SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening dla 45-latka

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 51 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 939
Witam, ćwiczę w domu już 4 miesiące. Mam 45 lat. Kiedyś już miałem styczność z siłownią, staż był ponad rok czasu. Teraz powróciłem do treningów. Ćwiczę dla siebie, aby nabrać trochę męskiej sylwetki. Obecnie ćwiczę FBW. Jaki rodzaj ćwiczeń polecacie? Mam w domu ławkę se skosem, sztangę, sztangielki, drążek do podciagania, poręcze na dipy i wyciąg pionowy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
to FBW będzie OK, na forum jest masa gotowców, możesz coś sobie wybrać
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html
ewentualnie wklej swój trening to możemy coś poradzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627072
Cześć. No to masz siłownie w domu. Wszystko co trzeba:)
Napisz trochę jeszcze o sobie - co nie tak z ta sylwetka? Nigdy mięśni nie było i maja teraz być czy może kiedyś było super tylko teraz trochę podtatusiales?? Jakieś zdjęcie? Jak jesz? To wszystko by pomogło chłopakom odpowiedzieć sensownie na Twoje pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 51 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 939
Kiedyś ćwiczyłem, staż miałem ponad rok, osiagi też były. Odżywianie normalne, nie liczę kalorii. Ćwiczę FBW, jednak chcialbym się dowiedzieć jak ćwiczyć. Ile serii, ile powtórzeń. Podobno są teraz inne, lepsze metody niż w latach 90 tych. Ja używam systemu piramidalnego, teraz ponoć się juz nie stosuje tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130561
Stosuje się to co się lubi.
Dawne metody są zawsze skuteczne.
Też stosuję system piramidalnego wzrostu obciążenia.
Wyglądam jak wyglądam - chciałbym wyglądać lepiej i nie tracę nadziei, że jest to możliwe.

Awatarek to Twoja sylwetka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Spokojnie trenuj,tak jak to robis-nowe metody są dobre ale w końcu na Mr Olympia się chyba nie wybierasz.

Dla urozmaicenia ,oczywiście ,jak najbardziej polecam i te nowe sposoby treningu ale wymaga to dość dużego przestawienia się,bo z pocżatku ,za licho to nie pasuje,jak ktoś trenuje" po staremu" :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 51 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 939
ojan

Awatarek to Twoja sylwetka?


Tak. Słyszałem opinie, że piramidy są teraz złe, że lepiej używać stały ciężar.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeśli piramidy były kiedyś dobre, czemu miały by być teraz złe? Ewolucja?
Na jednego będzie dzałać piramida, na innego drabina a na kolejnego ręczne pranie skarpetek.
Załóż dziennik, wrzucaj treningi i miskę i melduj o progresie lub jego braku.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130561
DorianGray73
ojan
Awatarek to Twoja sylwetka?
Tak. Słyszałem opinie, że piramidy są teraz złe, że lepiej używać stały ciężar.
No to masz mocny wygląd - podobny do Rega Parka.
Opinii usłyszysz jeszcze wiele .
Nie wyobrażam sobie wyciskania w leżeniu lub przysiadów bez piramidy. Nie byłbym zdolny do zrobienia pierwszej serii z ciężarem kończącym piramidę - serie z wzrastającym obciążeniem rozgrzewają i przygotowują moje mięśnie do ostatniej serii (lub 1-3 serii) z maksymalnym ciężarem na założoną ilość powtórzeń. Nawet na biceps i triceps mam 1-2 serie z progresją ciężaru a potem 3 serie na stałym ciężarze, w następnym ćwiczeniu na te grupy obciążenie może być stałe (spadać za to może ilość powtórzeń - ale zazwyczaj jest stała ).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 51 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 939
Ja zawsze ćwiczyłem piramidą i uważam, że jest bardzo dobra (stara szkoła za czasów jak jeszcze siłownie były w piwnicach bloków). Czytałem na innym portalu jakie to piramidy są złe, oj złeeeee. Ale cieszę się i to bardzo, że tutaj są zwolennicy piramid i nadal zamierzam tak ćwiczyć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
FBW na start będzie dobre, co jakiś czas można zmienić
teraz popularne są systemy PPL
ile razy w tygodniu ćwiczysz lub na ile treningów masz czas?


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-07-29 23:24:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 51 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 939
Ćwiczę trzy razy w tygodniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super Wakacyjny Konkurs "Bring Sally Up"

Wiecej