SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening najlepszy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3285

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 241
Witam.
Od tygodnia zacząłem chodzić na siłownie po bardzo długiej przerwie,wcześniej ćwiczyłem w domu. Mam zamiar zrzucić zbędne kilogramy, ujędrnić mięśnie, i nabrać kondycji. Trener na siłce na pierwszy raz zaproponował mi coś takiego
- orbitrek 15 min
- wiosła 10 min
- wyprost nóg 4 x 12
- wyciskanie nóg na maszynie 4 x 12
- wyciskanie na maszynie na klatkę 4x15
- rozpiętki na maszynie 4x 15
- i aeroby na maszynie (coś jakby wchodzenie po schodach )
Może ktoś powiedzieć o co chodzi w takim planie? Jak czytam to wszędzie polecany jest trening obwodowy.Ktoś coś doradzi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zasadzie to tak: nogi, plecy, klata po 4 serie po 8 - 10 powt., barki, triceps, biceps, brzuch po 3 serie po 10 - 15 powt. - uwazam ze to najlepiej dobrane ilosci jesli chcemy rozwijac sile i wytrzymalosc na poczatku - pozniej mozna zmieniac w zaleznosci od obranego celu ale na starcie to sie dobrze sprawdza. Wiadomo ze w dluzszej perspektywie albo sila albo wytrzymalosc, ale trzeba zrobic podstawy do jednego i drugiego.

Co do brzucha jeszcze to dobrze jednak zrobic 2 - 3 cwiczenia na brzuch: 1 cw na skosne i 1 na proste brzucha lub 1 cw na dolne, 1 na gore i 1 na skosne. Ja polecam tak: unoszenie nog w zwisie na drazku 3 x 8 - 12 powt. najlepiej od pozycji uda rownolegle do podloza i dociagamy do klatki a jak nie dasz rady to od zwisu do poziomu unoszenie nog zgietych w kolanach i na sksne russian twist najpierw bez obciazenia a z czasem z obciazeniem: i brzuch bedzie ladnie sie rozwijal :)

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-02-15 10:48:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Witaj.
Na samym wstępie zmień trenera

Teraz na spokojnie napisz coś o sobie
jak długa przerwa ,ile lat itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 241
Mam 35 lat, 190cm i 100kg wagi. Trenowałem około 2 lat, później skrętne złamanie kości ramienia i po sporcie.Miałem w domu hantle ławeczkę , i sztangę.Przerwa to jakieś 6 lat. Wiem, że kulturystyka to masa wyrzeczeń, dyscypliny i diety, dlatego teraz chcę postawić na redukcję tłuszczu, dobry wygląd i kondycję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy redukcji oczywiscie podstawa bedzie dieta. Do tego trening aerobowy i silowy. Silowy moze byc obwodowy (ACT) na poczatek.

Tutaj link do opisu: https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html 

Wklej moze fotki swojej sylwetki: 190 cm i 100 kg wagi to nie jest tak zle chyba?

Co do treningu trenera z silowni to porazka. Chcesz osiagnac swoje cele i zachowac zdrowie to postaw na wolne ciezary a nie maszyny. Maszyny zostaw dla dziewczyn i opalonych kolesi ktorzy chodza na silke parami a pod prysznicem pozyczaja sobie mydelko ;)

Przy okazji: poprzegladaj watki i dzienniki w dziale bo wiele odpowiedzi na Twoje pytania i dalszych watpliwosci jakie bedziesz mial jest juz rozwiazana :) - tylko czytac :)

pozdrawiam

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-02-10 17:34:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
trener dal tobie zestaw dla pan +50... i to takich co pochodza 2-3 treningi i sie znudza...

ogolnie preferuje troche inne podejscie do poczatkow trenowania:

-poczatek -trening na hantlach-2 tygodnie(jak w temacie podwieszonym-silownia nawet nie jest potrzebna)
-najprostszy trening fbw-bez drazkow,poreczy i planow a,b,c itp...
stopniowanie serii-od 3 ,zwiekszajac co tydzien o 1 wiecej,czyli 2 tydz.4 serie na cwiczenie,5 serii,6 serii-ciezary mal i srednie-bez maksow itp..-trening na 4 tyg
-teraz mozna zrobic 2 tygodnie treningu obwodowego-zaczynajac od 2 obwodow,konczac na 3 .
-kolejne 6 tygodni-znow prosty fbw ale juz dobieramy dokladniej ciezary

a dalej? w zaleznosci od postepow,celu,czasu,checi i mozliwosci
i na poczatku-zadnych supli i itp-nie ma to sensu-najwazniejsza dobra dieta z konkretnym celem(czy na mase,sile,odchudzenie)-zobacz w tematach o odzywianiu,bo szkoda sie powtarzac...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 241
Dzięki za rady, spróbuję tak jak radzi masti najgorzej z tym act na wolnych ciężarach, ogólnie na siłowni jest więcej maszyn a dostęp do złomu jest ograniczony, ciężko będzie innym się wtryniać w ćwiczenie.Nie można na maszynach? A jak z aerobami, na rozgrzewkę i zakończenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nie widze problemu z tym ACT. Zobacz tutaj: rozpisalem swoje ACT gdzie z jednym gryfem i 2 parami hantli robisz cale ACT na 2 stacjach: stojak do przysiadow i laweczka pozioma a jak to sobie ustawisz i zajmiesz to nikt Ci nie zajmie. ACT na maszynach to porazka: siadasz i plaaaaaaza ....:)

Link: https://www.sfd.pl/Kazik71_przemiana_2012-t829314-s5.html

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-02-10 22:05:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 241
Ok , w takim razie biorę się za to act tak jak mi poradziłeś, tylko muszę jeszcze zobaczyć jak się niektóre ćwiczenia wykonuje bo coś niekojarze. A jak z tymi aerobami bo w sumie to jak przyszedłem na siłke to miałem zamiar poprostu schudnąć, no ale jak już ćwiczyć to porządnie. Dzięki za pomoc i sog dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Plan jaki Ci rozpisal MASTI tez jest dobry wiec ja bym widzial zebys skorzystal z jego rozpiski i wszedl na nowo w cwiczenia. Co do aerobow po ACT to: 1 obwod - 25 - 30 min. , 2 obwody - 20 - 25 min., 3 obowody - 15 - 20 min., przy 4 obwodach juz nie ma co sie katowac aerobami wiec sie raczej nie robi ale jak bedziesz mial power to 10 min. Tak to wyglada mniej wiecej. Albo robisz aeroby w dni wolne od ACT najlepiej trening interwalowy 25 min. aczkolwiej uwazam ze najlepiej po ACT robic bo organizm juz nie na wlasciwej drodze m.in. odpowiednie tetno do spalania tkanki tluszczowej. Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 241
Ok, spróbuję tego co MASTI zapodał. Prosty fbw to może taki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 241
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie skos hantlami 3s
Plecy:
- PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM 2s
- podciaganie 2s
Barki:
-wyciskanie sztangi 3s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
Brzuch:
-spięcia na skośne brzucha 1s
-spięcia 1s. .Tylko zamiast podciągania na drążku jakieś inne, a zamiast przysiadów ze sztangą wyciskanie na maszynie na nogi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Program do układania diety!

Następny temat

Sprzęt treningowy dla mamy :)

WHEY premium