SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Jakie ochraniacze kupić do zawodów karate ?

Wysłana -
Zamierzam kupić własne ochraniacze. Trener niestety odradził mi decathlon i twierdzi że tam są drogie i same paści.
Ostatnio przywiózł swoje i powiem że były przeróżne. Albo takie solidne kaski albo kaski typu coś jak w chińskim sanda. Tak samo napiąstkówki. Albo takie solidne wręcz zbrojone by się wydawało, albo takie leciutkie prawie nic nie dające.

Nie wiem właśnie jakie te ochraniacze mają być. Te bardziej masywniejsze czy lekkie. Nie znam się na tym więc proszę o jakieś porady. Jaka firma by też była dobra. I skoro nie decathlon to gdzie ?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jaki odłam karate trenujesz? Najlepiej kupić ochraniacze, które są dopuszczone do zawodów przez dany związek do którego należy klub
Wysłana -
Ja używałem tych na nogi: http://www.daniken.com.pl/265,Ochraniacze/266,Ochraniacze-goleni-i-srodstopia/t1431,1,pow_kategorie,Ochraniacz-piszczeli-i-srodstopia-MASTERS-- Z tym, że ja też trenowałem kickboxing (nadal trenuję) i zapewniają naprawdę świetną ochronę. Low kicka zblokowanego piszczelem praktycznie nie odczuwasz. Jak trenujesz jakieś lżejsze odmiany to popularne są te http://www.daniken.com.pl/265,Ochraniacze/266,Ochraniacze-goleni-i-srodstopia/t1448,1,pow_kategorie,Ochraniacz-piszczeli-i-stopy-STANDARD---elastyczny . U mnie też były popularne, z tego względu, że startowaliśmy w full contact na zasadach kyokushin, i tam ochraniaczy mężczyźni nie używają, a więc te ochraniacze zapewniały znikomą ochronę, ale dobrze obijały piszczele. Takie są popularne w tradycyjnym https://hurtowniasportowa.net/ochraniacz-na-golen-i-stope-masters-ns-2-niebieski-5357?gclid=CjwKEAjwvYPKBRCYr5GLgNCJ_jsSJABqwfw7Xv0yAKIdU2NCyQNSPAr7jekvUrBW0MyTJ8svtJiCWBoC_Vbw_wcB , coś pomiędzy obydwoma powyzszymi. Powiedz jednak jaki styl trenujesz to łatwiej Ci będzie pomóc.

Jak jesteś zainteresowany kaskiem, to mam taki na sprzedaż: http://www.daniken.com.pl/162,DAE-DO/t413,1,pow_kategorie,Ochraniacz-glowy-kask-TKD- . Użyty dosłownie ze 4 razy, od 2 lat kurzy się w szafie. Cena (okazyjna ) itp. napisz PW.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-06-14 13:49:44
Wysłana -
Ja trenuje Seido Karate i na zawodach widziałem że mieli najróżniejsze. Takie masywne i takie lekkie. Sam instruktor przywiózł tez takie i takie. Nie wiem moze to ma zwiazek z kategoria wiekowa
Wysłana -
Seido, a gdzie jeśli można zapytać? Bo ten styl właśnie trenowałem przez kilka lat, więc mogę Ci udzielić dokładniejszych informacji nt. ochraniaczy i nie tylko. Mówiąc dokładniej trenowałem w Myślenicach u obecnie chyba Kyoshi Rafała Czapli (jak zaczynałem to miał 3 dan).

A najlepiej byłoby wybrać, jakbyś pożyczył się od kolegów na jeden trening np. lekkie, a na drugi te większe. Wtedy będziesz najlepiej wiedział.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-06-14 23:43:57
Wysłana -
Sensei Miroslas Banas Andrychow-Kety.
Wysłana -
A kask mozna miec taki co pokazales? Bo jeszcze widzialem kaski podchodzace pod kickboxing lub chinskie sanda. . Golen stope mam jeszcze. A rekawice tez nwm jakie maja byc. Bo napewno nie takie masywne jak do boksu. A jeszcze jedna sprawa bo jade na oboz. Wiesz moze jakie dobre buty beda pod takie treningi karate?
Wysłana -
Po kolei:
1. Rękawice - ja używałem czegoś podobnego do takich: http://www.samuraj.net.pl/napiestniki-z-kciukiem-wkf-tokaido-p1117.html , z tym, że Masters i nie było z nimi problemu. Nie musisz koniecznie kupować tych z linku, ale coś w tym rodzaju. Generalnie możesz sobie podglądnąć jaki jest oficjalny sprzęt Seido tutaj: http://www.seido.com/store/equipment i na tej podstawie kupować w Polsce. Raz miałem okazję walczyć w rękawicach co były z tego sklepu. Powiem Ci, że tragiczne były.
2. Kask, taki jak pokazałem jak najbardziej. Sam w nim startowałem przez kilka lat, swoją drogą z sukcesami - praktycznie same złota zdobywałem w Kumite aż do przejścia na boks. Jak jesteś zainteresowany to pisz.
3. Buty to mogą być zwykłe halówki/tenisówki jak zwał tak zwał, tutaj nie potrzebujesz niczego specjalistycznego.

Swoją drogą to jedziesz jutro do Myślenic na zawody?


Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-06-17 19:58:44
Wysłana -
Jakie zawody? Chyba nie w karate bo nic o tym nie slyszalem. Poza tym juz koniec sezonu z czego jestem smutny. Pozostaje samemu trenowac
Wysłana -
Jakieś miejscowe były. Coś mi się na facebooku przewinęło.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź