SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judo , bieganie ,siłownia

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
!
Od wielu lat obserwuję SFD , zdarzało mi się kupować pojedyncze odżywki sklepie SFD, ale dziś postanowiłem się zalogować i założyć temat. Od lat już dobrych pięciu chodzę na siłownię z różną częstotliwością, ale min. 2 razy w tygodniu jestem, trenuję judo od dwóch lat. Sport zawsze stanowił sporą część mojego wolnego czasu , bo czasem zdarza mi się też pobiegać, a jak nadarzy się okazja to pogram też w siatkówkę, kosza czy też piłkę nożną ;) Lecz od kilku ostatnich miesięcy zaczyna mnie trapić pytanie co mogłem osiągnąć przez te lata treningów jeżeli w stu procentach bym się do tego przyłożył. Chce się o tym przekonać, biorąc się w garść i z Waszą pomocą i oceną - ciężką pracą zmienić na lepsze moje osiągi!

Plan tygodnia ma wyglądać tak:
Pon.
6.00 bieganie
20.00 judo
Wt.
15.00 siłownia
19.00 BJJ
Śr.
6.00 bieganie
20.00 judo
Cz.
16.30 Judo
18. Siłownia
Pt.
6.00 bieganie
19.00 BJJ
Sob.
11.00 bieganie
15.00 siłownia
Nd.
12.00 Basen

Wiem ,że wydaje się to być plan do przetrenowania , ale chce spróbować czy dam radę , bo nie jest tak ,że zaczynam uprawiać sport tylko jestem w treningu i chce zwiększyć jego intensywność. :)

Suplementacja:
CARBO przed bieganiem, po JUDO/BJJ w trakcie siłowni
BCAA przed i po każdym treningu
Animal Pack ??
Jabłczan Kreatyny ??
Białko ??
jakieś inne sugestie odnośnie przyspieszenia regeneracji, wzrostu wytrzymałości i siły. Założyłem ,że przez 10 m-cy suplementacji mogę wydać ok 3 tys. zł.

Dieta (najsłabszy punkt programu :P )
1. Duży jogurt naturalny plus musli
2. Serek wiejski , 2 kromki ciemnego pieczywa z szynką
3. pierś z kurczaka z grilla (150 g) warzywa ok. 150 g
4. pierś z kurczaka z grilla (150 g) banan i 2 pomarancze
5. ten posiłek jest poźno więc zawsze jadam 3 banany

Wszystkie rady i sugestię naprawdę mile widziane . POZDRAWIAM !!

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
hellriser
Suplementacja:
CARBO przed bieganiem, po JUDO/BJJ w trakcie siłowni
BCAA przed i po każdym treningu
Animal Pack ??
Jabłczan Kreatyny ??
Białko ??
jakieś inne sugestie odnośnie przyspieszenia regeneracji, wzrostu wytrzymałości i siły. Założyłem ,że przez 10 m-cy suplementacji mogę wydać ok 3 tys. zł.



Chłopie

Masz wszystko opisane, od A do Z:

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Kreatyna (dowolna forma). Rzekomy większy wpływ "na siłę" jabłczanu kreatyny w porównaniu np. do monohydratu to mit. Możesz stosować monohydrat, orotan, jabłczan (TCM), stacki kreatynowe. Nie odczujesz róznic w działaniu, jedynie finansowe. Jeśli źle tolerujesz substancje pompujące (np. AAKG, jabłczan cytruliny i inne) unikaj stacków. Zbyt duża "pompa" może przeszkadzać w treningu.

2 formy stosowania:

- 6-8 tygodni, potem 6-8 tygodni przerwy

lub

- stała suplementacja kreatyną 8-12 miesięcy po 3-5 g dziennie (nie więcej),
BETA ALANINA - 3-5 dziennie przez kilka miesięcy (wytrzymałość)
BCAA - okołotreningowo (przed ćwiczeniami i w trakcie treningu), także w trakcie długich treningów (np. razem z węglowodanami)
Białko - wg braków w diecie, okołotreningowo lub na noc,
Witaminy, minerały, omega-3 - profilaktycznie, prozdrowotnie, uzupełnienie diety.
"Spalacz" np. TIGHT, SCORCH - do utrzymywania niskiego poziomu tłuszczu w organizmie i/lub jako pobudzenie przed treningiem.
Suplementy "na stawy" - glukozamina i podobne. Nie zaszkodzą, a mogą pomóc.
Możesz opcjonalnie zastąpić gainer / białko po treningu rozwiązaniem kompleksowym (stackiem potreningowym) w rodzaju: REVIVE, TORRENT, ANABOLIC WINDOW, XTEND, GOLDEN FINISH (dobierz produkt wg swoich potrzeb).
Anabolic WINDOW, TORRENT oraz Golden Finish zapewniają węglowodany i białko (mają też wiele innych składników). XTEND oraz REVIVE to głównie aminokwasy rozgałęzione.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dietę masz tragiczną i jak na taką ilość ruchu jesz dużo za mało. Jakim cudem zamierzasz funkcjonować na taki niskich ilościach? Gdzie masz tłuszcze? Gdzie dobre ww? Białko masz w dwóch posiłkach z mięsem, serek wiejski i jogurt to żart Przy sportach walki i treningach siłowych w takiej ilości padniesz na pysk i mód się, żebyś się jeszcze podniósł
A najgorsze jest to, że nie jadasz węglowodanów naturalnych a wcinasz carbo!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
to propozycja ! ;) na takiej diecie jechałem do tej pory mając 3 treningi judo w tygodniu do tego 3 siłownie raz basen i może raz w tygodniu bieganie. Z tego jogurtu to nie pierwszy raz się ze mnie śmieją ;) wołam więc o pomoc ! :)

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Daj parametry: wiek, wzrost, waga i takie tam...
BTW, dlaczego nie zjesz rano porządnego posiłku, który naładuje Cię na pierwszą część dnia? Jajecznica z 5 jaj+warzywa? Ewentualnie dodaj do tego jakieś pieczywo pełnoziarniste. To jest śniadanie a nie jogurt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
22 lata , 180, 80 kg niestety mam tendencje do tycia, bo przed judo kiedy chodziłem tylko na siłownię to byłem miśkiem zalanym ważącym 93 kg. Teraz ta waga mi odpowiada tylko do jakość jeszcze pozostawia dużo do życzenia ;) myślę ,że jak rano będę biegał to 15 min. przed wypije carbo ,a dopiero po bieganiu te śniadanie. (zanotowałem jajecznica z 5 jaj i warzywa , skreśliłem Jogurt na DOBRE ;) )

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a po jakiego ch**a Ci to carbo? Napisz, do czego jest potrzebny taki syf w organiźmie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
chodzi mi,że jak wstanę rano ,żeby mieć energię do biegania to wypić carbo - też swego rodzaju anty-katabolik. nie zjem normalnego śniadania przed , bo bym musiał długo czekać a na rano na uczelnie. Po bieganiu jak sobie zrobie jajecznice to może się spokojnie trawić. Carbo to aż tak zły pomysł ?!

Zmieniony przez - hellriser w dniu 2012-07-22 22:27:19

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To wciągnij WPC przed bieganiem. Carbo to ww bez żadnej osłony, jak byś się cukru najadł i do tego witaminy z minerałami w proszku. Cały czas się pytam, do czego to ma służyć? Ja na bieganie zabieram zieloną herbatę z miodem i cytryną, bez porównania z Twoim carbo.
A tak poza tym, to po co biegasz rano, skoro masz jeszcze w perspektywie SW? Zarżniesz się taką ilością treningów. Z biegania bym zrezygnował, tylko siłownię zostaw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
WPC plus BCAA przed bieganiem ? rano ,żeby się zregenerować do wieczora na SW :) bieganie obowiązkowo musi zostać. Carbo powinienem skreślić całkowicie z listy suplementów ?

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na pewno do niczego nie potrzebujesz carbo. Jeśli biegasz, to zabieraj ze sobą bidon z herbatą, miodem i cytryną. Jak wrócisz, to zjedz porządne śniadanie w którym nie ma supli Jak po bieganiu dobrze zjesz to staniesz na nogi bez problemu. Dodaj do tego śniadania jakieś źródło ww, jeśli nie chcesz dawać zbóż, to wrzuć owoc. Ale przy takim planie dnia nie rezygnowałbym z dobrej jakości ww.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
omlet z 5 jaj z musli plus warzywa. Dobre śniadanie ? co z późniejszymi posiłkami ? co dodac , co wywalić . i te suple jakie Ty byś zastosował?

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, crossfit

Następny temat

SW + silownia - kiedy crossfit

Wiecej