karnacji skoory...

Mnie osobiście słońce szybko chwyta

artystyczny leniwy' Grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
>>Doradca w dziale Suplementacja<<

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 441 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6325
Tak jak pisze Agnesss - ale dodatkowo niech to bedzie cos specjalnego po opalaniu ale na solarium - kazda seria kosmetykow do opalania na solariach ma takze balsamy po opalaniu - jest to tak zwany IV stoppien opalania - najtanszy i calkiem niezly jest Soleo http://www.soleo.pl/. Balsam taki utrzymuje opalenizne dluzej, a nawet moze ja poglebiac... Czego bys jednak nie stosdowal, powinien to byc preparrat lagodzacy, regenerujacy i likwidujacy powstajace przy opalaniu w solarium wolne rodniki, ktore odpowiedzialne sa za starzenie sie skory, powstawanie zmarszczek...
1

------------------------------------------------------------
**Edimus et vivamus, non vivimus ut edamus!! **

leniwa Nikoosia
Doradca w dziale Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra a wiec ide do sklepu po balsam:) tylko czy jak sie wysmaruje tym balsamem to nie bede sie kleił???? Podsómowuujac balsam sprawi ze skóra nie bedzie mi schodzic i opalenizna bedzie sie dłuzej trzymac dobrze zrozumiałem a i jescze czym sie posmarowac przed solarium??

Tylko dzieki cieszkiej pracy cos osiągniesz!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4238 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7288
Tak jak napisała Nikoosia wejdź na stronkę Solarinu i wybierz coś przed i po opalaniu. W Twoim solalarium na pewno są dostępne te preparaty (ew. innej firmy)
Zdecydowanie nie polecam stosowania zwykłych balsamów i oliwek przed opalaniem. Natomiast po opalaniu możesz zastosować jakikolwiek kosmetyk nawilżający (zwracając uwagę na to to ,że skóra jest nieco podrażniona).
Niektóre preparaty po opalaniu w solarium zawieraja samoopalacz, co nie każdemu będzie odpowiadać (wymagają większej precyzji przy nakładaniu).
Pozdarawiam wszystkich
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rowerek a brzuch

Następny temat

Mocne stawy

WHEY premium