SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jeśli przy wstawaniu masz zawroty głowy...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 90 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2206
Witam, jakiś czas temu miałem bóle głowy i zawroty głowy kiedy wstawałem np:z łóżka, krzesła. Spowodowane to było ściśnięciem kręgów szyjnych. Ale znalazłem bardzo ciekawą książkę Michała Tombaka "Uleczyć Nieuleczalne", z zestawem ćwiczeń odcinka szyjnego które naprawde mi pomogły.
Otóż: 5. Ćwiczenia na regenerację kręgów szyjnych i oddychanie:
a) siedząc na krześle unosić i opuszczać ramiona 10 razy;
b) skłaniać głowę w prawo i w lewo (po l O razy), starając się dosięgnąć uchem ramienia;
c) skłaniać głowę w tył i w przód (po 10 razy);
d) obracać głowę na boki zgodnie ze wskazówkami zegara i w przeciwnym kierunku (po 10 razy);
e) wyciągnąć ręce do przodu przed siebie, odwrócić dłonie równolegle do siebie, kręcić głową w lewo i w prawo (po 10 razy);
f) podnieść ręce nad głową z dłońmi ułożonymi równolegle do siebie i obracać głowę w lewo i w prawo (po 5 razy);
g) położyć ręce na ramionach. Łokcie odciągnąć do tyłu, wy­obrażając sobie, że między łopatkami znajduje się jabłko, które chcemy ścisnąć. Odchylając łokcie do tyłu (jakby próbując ścisnąć jabłko) jednocześnie wyciągać w przód podbródek (tak, jak łabędź, wyciągający szyję). To ćwiczenie umożliwia rozluźnienie kręgów i mięśni szyi, co poprawia przypływ krwi do mózgu, normalizuje pracę układu nerwowego i trawiennego. Wykonywać rano i wieczorem po 3 minuty.
h) siedząc na krześle położyć ręce na kolanach, zsunąć się na brzeg krzesła, zamknąć oczy i rozkołysać ciało w lewo i w prawo, jednocześnie w rytm kołysania wciągać i wypinać brzuch.
POD ŻADNYM POZOREM NIE WYGINAMY GŁOWY DO TYŁU!
Mam nadzieje że "potrzebującym" pomoże.
Pozdrawiam
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witaj




Zawroty głowy mogą występować pod postacią wirowania otoczenia z uczuciem niepokoju lub dyskomfortu. . Odmiennym typem są zawroty głowy i zaburzenia równowagi ze złudzeniem niestabilności podłoża i niepewności w chodzeniu. Pacjenci często opisują to, jak chodzenie po statku lub pod wpływem alkoholu. Dokładne określenie charakteru dolegliwości może pomóc lekarzowi w ustaleniu przyczyny zawrotów głowy.


Dlatego jeśli ktoś cierpi na nadmierne i częste zawroty głowy powinien udać się do lekarza, który pokieruje go na odpowiednie badania i zdiagnozuje problem.
Działanie na własną rękę i czytanie poradników internetowych może mieć negatywne skutki.


Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-23 13:12:41

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powodem zawrotów głowy po wstaniu z łóżka czy krzesła może być również niedociśnienie tętnicze (tzw. hipotonia --> http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedociśnienie_tętnicze ). Tak jest np. w moim wypadku, gdyż jestem strasznie chudy (a tego typu objawy najczęściej dotyczą osób szczupłych)! Napisałem to tak na wszelki wypadek, gdyby jakaś osoba niepotrzebnie wystraszyła się Twoim artykułem i pomyślała, że ma coś z kręgami ;)

Zmieniony przez - Samobójca w dniu 2006-08-08 20:50:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Poza tym, że nie ma czegoś takiego jak regeneracja kręgów to ćwiczenia całkiem fajne. Mają na celu rozluźnienie mięśnii, te ostatnie też wzmocnienie międzyłopatkowych.
Osobiście Tombaka nie trawię, jeśli ktoś się chce dowiedzieć coś o bólach kręgosłupa to niech przeczyta "Kręgosłup w stresie". Po piatym razie zaczyna się coś rozumieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
mnie ciągle głowa boli jak się budzę i wstaję:/
coś trzeba z tym zrobić:/
2

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 90 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2206
rób te ćwiczenia i śpij na plecach,poduszka zwinięta w wałek pod głowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 90 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2206
Osoby które mają problemy z odcinkiem szyjnym, najczęściej mają głowe pochyloną do przodu (w moim wypadku tak było). Dlatego warto stanąć przy ścianie, stopy dosunąć, oprzeć sie plecami i zobaczyć czy pomiędzy ścianą a głową jest miejsce. Jeśli głowa dotyka ściany, to raczej wszystko jest ok.
Ale chce zaznaczyć że nie jestem fachowcem, opieram sie na moich doświadczeniach.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
thx, zobaczymy
1

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
"POD ŻADNYM POZOREM NIE WYGINAMY GŁOWY DO TYŁU!"

Ten akapit odnosi sie tylko do punktu "h" ?

Zmieniony przez - dandaniel w dniu 2008-08-16 15:17:24
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9
Dzień dobry zauważyłem że jest to artykuł o bólu głowy więc chciałbym wam zadać jedno pytanie :
-Boli mnie głowa gdy wstaje z krzesła lub się gdzieś schylam, jest to ból jak by jakieś jakieś impulsy chodziły w środku mojej głowy, trwa to z 3 sec i powoli się to uspokaja .
Proszę o szybką odpowiedz .
2

Ubezpieczony przez Mafie

Stuknij mnie a my stukniemy ciebie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
Sprawdz cisnienie krwi bo mozesz miec za niskie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 292 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2691
"Osoby które mają problemy z odcinkiem szyjnym, najczęściej mają głowe pochyloną do przodu (w moim wypadku tak było). Dlatego warto stanąć przy ścianie, stopy dosunąć, oprzeć sie plecami i zobaczyć czy pomiędzy ścianą a głową jest miejsce. Jeśli głowa dotyka ściany, to raczej wszystko jest ok."

a co jezeli brakuje ze 30 stopni?

mam dosyc spory kark i to nie pomaga ale jak pamietam to leb zawsze mi wisial z przodu. Co do zawrotow glowy to tylko jak spod sztangi wstaje raz na jakis czas.
6
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nevus Sebaceous - Co to za choroba??

Następny temat

sonda przezbrzuszna

Wiecej