SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki wplyw maja surowe jajka na zoladek?...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaki wplyw maja surowe jajka na zoladek?... chodzi konkretnie o zatrucia pokarmowe itd. czy zjedzenie surowego jajka moze powodowac jakies zaburzenia w trawieniu itd. pare razy dodawalem surowe jajko do odzywki i mieszalem to z mlekiem w mikserze i mialem bole brzucha i ...rozwolnienie :)a moze to zalezy od jajka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jajka są jednym z podstawowych i najlepszych źródeł białka oraz tłuszczów. Jeszcze nie tak dawno białko jaja kurzego uważane było za wzorcowe. W tej chwili określa się tym mianem białko mleka matki. Jaja mają istotne znaczenie przede wszystkim dla osób aktywnych fizyczne. Jednak np. wysoka zawartość choliny ważna jest dla osób starczych, uczących się. Z kolei sporo kwasu foliowego dla kobiet w ciąży. Zawierają one w 100 g 155 kcal, 13 g białka, 11 g tłuszczów i tylko 1,1 g węglowodanów.

Sporą zaletą jajek jest możliwa różnorodność, jeżeli chodzi o ich przygotowanie, jak i o przygotowanie z nich różnych dań. Jaja można przygotować w następujący sposób:

- na twardo,
- na miękko,
- jajecznica,
- w koszulkach,
- w kokilkach,
- sadzone,
- faszerowane.

Również można z nich przygotować wiele innych potraw, jak:

- omlet,
- placek,
- koktajl,
- panierka,
- składnik ciasta do różnych dań.

Surowe jaja zyskały sporą popularność z uwagi na oszczędność czasu. Problem jednak w tym, że o ile spożycie surowego żółtka nie jest dla nas niebezpieczne, o tyle w białku istnieje możliwość rozwoju bakterii salmonelli. Poza tym surowe jaja mają gorszej strawności białko. Występuje w nich również awidyna, czyli substancja antyodżywcza, która utrudnia przyswajanie biotyny. Sugeruje więc omijanie spożywania surowych jaj.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
spozywanie surowych jaj grozi salmonellą ..... nie polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czym ta salmonella sie objawia ?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
Dur brzuszny: stopniowe narastanie gorączki, ból głowy, nieżyt górnych dróg oddechowych. Po kilku dniach gorączka wynosi 39-40° C i stale się utrzymuje na tym poziomie,odurzenie, wysypka skórna (różyczka durowa), powiększenie śledziony, objawy ze strony przewodu pokarmowego takie jak: biegunki, czasem zaparcia, wymioty. A w najlepszym wypadku nudności, wymioty, biegunka z bólami kolkowymi brzucha, pogorszenie samopoczucia, może wystąpić stan podgorączkowy. JEDNYM SŁOWEM C*H*U*J*N*I*A
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
jedzenie surowych jajek to marnotrawstwo ,one są bardzo słabo wchłanialne ,lepiej je ugotuj lub zrób jajecznice

Sog -Just Do It

I nie jestem żaden Smalec tylko Dj_Smalec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19306 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158780
z tego co wiem to wlasnie smazone... potrawy sa slabiej przyswajalne a wiec chyba odwrotnie bedzie

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>
1

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
ziki nie wiem co ty czytałeś ale ja wiem że w kolejności najlepiej przyswajalne jest białko z jajek

1.Gotowanych
2.Smażonych
3.Surowych

tak ogólnie jestem za***any ostro ale w pełni świadomy

Sog -Just Do It

I nie jestem żaden Smalec tylko Dj_Smalec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 473
sallmonella nie grozi jak sie jajka wypaza , a z przyswajalnoscią to jest tak : najłatwoej gotowane bo scięte ale bez tłuszczu w przeciwienstwie do smażonych choc w sumie da sie i bez tluszczu usmazyc a na końcy surowe bo surowe sie muszą najdluzej trawiz ze wzgl ze białko nie jest sciete i sie scina w nas

ruła musi być
1

ruła musi być

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1810 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6143
ostatnio zjadlem 10 w jeden dzien w tym 7 w koktajlach na surowo (zaznaczam ze jestem na tluszczowej ) , oczywisice trzeba sparzyc wczesniej , a co do surowych to chyba rzeczywiscie sie troche wooniej wchlaniaja bo po 3 koktajlu ( 6,7 jajaku ) mialem dziwne uczucie w brzuchu

czlonek-mafia.suple.hardcor.pl

CARPE DIEM

czlonek-mafia.suple.hardcor.pl

CARPE DIEM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Samo parzenie jajek z zewnątrz niewiele daje.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/

Zmieniony przez - Michail w dniu 2003-06-11 11:13:00

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19306 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158780
Dj Smalec z tego co wiem szybciej sie wchlania gotowane i smazone niz surowe,ale zdaje mi sie ze wiecej wartosci odzywczych ma surowe ale jak mowie nie jestem pewien,gdzies tak czytalem ale to bylo dawno....:)

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

staw skokowy

Następny temat

czy to sie opłaca... zerknijcie

WHEY premium