SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Jakie buty do biegania I chodzenia na codzien

Wysłana -
Witam! Chcialbym zeby doradzil mi ktos jakie buty najlepiej sobie kupic zeby nie mialy zlego wplywu na nasze stopy itd wczesniej nie zwracalem na to uwagi I chodzilem w zwyklych butach do biegania z podniesiona podeszwa... chcialbym teraz cos posredniego lub jesli mozna przejsc tak od razu to nawet te z zerowa amortyzacja... bylbym wdzieczny jakby ktos zaproponowal konkretne modele butow
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Buty do biegania to do biegania i niech temu służą, do codzenia to wybór masz ogromny, co Ci się podoba to sobie kup. Do biegania miałem ze 3-4 pary i zostałem przy jednych nike zoom x trial czy coś takiego, ale się ich nie kupi bo maja pare lat, kolega chodzi w butach do biegania asicsach i nie narzeka a jest zaawansowanym biegaczem.
Wysłana -
Nie chodzi mi o to co ladne a co zdrowe I o to chcialem spytac wiekszosc butow do biegania ma podniesiona piete a to podobno negatywnie wplywa na caly aparat ruchu
Wysłana -
Idąc tym tropem to każda dizewczyna by miała problemy, ile chodzi na obcasie
Wysłana -
No to jest dobry przykład że wiele kobiet ma problemy np z ścięgnami achillesa, kolanami schodzącymi się do środka, miednica nie jest ustawiona w odpowiedni sposob... mowi o tym chociazby Kelly Starrett w swoich książkach "gotowy do biegu" oraz "skazany na biurko"
Wysłana -
Możesz ćwiczyć na boso albo w minimalistycznych butach na siłce, żeby ćwiczyć mięśnie stopy.
Fajne są np. zakroki/wykroki ze sztangą na boso.
Wysłana -
A jeśli chodzi na przykład o buty na boisko, to jeśli nie ma możliwości grać na boso to jakie buty najlepiej się tutaj sprawdzą? Zwykłe płaskie trampki?
Wysłana -
Jeszcze odnośnie tego, co pisałem wyżej, to jak ćwiczyłem tak przez jakiś czas (tylko to jedno ćwiczenie, bo bez butów łatwiej mi było równowagę zachować i też nie ślizgałem się na płytkach), to zauważyłem dużą różnicę w normalnym chodzeniu na co dzień.

Co do boiska, to ja bym nie poświęcał jakości gry na korzyść zdrowszego buta.
Wysłana -
To ze płaski but niby zdrowy nie musi być odpowiedni, mam trampki i uwierz mi chodzenie na dłuższą metę jest bolące, pochodź sobie np po mokrej plaży czy asfalcie na bosaka i zobaczysz jak to się odbije na stopach.

nie każdy but do biegania jest na podwyższeniu, to że podeszwa jest wyprofilowana, ale w środku jest płaski
Wysłana -
Te modele co podales wczesniej wlasnie takie sa?
Wysłana -
dokąłdnie mam takie NIKE ZOOM RED ROCKS
nie są specjalnie jakieś na piecie podbite
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź