SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jeszcze o ryzu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 351 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5303
Jaki jecie ryz?
Brazowy czy bialy?
Napiszcie cos o tym brazowym,cena smak,jak wyglada?
Podobno brazowy jest duzo lepszy.
Ja jem bialy.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
>Jaki jecie ryz?
>Brazowy czy bialy?
Jem brązowy i biały.

>Napiszcie cos o tym brazowym,cena smak,jak wyglada?
Wygląda normalnie. Opakowanie to przezroczysta folia. Ja widziałem produkty dwóch firm: Sonko 400g za ok.1,8zł i Doris 500g za ok.2,7zł. W smaku nie do odróznienia.

>Podobno brazowy jest duzo lepszy.
Zgadza się.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to teraz mie atomik zalatfiles ;]

mam cala szafke SOLGERa ryzu bialego, zdjecie tego ryzu umiesciles w artykule o odzywianiu na glownej stronie (ja go spotkalem w sklepie u mnie na dole, prowonalem z wszystkimi innymi (bialymi) i faktycznie - byl najlepszy pod kazdym wzgledem, szczegolnie smakowym)

teraz muszie biec do sklepu po brazowy (skoro bialy niewiele wart wobec tego drugiego) - w szafce mi sie juz nie zmiesci, a zanim zapasy bialego skoncze tooo.... ;]

ps. pewne fakty i wydarzenia w tej wypowiedzi zostaly stworzone na potrzeby tejze wypwiedzi (wiadomo, ze calej szafy ryzu nie kupilem ;], mam ze 4 kartony - to taka przenosnia)

gritz
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 351 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5303
No to przezucam sie na brazowy.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Spokojnie, ryż na pewno się nie zmarnuje. Zamieściłem zdjęcie tego ryżu bo uważam że jest bardzo smaczny i akurat firma Solger ma własną stronę internetową i wyraziła zgodę na wykorzystanie tego zdjęcia.

W artykule napisałem ze biały ryż nadaje się najlepiej na posiłek potreningowy bo szybko się wchłania - i to jest prawda. Natomiast w ciągu dnia lepszy będzie ryż brązowy bo wchłania się wolniej.

Ja codziennie wieczorem robie tak: do 2l wrzątku wsypuję 200g ryżu brązowego luzem (tylko taki jest niestety, w woreczkach jeszcze nie spotkałem oprócz Cenosa ale ten jest kiepski jakościowo) i wrzucam 1 woreczek ryżu białego. Przykrywam i gotuję. Woreczek z białym wyjmuję po ok.20 minutach (zgodnie z instrukcją) a brązowy gotuję jeszcze 10 minut.

Brązowy zjadam rano w pracy a biały po treningu.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 351 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5303
A ja brazowego wogole w sklepie nie moge dostac.
Gdzie go kupic???

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
atomić bingo! znalazlem ryz sonko 400g po 1.81 PLN, tylko na nim nie jest napisane ryz brazowy, tylko ryz naturalny, wprawdzie na drugiej stronie jest opis: SONKO ryz naturalny (brazowy, nieluszczony, pelnoziarnisty) to ryz, z ktorego zostala usunieta jedynie niejadalna luska. dlatego tez jest najwartosciowsza z odmian ryzu.

gotuje sie 30-35 min i jest nieco twardszy po ugotowaniu od ryzu bialego

100g tego ryzu to:
1530 kJ=360 kcal
ww - 77.4 g
b - 7.5 g
t - 1.9 g

jest w przezroczystej folii i nawet jest taka miarka od biedy, nadrukowana na niej, pokazujaca 100, 200, 300, 400 gram

jedyna wada to nie dajac a sie odczytac data waznosci ;], ale postawilem na nogi pol tesko i mimo, ze daty nie potrafili odnalezc w tych swoich bazach danych, to stwierdzili, ze dostawa jest z 23 kwie - wiec mysle, ze jeszcze jest wazny ;]

nie wiecie ile jest wazny taki ryz?

a od siebie dodam, ze smak jest ZAJE$#%^&*BEZBLEDNYIDEALNYSVPER - mysle, jest lepszy od bialego

gritz
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aha, dlaczego niektorzy mowia, ze ryz brazowy jest kilka razy drozszy od bialego???

gritz
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 351 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5303
A co myslicie o ryzu PARBOLIED firmy SONKO
On ma taki sklad:

81,3 gr ww
7,4 gr bialka
0,3 gr tluszczu

I jest napisane na nim tak:
"Bogactwo niezbednych dla zdrowia mineralow i witamin ryz zawdziecza specjalnemu procesowi powodujacemu przenikanie najcenniejszych skladnikow odzywczych z okrywy ziarna do jego wnetrza."

Czyli rozumiem z tego ze w sumie zawiera to co ryz brazowy

A moze sie myle?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie no, mysle, ze wiele razy byla tutaj poruszana wyzszosc ryzu brazowego (naturalnego) nad bialym

gritz
manson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyba się przerzucę na brązowy, ale chyba tylko dlatego że biały mi wychodzi bokiem
z czym przyżądzacie brązowy ryż?

I must find the truth that is true to me, the idea for which I can live or die...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase

Następny temat

Ile węgla po treningu na rzeźbę

WHEY premium