SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki zestaw badań profilaktycznych zrobić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3248
Witam, tak jak w temacie chciałbym zrobić profilaktyczne badania (mocz, krew), bo bardzo dawno żadnych nie robiłem i moje pytanie jakie badania polecacie zrobić?

Aktualnie jestem na redukcji jeszcze 2 tygodnie mam odpowiednią dietę i trening a od września wchodzę na masę. Jakie dodatkowo zrobić badania które będą przydatne podczas zamierzonych celów?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3248
Okej, dzięki wszystkim za odpowiedzi i rady. Zrobię podstawowe badania i dam znać jak wyszło hehe :)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Morfologia + rozmaz,
CRP,
Glukoza,
Lipidogram,
Jonogram + chlorki,
Panel wątrobowy,
Amylaza + lipaza,
Mocz + kreatynina,
TSH,
Kortyzol, (możesz też pobawić się w resztę - prolaktyna/estro/progesteron - skoro masz ciężki okres treningowy)
Żelazo + vit.B12,

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3248
Dziękuję za informacje,a mam jeszcze pytanie co do tego panelu wątrobowego czy zrobić pełny czy częściowy wystarczy a jak tak to jaki konkretnie?
A testosteron robić i który?



Zmieniony przez - Hadol w dniu 2017-08-16 11:58:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli Cię stać to możesz pełny panel wątrobowy. Jeśli słabo z funduszem walnij podstawe - aspat + allat. Testosteron całkowity.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3248
Okej dzięki wielkie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jeśli dawno (w ogóle) nie było wykonywane usg j.brzusznej / ekg / rtg kl.piersiowej to również możesz to wykonać. Będziesz miał pełny przegląd stanu swojego orgznizmu.
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3248
W zeszłym roku robiłem usg brzucha i ekg więc myślę, że to pominę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jeśli wsio było OK i nadal dobrze się czujesz to jak najbardziej nie ma sensu.

inaczej, sens oczywiście jest, ale osobiście też bym odpuścił


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-08-17 09:53:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Hadol

Aktualnie jestem na redukcji jeszcze 2 tygodnie mam odpowiednią dietę i trening a od września wchodzę na masę. Jakie dodatkowo zrobić badania które będą przydatne podczas zamierzonych celów?



jeśli jesteś na redukcji na końcowym etapie i dość spora ona była to również może wpłynąć na wynik badań
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3248
Jestem na redukcji od czerwca wcześniej robiłem masę, teraz tylko rzeźbę do końca sierpnia zrobię a potem wracam na masę :) więc myślę, że nie była spora ta redukcja kalorii mam 2700 aktualnie w tamtym tygodniu jeszcze 3000 kcal. Waga 79kg wzrost 168.

Zdjęcie jest w załączniku.

Też nie chce wydać majątku na te badania, ogólnie czuję się bardzo dobrze, żadnych problemów.





Zmieniony przez - Hadol w dniu 2017-08-18 09:22:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Morfologia + rozmaz,
CRP lub OB
Glukoza
Lipidogram
Elektrolity
Aspat, Alat
Kreatynina
Mocznik
TSH, fT3, fT4

podstawa, która moim zdaniem w zupełności wystarczy. Aby były jak najbardziej miarodajne - na czczo, ~24h przerwy od treningów, ostatni posiłek co najmniej 8-10h przed badaniem - byle nie mniej.

jeśli będziesz chciał troszkę więcej wydać i sprawdzić hormony - kortyzol, teść, estradiol, prolka



Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-08-18 10:44:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening nog po operacji

Następny temat

Podwiązanie żylaków powrózka nasiennego a treningi

WHEY premium