SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jem mało. Dużo ćwiczę. Nie chudnę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 121 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2027
1900 kcal to chyba w życiu nie jadłam...a żeby dojść do takiej liczby stopniowo zwiększając kcal to by mi chyba ze 2 lata zeszło hahah.

Heh...to jakbym teraz jeszcze obciela kcal i ewentualnie schudłaa a potem stopniowo zwiększala to by na to samo wyszło i szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 365 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18735
Dziewczyno już w tym momencie jesteś poniżej PPM(podstawowej przemiany materii) znaczy to, że organizm może uszkadzać narządy wewnętrzne aby przetrwać!!! A Ty chcesz to jeszcze zmniejszać. Przeczytaj dokładnie ten cały temat jeszcze raz. Naprawdę warto byłoby zacząć od psychiatry, są specjaliści od zaburzeń przekładających się na sferę żywienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Nie mam zamiaru wtrącać się w kompetencje kogokolwiek z działu.. Może jednak te trzy artykuły się na coś przydadzą:

https://www.sfd.pl/Psychologia_Odchudzania_dla_początkujących_cz.I-t649092.html

https://www.sfd.pl/Psychologia_Odchudzania_dla_początkujących_cz.II__RUCH-t649842.html

https://www.sfd.pl/ART:_Zaburzenia_odżywiania_ED_-t763747.html

Pozdrawiam i życzę powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak jesz 1300 kalorii i mniej wręcz głodówkowo, katujesz się cały czas to chyba można dojść do wniosku że robisz to źle a nie pogłębiać się w jeszcze bardziej głodówkowe pomysły.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 121 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2027
Dzięki za rady ;)
Ale tak wertuje internet i sfd...i do tej pory natrafiłam jedynie na posty typu "czy jem za mało żeby schudnąć/ czy jak zjem więcej kcal to schudne/jem więcej i nie chudne"...jakoś nie mogę znaleźć tematu typu zaczęłam więcej jeść i schudłam...

I jeszcze pytanko-czy oczyszczanie organizmu ma sens...no i oczywiście po takim oczyszczaniu stopniowe wprowadzanie "waszych nawyków żywieniowych" ?

Przepraszam, że może pisze głupoty i w ogóle...ale mam wrażenie, że im więcej czytam tym mniej wiem ;(
No i jeszcze ze strony bliskich..."na pewno za dużo jesz...jakbyś jadła normalnie to byś schudła...ble ble ble.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Poczytaj dzienniki w Ladies. Takich przypadków jak Ty to mamy na pęczki. A są dziewczyny które zapitalając szczupleją w oczach jedząc i po 200 gramów węgli.. Jak to nie będzie w stanie Ci uświadomić jak wygląda sensowna redukcja lub rekompozycja... Internety są fajne ale... Trzeba umieć sensownie cedzić informacje.

https://www.sfd.pl/Mój_cel:_płaski_brzuch,_ogólnie_redukcja-t1080128.html

Pierwsze lepsze z brzegu.


Zmieniony przez - Corum w dniu 2015-07-11 11:49:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dyktatura
jakoś nie mogę znaleźć tematu typu zaczęłam więcej jeść i schudłam....


ok, to masz tu mnie. 10 lat temu będąc w podobnym wieku uwidziałam sobię sexy ciało w rozmiarze najlepiej 34 z okrutnie niskim poziomem tłuszczu (patrząc na to co mi się wtedy podobało nie mam odwagi podać % bf) - jadłam coraz mniej i ćwiczyłam coraz więcej. też tak jak Ty doszłam do punktu kiedy jadłam jakieś 1000kcal, katowałam się i nie chudłam ALE ja byłam jeszcze "lepsza" niż Ty bo udało mi się jeszcze uciąć kcal i tak ładnie popłynąć, że ważąc 38kg skończyłam w szpitalu, bez okresu, z rozwalonym organizmem i FOCHEM na cały świat bo przecież ja nic złego nie robie, tylko jeszcze chciałabym ciut schudnąć a potem będę jadła, serio, serio.
potem były lata świetlne wygrzebywania się z tycia od powietrza, bo mój metabolizm był na poziomie oświęcimskim więc była to walka o każdą kalorie i każdy gram siebie, a jak udało mi się dojść do "normalnego" odżywiania to wpadłam na rewelacyjny pomysł schudnięcia bo ważyłam jakieś 55kg i nijak mi się to nie podobało - zawitały diety białkowe i inne cuda typu "schudnij 86855 kg w 2 tygodnie" - wiesz jaki był efekt? tyłam, bo trzymałam diete góra tydzień a potem stwierdzałam, że mam to gdzieś i jadłam co popadnie z głęboką depresją bo mam wielki tyłek.

odkąd trafiłam na to forum, ułozyłam normalną, zbilansowaną dietę, zaczęłam ćwiczyć siłowo - a nie tysiąc razy cardio w tygodniu - udało mi się doprowadzić ciało do sensownego stanu i SCHUDNĄĆ choć w życiu bym się nie spodziewała, że jedząc tak jak w tej chwili 1800-1900kcal można schudnąc "bo przecież jak jadłam 1000 i więcej ćwiczyłam to nie chudłam" ;)
jem w tej chwili serio ogromną ilośc jedzenia, ogromną zwłaszcza dla kogoś kto dzielił serek wiejski light na 4 porcje i wypłukiwał wodą śmietankę (no comment) - jem w każdym posiłku węgle co kiedyś było dla mnie nie-do-pomyślenia bo raz w tygodniu wydawał mi się wielką porcją..

co do rodziny to rozumiem Cię doskonalne bo moja mama po dziś dzień głodzi się na cud koktailach i diecie poniżej 1000kcal a mi wypomina każdy ślad cellulitu czy dodatkowy gram tłuszczu ale z tym się nie da walczyć, trzeba się uzbroić w cierpliwość i przetrwać ;)

priorytetem dla Ciebie teraz niech będzie unormowanie metabolizmu i zaprzestanie głodzenia póki jeszcze nie jest za póżno :) a potem będziesz miała już z górki


Zmieniony przez - magdalenamiklos w dniu 2015-07-11 12:21:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 121 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2027
A bylo tak, że w trakcie walki o normalne ciało( wychodząc z wagi 38kg) było tak, że ważyłas np...70 kg?
Czy po prostu tylas, ale do normalnej wagi...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wychodziłam powoli i szło ładnie ale kilka lat później ważac jakieś 46kg udało mi się zajść w ciążę i w 9 miesiącu ważyć 72kg bo dałam sobię wmówić, że mam jeść za dwoje ;) urodziłam i znowu grzecznie schodziłam w dół i ZNOWU wpadłam w kretyńskie metody odchudzania "bo przecież dziecko ma już pół roku a mi tu jeszcze tyle wisi".
najgorsze co można zrobić to chcieć coś zrobić szybko - nie ma opcji szybko i dobrze, bo organizm musi się powoli przyzwyczajać do zmian. tak samo jak nie roztyjesz się w tydzień, tak też nie ma opcji żeby w tydzień czy dwa trwale schudnąć.

poza tym jak trzymasz organizm na wiecznym głodzie to przy małym potknięciu on sobie robi zapasy "na wszelki wypadek", jak masz racjonalną dietę, nie głodową, to gorszy dzień Ci krzywdy nie zrobi a ciastko raz na jakiś czas, czy bardziej wypaśny obiad jest jak miód na psychikę bo nie masz poczucia, że nic Ci nie wolno a to właśnie głowa jest kluczem do tego jak wygląda i będzie wyglądać Twoje ciało ;)



Zmieniony przez - magdalenamiklos w dniu 2015-07-11 13:40:05

Zmieniony przez - magdalenamiklos w dniu 2015-07-11 13:40:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli chcesz zrobić dla siebie coś dobrego, to przenieś się do działu ladies, załóż swój dziennik, wypełnij ankietę podwieszoną w regulaminie, opisz swoją historię. na dzień dobry na pewno dostaniesz po tyłku za głodzenie się bo dziewczyny się tam nie pieszczą ale jak się narozrabiało, to trzeba się nasłuchać. jak będziesz współpracować to ladies pomogą Ci powoli dojść do sensownego poziomu kcal i dopracują zbilansowaną dietę ale pamiętaj, że tam nie dostaniesz gotowca i buziaka w czółko tylko musisz na prawdę wykazać chęci do zmian :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny

Następny temat

Dlaczego nie chudne skoro jem niskokalorycznie i ćwicze?

WHEY premium