SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening na domowej redukcji ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3273

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 148 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4206
tzn trening jest gotowiec, jedynie zmienilem prostowanie ramion na wyciagu na uginanie ze sztanga, ze wzgladu ze nie mam dostepu do wyciagu.
Ok, to pompki na poreczach zamienia na wyciskanie na poziomej.
Jesli chodzi o sobote to jest tez gotowiec od Knife'a, mianowicie byla to propozycja na trening jesli ma sie wiecej czaus, a w sb niewiatpliwie mam, dlatego jestem w stanie zrobic sobie ten wycisk ;)
calyc zas jestem na "mniej wiecej" zdrowym jedzeniu i podstawowych treningach, pomimo ze ostatnio troche odpuscilem ze wzgledu na pewne zmiany w trybie zycia, pazdziernik - praca, studia etc od wczoraj wzialem sie juz konkretnie za miche i trening

Hmm no to zaraz sprobje kompleksy sztangowe, na nastepny trening walne crossfita, jesli pomoze ktos mi z ulozeniem go, niestety bardzo malo informacji mozna znalezc w internecie o tym trening
u ?
Moglby ktos podrzucic przykladowy lzejszy trening crossfit ?
Poki co znalazlem jedynie 21/15/9 thrusters + podciaganie na drazku w superserii, ale niestety nie pociagne tego treningu, jako ze nawet na start treningu w pelni sil, maksymalnie podciagne sie 15 razy na drazku ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 tu masz w punkcie 7 trochę treningów typu crossfit. Przy crossficie nie musisz się podciągać stricte kulturystycznie, możesz przy podciąganiu pomagać sobie bujaniem nóg. Jednak i tak bym to skrócił, na redukcji trening ma być krótki i intensywny, zwłaszcza że będziesz po nim robił jeszcze aeroby.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 148 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4206
znacyz nie rozumiem, myslalem ze crossfit to trening interwalowy, czyli zastepujacy aeroby ??? To czym jest ten crossfit ? nie silowym nie aerobowym ?
Czyli mam cwiczyc 3x tyg fbw, 3x tyg crossfit, 6x tyg aeroby ?
Zreszta glownym zagadnieniem tego tematu bylo : jakie aeroby w domowych warunkach ? Myslalem ze crossfit jest odpowiedzia na to pytanie ...
Pogubilem juz sie ...

I druga rzecz, widzialem ten link co wrzuciles ale we wszystkich tych treningach sa uwzglednione bieganie, sprinty itp, a jak juz wiemy, chce aby trening odbyal sie tylko i wylacznie w domu.


Zmieniony przez - stoma90 w dniu 2011-10-07 01:04:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
https://www.sfd.pl/-t564376.html tu masz jeszcze więcej treningów. Crossfit nie jest stricte interwałami, ale jest tak ciężkie, że pozwala wejść w fazę beztlenową i palić tłuszcz. Nie zaczynaj tak mocno, bo się zajedziesz. Zacznij dużo delikatniej i stopniowo dokładaj, obserwując przy tym swój organizm. I taka rada na koniec mniej myśl, więcej ćwicz.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 148 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4206
spokojnie, mam juz pewne doswiadczenie w tych zabawach w praktyce, mniej w teorii ; )
zrzucilem juz 30kg poki co, potem zlapal mnie zastoj, ze wzgledu na nie zmienianie dietki - nie zmniejszalem zapotrzebowania w miare spadku wagi i pewnymi zmianami w trybie zycie (studia, praca od pazdziernika itp) przez co zaniedbalem ciut treningi i diete.
Takze, raczej nie zaczynam mocno, lecz kontynuuje, jestem juz raczej przyzwyczajony do ciezkich treningow :)
czyli jak cwiczyc podsumowywujac caly temat :
1 dzien - wolny
3 dni - FBW + aeroby 20+min po fbw
3 dni
pozostale - Crossfit
zgadza sie teraz ?
Ale caly czas powraca pytanie w takim razie, ktore padlo na poczatku tematu : jak moge robic aeroby w domowych warunkach po silowym ? (bo zle zrozumialem i myslalem ze ten crossfit zastepuje aeroby potreningowe)


Zmieniony przez - stoma90 w dniu 2011-10-08 12:18:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
stoma90 - ŁO.***** - to była propozycja treningu 3x w tygodniu, a nie jako pojedynczy trening w sobotę!!!

Nie wolno mieszać.

W ogóle weź najprostszy trening i nie próbuj nic samemu zmieniać, układać, dodawać - bo padniesz.



Crossfit nie jest stricte interwałami

NO JAK TO NIE.


Jest w 100%. Wysoka intensywność, na przemian z niską.

Wystarczy dostosować ćwiczenie



STOMA- w domu możesz robić aeroby np. wiosłowanie sztangą na ilość, podrzut na ilość, sprawle na ilość, skoki na ilość itd. Czytaj...

Ale aero to kiepski trening. Lepiej interwały + aero.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-10-08 12:38:13

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Knife faktycznie mój błąd, człowiek zmęczony po zajęciach i treningu walnie czasem jakąś głupote.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Masz rację, jeśli chodzi o HIIT - bo ten trening wymaga specjalnych proporcji wysiłku wysokointensywnego / odpoczynku.

Ale patrząc ogólnie interwałami jest nawet ... trening siłowy ;)

ALE...

Każdy HIIT to interwały
Mało który interwał to HIIT

...

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-10-08 12:59:57

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 377 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5384
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 148 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4206
aaa haha ; d
myslalem ze tylko na 1 dzien, kiedys cwiczylem bez glowy kompletnie i myslalem ze wiecej tzn lepiej wiec ten trening nie przerazil mnie az tak na jeden dzien, bo robilem tak samo ciezki o ile nie ciezszy ;d

no w pon dojdzie do mnie pulsometr, wiec bede mierzyl i sprawdzal przy jakim treningu cross / kompleksach sztangowych najlatwiej mi wchodzi to 90+%
Tylko tak do konca nie rozumiem w jakis sposob to ma wygladac np przy Crossficie, kiedy cwicze mam miec 90-100% max tetna, jak skoncze serie to od razu bez odpoczynku mam robic kolejna taka sama serie, tylko mniej dynamicznie zeby miec 55-65% ? Czy jakies odpoczynki po seriach sie robi ?
Malo tych informacji o Crossficie w necie niestety jest ...

aero + interwaly, znaczy jak, ze cwicze aero i zaraz po nich interwaly ??!

a moglibyscie mi jeszcze rozdzielic ten trening na cwiczeniach zlozonych ? tzn podzielic na dwa treningi, jak zestawic cwiczenia z niego ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy na masę 3x tyg

Następny temat

Plan na mase do oceny - SPILT

WHEY premium