SFD.pl Aktualności - Kulturystyka i Fitness

Dodaj odpowiedź

Joannna Nejman ,czyli jak trenują i startują w zawodach bikiniary,

Wysłana -
Kiedyś na zawodach startowali tylko kulturyści-nie było żadnych kategorii-wychodzili na scenę wszyscy-bez wzgldu na wiek,wagę,wzrost i formę.

Był też jeden zwycięzca.

Później stwierdzono,że bardziej sprawiedliwie będzie podzielić zawodników wg wzrostu,bo było ciężko oceniać kulturystę 160 cm i stojącego obok niego 190 cm.

Taka różnica wzrostu z miejsca najcześciej promowała wyższego pakera.

Później dołączyły kulturystki-z pocżatku były to zgrabne proporcjonalnie zbudowane i wysportowane dziewczyny.

Z biegiem czasu kulturystki robiły się coraz bardziej muskularne ,przy rosnącej wadze.

Ale wtedy kibice i szeroko rozumiana społeczność,nie tylko sportowa- zaczęli narzekać i wybrzydzać-że są już prawie tak duże,jak zawodnicy w niższych

kategorii wzrostowych,czy wagowych


Wreszcie w XXI wieku,największa federacja kulturystów zwróciła uwagę,jaak to się organizuje w mniejszych federacjach -gdie już od wielu lat dążono do zmniejszenia masy mieśni i maksymalnej definicji u kobiet a regulaminem i zasadami danej kategorii promowano kobiece cechy fizycznej budowy.

I tak doszliśmy do kategorii bikini fitness.

Dziewczyny są zbudowane delikatnie,kobieco,z zarysowanymi mieśniami,i wzmocnionymi trochę bardziej rozbudowanymi grupami mieśni wpływającymi na ogólny sportowy kształt kobiecej sylwetki.

Zawodniczki bikini fitness zrobiły furorę także poza sportowymi kręgami kibiców-podobają się większości społeczeństwa,pojawiają się w filmach, reklamach.

Jedynie teraz wśród środowiska kulturystycznego pojawiły się głosy,że bikiniary właściwie nie trenują,i co ładniejsza i zgrabniejsza dziewczyna,może wyjść na scenę ,nawet nie trenując i nie trzymając diety.

Wiadomo jedno-ta gałąź sportów sylwetkowych cały czas ewoluuje i to bardzo dynamicznie,dziewczyny uzyskuja sylwetki lepsze niż uczestniczki Miss Piekności

,czy inne wyczynowe sportsmenki z lekkiej atletyki,tenisa.


Mając na siłowni startującą zawodniczkę bikini fitness-prześledziłem drogę jej startów przygotowań w ciągu września,października,listopada.


Myslę ,że film troche bardziej przybliży tą kategorię społeczeństu i także osobom trenującym
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Trochę zdjęć z różnych momentów nagrań filmów

Wysłana -
Jeszcze kila zdjęćStrona 1 z 1
Dodaj odpowiedź