SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie hantle kupić?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Jestem tu nowy, ale przeglądałem forum i wiem, wiem - było już miliard takich tematów. Niestety w żadnym z tych tematów nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chcę kupić hantle 2x20kg i nie bardzo wiem jakie. Są hantle kompozytowe, żeliwne i chromowane, a ja nie bardzo się znam na tworzywach i nie wiem, czy kupując chromowane przepłacę, czy może będą to dobrze wydane pieniądze. Chciałbym konkretów w stylu "kompozytowe od razu odrzuć, po miesiącu pojawia się na nich rdza" - oczywiście to tylko przykład z kosmosu, bo jak wyżej napisałem nie znam się na tworzywach. Gdyby nie to, że różnica w cenie jest spora, to bym się nie zastanawiał, a tak, to chcę wiedzieć, czy ta różnica jest czymś poparta, czy wynika tylko z tego, że jeden materiał jest droższy od drugiego...
A oto przykładowe hantle z allegro:
kompozytowe http://allegro.pl/markowe-hantle-kompozytowe-zestaw-40kg-2x20kg-hit-i1707684566.html
żeliwne http://allegro.pl/okazja-hantle-zeliwne-zestaw-komplet-2x20-40kg-i1714152873.html
chromowane http://allegro.pl/hantle-chromowane-2x-20-kg-na-lata-gratis-i1718110013.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Osoby trenujące siłowo czy to profesjonalnie czy amatorsko na pewnym etapie ćwiczeń decydują się na prywatny sprzęt treningowy. Mając na uwadze wybór odpowiednich dla siebie hantli czy sztangi, często stajemy przed problemem. Jaki rodzaj talerzy wybrać? Bitumiczne czy żeliwne?
Odpowiedź niestety jest bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników - wart jednak wiedzieć czym różnią się oba rodzaje talerzy.

Do plusów talerzy żeliwnych możemy zaliczyć m.in.
- wielkość, talerze wykonane z żeliwa są dużo mniejsze w porównaniu do innych materiałów ze względu na wagę żeliwa
- są dużo bardziej poręczne i praktyczne ze względu na wielkość
- są niesamowicie trwałe i posłużą nam latami - żeliwo się poprostu nie niszczy

Minusy żeliwnego obciążenia:
- są dużo bardziej niebezpieczne, w szczególności bez jakiejkolwiek wartswy amortyzacji niż inne rodzaje obciążenia, mogą przykładowo uszkodzić podłogę jeżeli spadną nam z wysokości
- obciązniki ze względu na ciężar oraz budowę są nie wygodne do przenoszenia oraz zakładania na sztangę, wyjątek stanowi typ obciążenia "kierownica"
- są dużo droższe od talerzy bitumicznych

Plusy obciążenia bitumicznego:
- pierwszym plusem obciążenia bitumicznego jest jego cena, niektórzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na duże wydatki, a bitumiczne obciążenie jest właściwie na każdą kieszeń
- kolejnym plusem jest większa amortyzacja przy spadku z wysokości, jednakże jest to uzależnione od wykonania talerzy

Największym minusem obciążenia bitumicznego jest jego kruchość, jak sama nazwa wskazuje są wykonane z masy bitumicznej która z czasem np. w wyniku uderzeń talerza o ziemię może się kruszyć. To samo tyczy się plastiku z którego zazwyczaj wykonane są talerze, jeżeli talerz nam pęknie jest zazwyczaj do wyrzucenia.
Kolejnym minusem obciążenia bitumicznego jest jego wielkość. Obciążenie rzędu 5 czy max. 10 kg nada się dla początkujących i nie zajmie wiele miejsca. Jednak biorąc pod uwagę talerze o większej wadze, należy liczyć się na dużo większe gabaryty w porównaniu do obciążeń żeliwnych.

Obciążenie chromowane jest dużo ładniejsze i robi większy efekt wizualny, jednak wypada najdrożej w zestawieniu wszystkich trzech. Zaś innymi cechami jest porównywalne z obciążeniem żeliwnym.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2482 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20068
Wez żeliwne mam take same i nie narzekam .
Kompozytowe to g**** z cementem w środku .
Chromowane fajnie sie świecą ale po co przepłacać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2248 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 106617
Dokładnie jak wypowiedź wyżej weź żeliwne. Tylko nie kupuj tych kompozytowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Okej, okej - weź te, a nie bierz tamtych, ale konkretnie.. Dlaczego mam nie brać kompozytowych, dlaczego mam wziąć żeliwne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2482 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20068
Np upadnie plastik sie łamie cement kruszy jak kupować to coś konkretnego . A i nietypowe otwory nie będą pasować do żadnego gryfu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
I to jest właśnie konkret - dzięki. A jeśli chodzi o chromowane, to ich wyższa cena wynika tylko z tego, że lepiej wyglądają, czy jednak są wytrzymalsze od żeliwnych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2482 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20068
Wiesz jak sie tu dziękuje ;) Mam takie i takie obciążenia i niema w nich za dużo różnicy
- chromowane mają trochę mniejszą średnice otworu
-żeliwne mają praktyczniejsze obciążenie na przykład takie ja pełne 5 kg a nie po 3,75 największy tak jak to jest przy chromowanych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Wiem, próbowałem, ale nie jestem pełnoprawnym użytkownikiem...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2482 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20068
To zostań ;) uzupełnij profil i nie zapomnij o mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3159 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31158
ja1111111 nie przesadzaj z tym sogiem...A co do tematu, to bierz zeliwne...

"Cudze mięśnie zawsze wydają się większe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2482 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20068
Przecież zawsze odbijam to on też skorzysta bo co nam po słowie dziękuje :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o brame.

Następny temat

Ujemny bilans

WHEY premium