SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie badania zrobić podczas oddawania krwi.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
witam

Z góry przepraszam że pewnie piszę na temat który już był poruszany, ale nie znalazłem nic podobnego w ostatnich latach tylko raczej tematy z 2008 w dół. Na siłowni ćwiczę od około 3 lat. Cały czas naturalnie, bez żadnych nielegalnych wspomagaczy. Mam 28lat. I chciałbym zrobić pierwsze badania krwi. Mam pytanie co należało by sprawdzić? Domyślam się że na pewno testosteron i kortyzol, ale co jeszcze? Jak już przecież będę się badał to chce wiedzieć jak najwięcej. Jeśli to dla Was nie problem to napiszcie mi jakie badania powinienem zrobić i jakie powinny być wyniki norm jeśli wiecie, a ja za 2-3 tygodnie wrzucę tutaj moje wyniki i sprawdzimy czy wszystko się w miarę zgadza. Kończę akurat redukcję i chciałbym się zapytać również czy nie lepiej poczekać z badaniami na ustabilizowanie się diety (przynajmniej revers) czy można badać się na koniec redu czy są jakieś przeciwwskazania? Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
WnMPapa

Ja szczerze mówiąc nie mam większego pomysłu. Można by było pogłębić w kierunku nadnerczy, mądry lekarz fajnie jednak żeby ciebie zobaczył. Ogólnie mi jakoś te wskaźniki morfologii dziwnie wyglądają.


pewne działania ogołne jak żarcie czy sen oczywiście warto wdrożyć i nawet z innych powodów ale jak jest coś niepokojącego to trzeba uderzać do specjalisty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Rozumiem że badania chcesz zrobić czysto profilaktycznie i nie ma żadnych innych wskazań ? Zrobiłbym je na reversie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
tak, dokładnie, a jakie badania najlepiej zrobić?


Zmieniony przez - glinka1 w dniu 2016-10-08 13:55:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Morfologia z rozmazem, mocz, próby wątrobowe, OB, glukoza, TSH, kortyzol, CRP, jonogram i lipidogram pozwolą nad to żeby ocenić czy jest w porządku oraz następnie kontrolować i mieć porównanie


Zapoznaj się też z artykułami z potreningu.pl:
1. http://potreningu.pl/articles/3417/kiedy-i-jakie-badania-krwi-wykonac 
2. http://potreningu.pl/articles/3423/szesc--waznych-kwestii-o-ktorych-nalezy-pamietac-wykonujac-badania-krwi 
3. http://potreningu.pl/articles/3398/te-badania-warto-wykonac-przed-rozpoczeciem-odchudzania 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
+hormony tarczycowe i ew. przeciwciała anty tpo/tg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
Ok, dziękuje za odpowiedzi. Dopiero teraz idę na te badania (3 miesiące masy) i wydrukuje sobie to co mi napisaliście i dam to w recepcji na badaniach (bo nie zapamiętam tego). Czy jest tam również badanie poziomu testosteronu? Po otrzymaniu wyników, opublikuje je tutaj i sprawdzimy czy wszystko się zgadza i ewentualnie co trzeba poprawić.

Na razie lista wygląda tak :

Morfologia z rozmazem,
mocz,
próby wątrobowe,
OB,
glukoza,
TSH,
kortyzol,
CRP,
jonogram,
lipidogram,
hormony tarczycowe,
przeciwciała anty tpo/tg

Co jeszcze dorzucić? Jak bada się mocz? Mam iść wziąć wcześniej kubeczek czy po prostu nasikać do kubeczka na badaniu (nie wiem czy akurat mi się będzie chciało)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
najlepiej sobie kupić kubeczek i przy laniu z rana po prostu go zapełnić. też weź jakoś w połowie sikania dopiero napełnij, tak się ogólnie zaleca.
przeciwciała jednak może odpuść - jeśli czujesz się ok i w rodzinie nie ma jakiejś autoimmunologii to raczej się obejdzie. poza tym ok, ewentualnie badania rozszerzać, gdy coś wyjdzie nie tak. testosteron oczywiście możesz. Z reguły równolegle z nim się zleca jeszcze przynajmniej estradiol i prolaktynę. wyrzucając przeciwciała cenowo wyjdzie ci podobnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
dzieki, czyli wyrzucam przeciwciała i do listy dodaje

testosteron
testosteron wolny
estradiol
prolaktynę


Zmieniony przez - glinka1 w dniu 2017-05-23 18:40:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
ok, byłem dzisiaj zrobić wszystkie badania. Za całość zapłaciłem 165zł. Pani doktor powiedziała, że nie ma sensu badać testosteronu wolnego w moim wieku (28lat) i prób wątrobowych (ograniczyła je tylko do jednego badania [chyba TSH]). Najgorsze, że od rana boli mnie lekko gardło i mam kaszel (leciutkie przeziębienie), ale czuje się w miarę ok. Martwię się jednak, że może to jakoś wpłynie na badania.



Zmieniony przez - glinka1 w dniu 2017-05-24 09:31:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
tsh to tarczyca, ciekawe co tam jeszcze ci wyrzuciła. imo wątrobowe + test. wolny sporadycznie warto zrobić.
przeziębienie teoretycznie mogło, zobaczymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
ok, oto moje wyniki. Możecie coś powiedzieć? Tam gdzie mam zaznaczone min/max to prawie wszystko wychodzi w normie.










Zmieniony przez - glinka1 w dniu 2017-05-29 10:05:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gino

Następny temat

Przepuklina kręgosłupa na odcinku L5 S1 i problem z członkiem

WHEY premium