SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie efekty przy 100 pompkach dziennie?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 87414

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

34

Waga

75

Wzrost

184

Cel treningowy

Wyglądać groźnie ;)

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

bieganie,10km

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hankle,ławka prosta

Dieta

białko 100g/dzień,dobre jedzenie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 230
Mam 184cm,75kg wagi.
Spadek wagi o 10-15kg ze względu na trening biegowy 10km od października,4-6/tydzień.
Tłuszczu to ja już praktycznie nie mam.Jedynie na brzuchu lekka fałda pozostała.

Zanim wybiorę się na siłownię,postanowiłem,że zacznę od budowy masy poprzez dobre jedzenie,z dużą ilością białka 100-150g/dzień.

Bieganie zamieniłem na trucht po lesie i w międzyczasie wykonuję pompki i brzuszki.

Powiedzcie mi co z tego wyniknie :
-trucht- pompkix10-20 -trucht- pompki -...... itd.
W sumie przez godzinę napompuje ich ze 100.

Z drugiej strony mam coś takiego ,ale nudzi mnie to:
http://www.100pompek.pl/program-100-pompek


Po miesiącu czasu takiego pompowania po 100 pompek dziennie jaki to efekt przyniesie?
Jest gorsze od takiego planu jak w linku powyżej ?








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Trening wykorzystujący masę własnego ciała jest doskonałą opcją do budowania bazy wytrzymałościowo-siłowej. Pozwala na zaadaptowanie układu nerwowego, przygotowanie układu ruchu do wysiłku, mającego na celu znaczne przeciążenie mięśnia. Trening ten pozwoli również poznać lepiej własne ciało, skoordynować ruchy i wykorzystać tzw. czucie mięśniowe, które jest kluczem w rozwoju sylwetki.

Dlaczego warto wykonywać pompki?
Pompki stanowią bazowe ćwiczenie, które sprawdza możliwości wysiłkowe organizmu. Wykorzystywane jest w szkołach, w służbach mundurowych, czy też planach treningowych osób trenujących typowo pod kulturystykę. Pomagają one w rozwijaniu wytrzymałości mięśniowej, rozwijaniu mięśni, a przy czym nie wymagają nakładu finansowego na sprzęt. Oprócz oddziaływania stricte na mięśnie biorące udział w ruchu pompki kształtują również wytrzymałość mięśni core, co przekłada się na stabilniejszą sylwetkę. Można je robić praktycznie wszędzie i o każdej porze dnia.

Jakie partie ciała angażuje?
Wykonywanie pompek angażuje głównie takie mięśnie jak:
-piersiowe większe
-naramienne
-tricepsy
-mięśnie przedramion.

Wyżej wymienione grupy mięśni biorą udział bezpośredni w ruchu dynamicznym. Jednak patrząc holistycznie, mięśnie grzbietu, brzuch, pośladki czy tył ud będzie starał się utrzymać sylwetkę w pozycji niezaburzonej, pracując mocno izometrycznie.

Czego mogę się spodziewać, wykonując 100 pompek dziennie?
Wszystko zależy od tego, z jakiego poziomu zaawansowania startujesz. Czy do wykonania masz 100 pompek w seriach ciągłych, czy też chcesz je zrobić po prostu w ciągu dnia przez całą dobę.

Wykonywanie pompek w takiej ilości, w serii ciągłej na pewno do pewnego stopnia będzie w stanie stymulować hipertrofię mięśniową. Oznacza to, że jak najbardziej na start można wykorzystywać pompki jako narzędzie do budowania mięśni. Jednak z czasem, gdy Twoja siła i wytrzymałość mięśniowa wzrośnie, mięsień się przyzwyczai i będzie potrzebował silniejszego bodźcowania. Osiągnąć będzie to można poprzez utrudnienie wykonywania pompek-zmieniając płaszczyznę ustawiania ciała lub dołożeniu kolejnych serii i zwiększeniu ilości powtórzeń lub dodania plecaka z obciążeniem.


Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Po jakiego Ci treningi 100 czegoś tam, ogarnij domatora który będzie obejmował cały trening, i groźnie nie będziesz wyglądał po treningu w domu.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 230
Groźnie to ja chcę wyglądać kiedyś czyli jak już będę miał za sobą kilka miesięcy siłowni.

Na dzień dzisiejszy to chciałbym wiedzieć jak sie ma robienie dziennie 100 pompek (po 10-15 na serię), do robienia pompek według planu (link powyżej).

Ja nie mam w ogóle siły w ramionach,w klacie.
Pomyślałem,że zanim zacznę machać na siłowni to najpierw rozbudzę te mięśnie pompkami,a chyba nie powiesz,że pompki tu nic nie dają ?

Postanowiłem,że przez te 1-2 miesięcy będę robił pompki,dlatego pytam czy to ma sens robić po 100,czy może lepszy efekt osiągne inaczej?


Zmieniony przez - benzyna w dniu 2014-06-06 12:29:07
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4670
100 pompek dziennie to nawyrzej C

czacza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 230
"nawyrzej C" co to znaczy?

Zmieniony przez - benzyna w dniu 2014-06-06 12:38:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
jak dla mnie lepszy efekt powinien dać plan drugi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
jak dla mnie to szkoda czasu na oba sposoby.
Czas który byś"zmarnował" na takie coś poświęć na 4-5 ćwiczeń podstawowych angażujących całe ciało
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Same pompki dadzą Ci naprawdę mało. Może klatka ciut się zmieni, ale nie licz na nic więcej. Jeżeli Twoim celem nie jest wzrost liczby pompek to sobie daruj taką ilośc. Rób co najwyżej 12 powtórzeń w 5 seriach. Rób też podciąganie, przysiady i wznosy nóg. Wszystko co robisz ponad 12 powtórzeń zmieniasz cwiczenie na trudniejsze.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 230
Mam pytanie,trochę banalne,niestety nie dla mnie bo z siłowni to jestem ciemny :)

Na foto jest zestaw ćwiczeń hantlami,jak je wykonywać?
5 serii i na każdą serię kolejno :
pierwsza seria 12 powtórzeń
druga seria 10 powtórzeń
trzecia seria 10
czwarta seria 8 powtórzeń
piąta seria 6 powtórzeń

czy

na każdą z tych 5pięciu serii cały ten zestaw 12,10,10,8,6 powtórzeń ?




Zmieniony przez - benzyna w dniu 2014-06-07 21:36:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
pierwszy przykład, który opisałeś jest prawidłowy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
metod jest wiele jedni stosują piramidkę np 12,10,8,6 inni rampe czyli np rampa 10 robisz dopóki nie jestreś w stanie 10 razy zrobić a inni piramidkę odwróconą czyli 6,8,10,12
3

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie rosną mi mięśnie pomimo dużej ilości ćwiczeń

Następny temat

dieta i plan treningowy +odzywki wesoly

WHEY premium