SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Jeszcze o ryzu

Wysłana -
Jaki jecie ryz?
Brazowy czy bialy?
Napiszcie cos o tym brazowym,cena smak,jak wyglada?
Podobno brazowy jest duzo lepszy.
Ja jem bialy.

Pozdrawiam

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
>Jaki jecie ryz?
>Brazowy czy bialy?
Jem brązowy i biały.

>Napiszcie cos o tym brazowym,cena smak,jak wyglada?
Wygląda normalnie. Opakowanie to przezroczysta folia. Ja widziałem produkty dwóch firm: Sonko 400g za ok.1,8zł i Doris 500g za ok.2,7zł. W smaku nie do odróznienia.

>Podobno brazowy jest duzo lepszy.
Zgadza się.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
Wysłana -
no to teraz mie atomik zalatfiles ;]

mam cala szafke SOLGERa ryzu bialego, zdjecie tego ryzu umiesciles w artykule o odzywianiu na glownej stronie (ja go spotkalem w sklepie u mnie na dole, prowonalem z wszystkimi innymi (bialymi) i faktycznie - byl najlepszy pod kazdym wzgledem, szczegolnie smakowym)

teraz muszie biec do sklepu po brazowy (skoro bialy niewiele wart wobec tego drugiego) - w szafce mi sie juz nie zmiesci, a zanim zapasy bialego skoncze tooo.... ;]

ps. pewne fakty i wydarzenia w tej wypowiedzi zostaly stworzone na potrzeby tejze wypwiedzi (wiadomo, ze calej szafy ryzu nie kupilem ;], mam ze 4 kartony - to taka przenosnia)

gritz
manson
Wysłana -
No to przezucam sie na brazowy.

Pozdrawiam
Wysłana -
Spokojnie, ryż na pewno się nie zmarnuje. Zamieściłem zdjęcie tego ryżu bo uważam że jest bardzo smaczny i akurat firma Solger ma własną stronę internetową i wyraziła zgodę na wykorzystanie tego zdjęcia.

W artykule napisałem ze biały ryż nadaje się najlepiej na posiłek potreningowy bo szybko się wchłania - i to jest prawda. Natomiast w ciągu dnia lepszy będzie ryż brązowy bo wchłania się wolniej.

Ja codziennie wieczorem robie tak: do 2l wrzątku wsypuję 200g ryżu brązowego luzem (tylko taki jest niestety, w woreczkach jeszcze nie spotkałem oprócz Cenosa ale ten jest kiepski jakościowo) i wrzucam 1 woreczek ryżu białego. Przykrywam i gotuję. Woreczek z białym wyjmuję po ok.20 minutach (zgodnie z instrukcją) a brązowy gotuję jeszcze 10 minut.

Brązowy zjadam rano w pracy a biały po treningu.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
Wysłana -
A ja brazowego wogole w sklepie nie moge dostac.
Gdzie go kupic???

Pozdrawiam
Wysłana -
atomić bingo! znalazlem ryz sonko 400g po 1.81 PLN, tylko na nim nie jest napisane ryz brazowy, tylko ryz naturalny, wprawdzie na drugiej stronie jest opis: SONKO ryz naturalny (brazowy, nieluszczony, pelnoziarnisty) to ryz, z ktorego zostala usunieta jedynie niejadalna luska. dlatego tez jest najwartosciowsza z odmian ryzu.

gotuje sie 30-35 min i jest nieco twardszy po ugotowaniu od ryzu bialego

100g tego ryzu to:
1530 kJ=360 kcal
ww - 77.4 g
b - 7.5 g
t - 1.9 g

jest w przezroczystej folii i nawet jest taka miarka od biedy, nadrukowana na niej, pokazujaca 100, 200, 300, 400 gram

jedyna wada to nie dajac a sie odczytac data waznosci ;], ale postawilem na nogi pol tesko i mimo, ze daty nie potrafili odnalezc w tych swoich bazach danych, to stwierdzili, ze dostawa jest z 23 kwie - wiec mysle, ze jeszcze jest wazny ;]

nie wiecie ile jest wazny taki ryz?

a od siebie dodam, ze smak jest ZAJE$#%^&*BEZBLEDNYIDEALNYSVPER - mysle, jest lepszy od bialego

gritz
manson
Wysłana -
aha, dlaczego niektorzy mowia, ze ryz brazowy jest kilka razy drozszy od bialego???

gritz
manson
Wysłana -
A co myslicie o ryzu PARBOLIED firmy SONKO
On ma taki sklad:

81,3 gr ww
7,4 gr bialka
0,3 gr tluszczu

I jest napisane na nim tak:
"Bogactwo niezbednych dla zdrowia mineralow i witamin ryz zawdziecza specjalnemu procesowi powodujacemu przenikanie najcenniejszych skladnikow odzywczych z okrywy ziarna do jego wnetrza."

Czyli rozumiem z tego ze w sumie zawiera to co ryz brazowy

A moze sie myle?

Pozdrawiam
Wysłana -
nie no, mysle, ze wiele razy byla tutaj poruszana wyzszosc ryzu brazowego (naturalnego) nad bialym

gritz
manson
Wysłana -
chyba się przerzucę na brązowy, ale chyba tylko dlatego że biały mi wychodzi bokiem
z czym przyżądzacie brązowy ryż?

I must find the truth that is true to me, the idea for which I can live or die...
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź