SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie FBW dla ekto ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1645

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
Jestem ekto. Właśnie skończyłem FBW z planem A i B. Teraz zamierzam przejść na redukcję (chodzi o zgubienie "opony"). Jakie FBW przy tym robić żeby nie stracić mięśni, a żeby siła wzrosła ?
Normalne na masę z planem A, z planem A i B, 15-10-5 czy 5x5 ?
Pomóżcie sie zdecydować, później wrzucę tu plan do oceny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Wiec tak. Jestes po FBW by georgu wykonywane w przedziale 8-12? Mozesz teraz zrobic sobie kolejny cykl na systemie 15-10-5 ktory bedzie idealnym przejsciem na system 5x5. Podzial na A i B nie ma zbyt duzej roznicy. Czasem wystarczy tylko jeden dzien treningowy gora dwa . Co do redukcji to wszystko zalezy od odpowiedniej regulacja diety i dodanie aerobow.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
tak, robiłem FBW z planem A i B 8-12 powtórzeń. A czy przy 15-10-5 koniecznie musi trwać tylko 6 tygodni czy można wydłużyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Mozna sobie wydluzc. To sa tylko takie oglnikowe ramy czy przedzialy. Jesli cykl jest efektywny, tzn. sa przyrosty silowe, wagowe czy wymiarowe mozna przeciagnac cykl do momentu kiedy poczujemy zastoj. Pozniej dopiero regeneracja i start z kolejnym treningiem.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13688
do 8 tyg możesz ciągnąc .później jek będą efekty to możesz dalej jak ich nie będzie to wskoczyc na regeneracja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
ok, więc ułożyłem FBW 15-10-5Prosze o spr ćwiczeń, ich kolejności itd.Wcześniej zawsze stosowałem progresję...Czy progresja +5kg z każdą serią będzie korzystna, czy lepiej serie z takim samym obciążeniem robić ? I ile min odpoczynku powinno być miedzy kolejnymi seriami ?

1. Przysiady ze sztangą łamaną na barkach 3 serie
2. Martwy ciąg na prostych nogach ze sztangą łamaną(normalnego nie umiem)3 serie
3. Wyciskanie sztangi na poziomej ławce 3 serie
4. Wiosłowanie hantlem w opadzie 3 serie
(sztangą nie bardzo umiem poprawnie to wykonać. Chyba, że sztanga łamana dużo lepsza to jakoś się będę musiał nauczyć?)
5. Wyciskanie żołnierskie sztangą łamaną z przed głowy w staniu 3 serie
6. Podciąganie na drążku nachwytem 3 serie (i tutaj nie dam rady robić 3 serii po 15. Czy może być np. 7 7 7 ?
7. Uginanie ramion sztangą łamaną w staniu 2 serie
(Może zostać te ćwiczenie na bica czy lepiej bez ? Przyznam, że cięzko mi sobie wybrazić, że niećwiczony mógłby rosnąć

Myślę, że triceps np. przy podciaganiu się wyrobi, a łydki przy bieganiu, na brzuch A6W będę robił.

Zmieniony przez - ziomosław w dniu 2008-04-12 21:46:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Plan ogolnie fajny. Do najlatwiejszych nie nalezy ale licza sie efekty. Rob progresje taka jaka dasz rade zgodnie z iloscia powtorzen. Mozesz robic przykladowo ustalonym maxem dla 15, 10 i 5 i robic progresje nie treningowa a cotygodniowa bedzie rownie dobrze. Drazek rob 3s max , co do wiosel popraw technike i rob sztanga.Chyba wszystko jak jeszcze cos pytaj.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
W planie kierowałem się tym co napisał Hardgainer:
"zadbaj o przeplatanie antagonistyczne,czyli:
najciezsze nogi,dol grzbietu na poczatek,a pozniej:
-klatka
-plecy w opadzie
-barki
plecy na drazku
-ticeps
-biceps
-lydki
-brzuch
teraz lepiej.
pozdrawiam. "

I tak się zastanawiam dlaczego są 2 ćwiczenia na najszersze grzbietu: wiosłowanie i podciaganie nachwytem ? Nie lepiej jedno ?
Dzięki za pomoc. Progresję będę robił tak jak mówisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Te dwa cwiczenia wziely sie zapewne stąd ze uzywając wioslowania - w jego gornej fazie ruchu dodatkowo spinamy lopatki - a co za tym idzie cwiczymy miesnie za to odpowiadajace czyli:
-srodkowa częsc czwrorobocznych grzbietu
-rownolegloboczne
A jak wiadomo o te 2 najbardziej nam chodzi podczas tego cwiczenia.
Idac dalej , rozwijamy przez to wlasnie wyzej wymienione miesnie co przyczynia sie do efektu "grubosci'" ktory kiedys za czasow arnolda powstal i tak mitologicznie trwa gadanie ze jedne na szerokosc inne na grubosc plecow, podczas podciągania na drązku pracuje głownie ,pomijajac rzecz jasna najszersze dolna czesc czwrobocznego.Czyli mozna robic jedno ale robiac dwa nie ma zadnego bledu.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
więc z tego wynika, że wiosłowanie mogę sobie odpuścić, a skupić się na podciąganiu ?
I jak jest z tym odpoczynkiem między seriami, ile powinien trwać ? Bo dla ektomorfika lepszy jest intensywniejszy trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Przerwy okolo 2 minut i bedzie git. Zostaw sobie drazek tak jak wyzej w planie go usadziles i to by bylo na tyle.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w treningu / odzywianiu

Następny temat

anniczek/blog/Chciec to moc? ;)

WHEY premium