SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakiej specjalizacji lekarz od dolegliwości wywołanej noszeniem plecaka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 1050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7
Cześć, krótkim wstępem powiem że intensywnienie zajmuję się turystyką typu treking z plecakiem. Chodzę dużo z różnym obciążeniem, bywa że kilka dni z rzędu robiąc w tym czasie kilkadziesiąt kilometrów. Przeciętnie około 30 km na dzień. Nieodzowny sprzęt przy takiej aktywności to plecak. Mam kilka, na różne okazje, mniejsze na całodniowe wycieczki, większe na wyprawy z pełnym sprzętem. Obciążenie od kilku do 20 kilogramów. Plecaki są porządne z wszelkimi regulacjami systemu nośnego.
Problem jest taki że po pewnym czasie w marszu zaczyna boleć mnie górna część mięśnia kapturowego nad lewym ramieniem. Z prawej strony nie ma żadnego problemu. Wygląda to tak że po godzinie-dwóch zaczyna mnie coś tam ćmić w tym miejscu, pod szelką plecaka. Staje się to coraz bardziej intensywne aż zaczyna na tyle wkurzać że trzeba zdjąć plecak albo odpiąć szelkę i nieść go tylko na prawej i pasie biodrowym. W momencie zdjęcia obciążenia ból jak by rozchodzi się i szybko wzmaga, a po chwili rozpływa i dość szybko przestaje dokuczać. 5-10 minut i można iść dalej. Sytuacja w kółko się powtarza po kolejnej godzinie. Z wyjątkami jest to dość regularne i powtarzalne. Zawsze to samo miejsce, mniej więcej podobne interwały czasowe. Bywa że po kilkunastu kilometrach i kilku takich powtórkach gdzieś to na dłuższy czas się schowa. Problem występuje od kiedy zainteresowałem się tym 'sportem' mniej więcej 4 lata i strasznie mnie to morale psuje na wypadach w teren. Obciążenie nie ma prawie znaczenia,nawet bardzo lekki plecak - kilka kilo wywołuje to zjawisko. Co ciekawe nawet jadąc rowerem z naprawdę symbolicznym plecakiem rzędu kilograma tez to się potrafi pojawić po jakiś 2 godzinach z taką samą intensywnością jak przy 15 kilogramowym plecaku targanym po górach. Kombinowałem z ustawieniem szelek, pasa biodrowego itp, nic nie pomaga.

Pytanie co to do cholery morze być? Jakiś nerw czy co tam jest w tym miejscu? I do jakiego lekarza z tym iść? Byłem u ogólnego, kazali rentgen zrobić, nic to nie pokazało... Warto wspomnieć że dość skutecznym lekarstwem na to zjawisko jest podlać się solidnie czymś mocnym. Marsz na bani skutecznie likwiduje to zjawisko ale przecież nie mogę każdego rajdu na bani uskuteczniać, choć trzeba przyznać że będąc w bajkowym nastroju wyniki bywają imponujące ;)

Obrazek pokazuje gdzie mnie to boli.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Moze masz spięty ten mięsień, wiesz co mam podobnie nieraz czuje jak mnie coś ramie rwie ale ja mało z plecakiem chodzę, moze tu pomóc fizjoterapeuta na początek, nie trzeba po lekarzach latać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Duże prawdopodobieństwo że dolegliwości pochodzą z mięśnia dźwigacza łopatki przy kącie górnym łopatki , ale oczywiście wymaga to przeprowadzenia badania fizykalnego i następnie indywidualnie dostosowanej terapii , jak wspomniał kolega warto wybrać się na wizytę do fizjoterapeuty / osteopaty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7
Dziękuję, wybiorę się w tygodniu do kogoś z polecenia. Uporanie się z tą dolegliwością było by bardzo budujące ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak chcesz to daj znać skąd jesteś , może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7
Mieszkam w trójmieście, Gdynia. Anibus, moja dolegliwość jest związana wyłącznie z uciskiem, nawet lekkim (przez plecak, z torbami nie sprawdzałem). Na co dzień nic mnie tam nie boli czy to siedzę przy kompie cały dzień czy macham siekierą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wysłałem namiary na terapeutę w wiadomości prywatnej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koniec izoteka a kreatyna

Wiecej