SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jeśli FBW by nie istniał, to czy ten plan byłby ok?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Trudno tak na prawdę zrobić piorytet mając tylko 3 dni w tygodniu moim zdaniem. "
--- Właśnie, tu jest pies pogrzebany... Teraz już rozumiem wszystko.

Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Wcale nie trudno, tylko ze trzeba to zrobic umiejetnie. Plan HBW - gora/dol/gora i next tydzien dol/gora/dol - nie widze zadnego problemu.

1 trening gory : ciezki
2 trening gory : lekki

Co w tym rozumieniu: lekki to ciezary nizsze o 10-15% LUB cw. izolowane na wyzszych zakresach powtorzeniowych, z odpowiednim tempem itp

Inna sprawa ze trening calej gory troche zajmie, chyba ze gore odbierzemy jako: naramienne przednie i boczne, piersiowe oraz gora grzbietu i ramiona - wtedy bedzie to "zjadliwe"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm... plan ten chyba musi być konkretnie rozpisany na poszczególne treningi, a raczej trzeba sumienniej pilnować procentów i rodzaju ćwiczeń. Trzeba mieć więcej pojęcia w temacie siłowni, niż 6 miesięcy, prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nie jest to az tak skomplikowane, natomiast 6 miesiecy to jest dopiero witanie sie z ciezarami a nie trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A w jaki sposób modyfikować aktualny trening, gdy np. nie zauważa się efektów w przyrostach jakiejś partii ciała? Zmieniać ćwiczenia podstawowe, czy dodawać do nich ćw inaczej oddziaływające na daną partię, włączające elementy separacji?

Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2011-07-20 22:53:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Opisz bardziej problem na czym chcesz sie skupic jak wygladal progres silowy w tej partii, na ilu seriach i pow bazowales.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Załóżmy więc, że chcemy podbudować klatkę. Samo wyciskanie na prostej przez 6 tygodni planu, mimo co tygodniowego progresu, dało wzrost maxu z 50kg na 60kg i zatrzymało się w 5 tygodniu. Poza tym jest to widocznie najsłabiej rozwinięta partia (w porównaniu do np. pleców czy nóg, w danym okresie).

Czy np. zmieniając "wl na prostej" na "wl w skosie plus wycisk hatli", jest szansa na rozbudowanie tej partii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Napisz prosze jak wygladal plan dokladnie z ciezarami co tydzien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem Antos098 o co Ci chodzi, ale za długo by tłumaczyć i odbiegamy za daleko od tematu tego postu. Jeśli jesteś ciekaw chętnie prześlę Ci wyjaśnienie przez PW.

Jeśli chodzi o główny temat, razem ze mną trenuje kolega dokładnie takim planem jak napisałem w pierwszym poście i zastanawiałem się czy nie przejść na niego, dlatego podstawiłem swoje dane i zapytałem o prawidłowość układu ćwiczeń. Puki co trenuję fbw II zestawy (jestem na początku cyklu, więc za dużo o efektywności na razie nie mogę powiedzieć).

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze po co takie kombinacje zapodaj splita i będzie ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny - masa

Następny temat

Trening na masę do oceny

WHEY premium