SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie mięśnie są zaangażowane w walkę na rękę??

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
W tym temacie chciałem napisać co pracuje podczas siłowania się, żeby każdy sobie uświadomił jaki to złożony sport i jakie mięśnie należy wzmocnić



Zaczne od poczatku:
1. Palce- odgrywaja bardzo wazna role w armwrestlingu, poniewaz pomagaja obronic sie przed atakiem przeciwnika za pomoca techniki "w GÓRĘ" (Top Roll). Jednoczesnie pomagaja przy zastosowaniu dokladnie tej samej techniki walki.

2. Nadgarstek- jesli bedzie odpowiednio wytrzymaly i silny, uniemozliwia przeciwnikowi zaatakowanie górą. Jednoczesnie obrocenie go na zewnatrz spowoduje wygiecie nadgarsta przeciwnikowi, natomiast zaginajac go do wewnatrz pozwala zawinac przeciwnika na tzw. "HAKA" (potocznie łyszka).
Tak naprawde w zawodowym siłowaniu na rece nadgarstek jest jedynym ruchomym członem calego ramienia, poniewaz jego energiczne odgiecie ukierunkowuje atak, natomiast kont pomiedzy bicepsem a przedramieniem w zasadzie powinien i zostaje w tej samej odleglosci, nie ma czegos takiego jak walka sama reka-walczymy calym cialem pochylajac sie i uginajac na nogach...

3. Przedramiona- szczegolnie zaangazowana jest wewnetrzna czesc przedramienia, zewnetrzna bierze znikomy udzial. Silne przedramie to polowa sukcesu!!

4. Przyczepy- nie wiedziałem czy zaliczyc je do przedramion czy do bicepsow, a wiec rozgranniczylem calkiem : hehe To spojenie sciegien w lokciu odgrywa istotna role podczas walki w HAK. Silny przyczep pozowli przetrzymac atak przeciwnika i rozpoczac kontraatak, rowniez w koncowej fazie walki pozwala dobic przeciwnika do poduszki bocznej stolu. Ta czesc reki jest najczesciej narazona na kontuzje i najczesciej nadrywa sie. Cierpia na to Tenisisci oraz Bejsbolisci... Naderwanie uniemozliwia wykonanie energicznego ruchu reki w bok, rzucenia kamienia, szarpniec wszelkiego rodzaju itp. Leczenie nie jest skomplikowane, ale o tym napisze w osobnym dziale...

5. Bicepsy- ustawione w pozycji młotkowej pozwalaja poprzez naciaganie na siebie zaatakowac GÓRĄ i rozciagnac kont przeciwnikowi. Zakrecony jest zawsze wtedy, kiedy zawodnik walczy w HAK. Nieukrywam ze bez silnego bicepsa nie ma czego szukac w tym sporcie, poniewaz przy kazdej technice bierze on bezposredni udzial!!

6. Tricepsy- rowniez sa zaangazowane, poniewaz w pomencie kiedy zawodnik atakuje w TRICEPS to logiczne ze ich wlasnie uzywa hehe Jest to atak calym cialem w bok posuwajac lekko reke do przodu dzieki masie ciala i sile tricepsow. Trudna technika i malo uzywana.

7. Barki- podczas dlugiej walki w HAKU zawodnik potrafi sie umiejetnie zastawiac barkiem i takie blokowanie daje mu dodatkowa sile do walki. Czesto po wyczerpujacej walce tego typu zawodnicy na drugi dzien maja ostre zakwasy w barkach . Pracuja rowniez podczas walki GÓRĄ oraz w TRICEPS.

8. Klatka piersiowa- nadmiernie rozrosnieta utrudnia wlasciwe ustawienie reki blisko ciala zostawiajac "LUKĘ". Pracuje jak wszystkie pozostale miesnie w armwrestlingu w roznym stopniu, zalezy to oczywiscie od doboru techniki walki.

9. Plecy- wazna partia!! Jak by sie wydawalo tak w pierwszej chwili ze ma malo z tym doczynienia, jednak jest nieco inaczej. Dzieki silnym plecom mozna przyciagnac reke do ciala rozciagajac kont przeciwnika. Przy ataku w GORE jest wrecz obowiazkiem miec silne plecy. HAKowcy tez pracuja plecami.

10. Brzuch i dolna partia plecow (grzbiet)- Pracuja przy samej walce.

11. Nogi- podczas walki ugina sie je, natomaist nie jest wcale potrzeba sila nog. Wrecz stara sie kazdy armwrestler zaoszczedzic kg nie budujac masy miesniowej nog.


To chyba juz wszystko
milej lektury
pozdrawiam i jesli ma ktoc cos do powiedzenia to prosze pisac!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3
Witam wszystkich jestem tu nowy. Miło ze można poczytac własnie o tym sporcie. Słyszałem ze technik jest około 50. Bardzo chciałbym je poznać czy są jakieś uniwersalne techniki czy do każdego zawodnika trzeba podejsc inaczej? Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
Podsumowujac ogolnorozwojowo-silowe cwiczenia sa jak najbardziej wskazane z poswieceniem szczegolnej uwagi ramionom bo to one tak naprawde walcza !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 127
chyba dokladniej nie da się już przedstawić tego tematu gratuluje wiedzy. sog-a przyznaje bez niczego:-]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6927
Sog 4you. Praktycznie i tak trzeba ćwiczyć wszystko tylko z większym nastawieniem na przedramie. Zastanawia mnie czy można ćwiczyć na wyciągu wykonująć identyczny ruch jak przy siłowaniu na ręke? Czy zwiekszy to adaptacje mięśni do wysiłku jaki mają przy siłowaniu?
1

...<> "Żyj szybko! Umieraj młodo! Kochaj Siebie! A d***** tylko Pieprz...<>...
><... Armwrestling...><

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
dobre .

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
Zalezy jaki to wyciag i jak wykonuesz na nim to cwiczenie... ale oczywiscie jesli jest on w pewnym sensie imitacja samej walki to musi wzmocnic te partie miesniowe co sie siluja... Przedramiona palce i bicepsy to podstawa pisalem powyzej co i jak wiec wiadomo to juz
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 996
Z mięśni to tylko dwugłowy i trójgłowy został wymieniony, troche na chłopski rozum napisane, ale i to się liczy

Zmieniony przez - rafau_ w dniu 2006-10-04 23:02:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
sorry dopiero rozpoczalem studia na kierunku wf, wiec moja wiedza sie poszerza i mam nadzieje ze kolejny tego typu teks bardziej Cie usatysfakcjonuje... a co do tego co tutaj wymienilem to nie pominalem nic istotnego dla tego sportu, chyba ze mi cos zasugerujesz i wytkniesz konkretnego? pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 277 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1135
tak bardzo ciekawe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 104
bardzo dobrze napisane!!!ten sport uwazany jest za sport prymitywny a ja uwazam ze jest super!!!w sporcie tm naprawde wbrew panujacej opinii uzywa sie wszystkich miesni nie tylko bicepsa.warto dodac ze glowa tez pracuje bo myslec trzeba i miec psychike jak w walce:albo wyczuc moment i zaatakowac albo sie bronic albo od razu zaatakowac mozliwosci jest wiele.cwiczenia racja ogolno wzmacniajace ale i typowe dla armw.
1

Jestem cholernym paskudnym karłem,wyglądam jak hydrant...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hehe w miare napisane ale nie dokońca prawda z tymi przedramionami . Najwiekszy bład pomijającinne rzeczy to stwierdzenie że grupa przednia przedramienia nie bierze udziału-BŁĄD!!!Podzczas siłowania bierze wazne jest zginanie stawów śródręczno-palcowych za co odpowiada przedniej czesci wartswy głebokiej mięsni przedramienia zginacz powierzchowny palców!! to samo zginacz głeboki palców z warswty'płytszej wazną rolę odgrywa chocby zginacz promieniowy nadgarstka . Niewiem skąd autor powyższego postu"iron man "zaczerpnał takich informacji ale sa one błędne!!!Polecam mu postudiowac trcohe anatomii
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

14 lat trojbuj

Następny temat

Jaki mostek

WHEY premium