SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakość sztangi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 155 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6903
Witam, mam takie pytanie czy sztanga powinna się mocno obracać czy raczej powinna być sztywna? Na mojej silowni wszystkie sztangi kiedy lapie nawet lekki ciezar np 80kg to juz sztanga sie obraca w dloniach i jest mega ciezko to utrzymac i napewno nie wynika to z tego ze mam slaby chwyt. Nawet z magnezja trzymanie durnego 80kg nto masakra. Wiec czy sztanga powinna sie tak obracac w dloniach kiedy ja lapie? Wydaje mi sie ze nie i po prostu mam gowniane sztangi na silowni. A jak jest wy sadzicie?


Zmieniony przez - azizzz w dniu 2017-10-29 15:53:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie na siłce większość sztang się obraca. Zdecydowana większość - tylko kilka jest na sztywno z ciężarem wykonana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie wiem o co cię pytasz, jak sztanga sie w dłoniach może obracać, sztanga się na bokach moze obracać tam gdzie nakłądasz cieżar pod warunkiem że jest na tulejach obrotowych.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
anubis84
(...) sztanga się na bokach moze obracać tam gdzie nakłądasz cieżar pod warunkiem że jest na tulejach obrotowych.


O takich sztangach ja myślałem pisząc wcześniejszego posta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tak to wiem, tylko mi chodziło o aizzziza cco ma n myśłi pod stwierdzeniem obracają się rękach.
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
obracac to się powinna tulejka sztangi-olimpijskiej i taka de facto jest najlepsza- natomiast ja też nie bardzo rozumiem, że obraca się w dłoniach, może raczej wypada... jest śliska, za drobno grawerowana itd, itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 155 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6903
Chodzi o to ze kiedy lapie sztange to nie mozna jej utrzymac w pelnym uscisku dloni tylko odrazu zlatuje na opuszki palcow dlatego ze sztanga jest strasznie luzna i sie kreci. Dlatego sie cwiczy do dupy taka sztanga bo trzeba strasznie mocno to trzymac. Nawet przy 60-80kg juz sie zle tym cwiczy bo skupiam sie bardziej na trzymaniu tego w rekach niz na wykonywaniu cwiczenia. I to napewno nie przez slabe przedramiona czy nie uzywanie magnezji bo na innej silowni kiedys trzymalem ponad 200kg przez minute
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy możesz zrobić zdjęcie tej sztangi i tu zamieścić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, takim sposobem nam nic nie wyaśnisz... bo albo to co wyżej, albo jest strasznie krzywa, gruba itd... itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Sztanga jest luźna i się kręci to moze ty masz słabe dłonie czy krótkie palce, j/w daj zdjęcie sztangi o co biega z tym chwytem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na siłę do oceny

Następny temat

Jaki trening po 2-miesięcznej przerwie

WHEY premium