SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki stopień zgięcia ? ACL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 321
Witam, jestem tydzień po rekonstrukcji. Od wczoraj zaczałem swoja rehabilitacje w domu ( stabilizator zmienilem kat) i powoli zginalem kolano od 10 stopni, po 2 dniach doszedlem do 70 stopni. Ale nie wiem czy blokuje mnie kolano czy juz orteza. Na ile stopni to mozecie ocenic ?








Zmieniony przez - kloner2 w dniu 2010-07-28 21:40:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Urazy i kontuzje kolan są niestety często spotykane w czasie aktywności fizycznej lub nawet w sytuacji wykonywania pracy fizycznej, czy obowiązków dnia codziennego. Jednym z bardziej poważnych urazów kolana jest zerwanie więzadła krzyżowego. Problem tego typu często powodują wręcz uniemożliwienie pracy, biegania, a nawet i chodzenia. Dlatego też rozwiązania są dwa. Wizyty u fizjoterapeuty i wzmacnianie mięśnia czworogłowego lub zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Ten drugi polega na przeszczepieniu więzadła w wyniku zabiegu operacyjnego. Tego typu zabieg związany jest z 2 lub 3-miesięcznym powrotem do normalnej sprawności i około 6 miesięcy w celu powrotu do treningów. Zakładając oczywiście prawidłową rehabilitację i brak powikłań w czasie jej trwania, które niestety mogą się przytrafić.

Bez wątpienia swoje pytania i wątpliwości powinieneś konsultować z lekarzem wykonującym zabieg i z fizjoterapeutą, z którym powinieneś się spotykać co najmniej 3 razy w tygodniu. Testowanie swojego kolana poprzez samodzielne określanie stopnia zgięcia w stawie nie jest zbyt rozsądne i zdecydowanie należy z tym uważać.

W celu poprawy regeneracji stawu polecam suplementację w tym kierunku: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
45 stopni, na razie nie szalej, masz jeszcze duzo czasu szkoda byloby rozciagnac przeszczep
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 321
W szpitalu gosciu 2 tyg po 90 stopni zgiecia, i tylko w domu cwiczyl. Ja mam rehabilitacje od 2 sierpnia, czyli co teraz nic nie cwiczyc ? teraz po prostu jade stopa po gazecie do granicy bolu ( a raczej trzymania szwow)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 321
To na razie całkowicie przestaje ćwiczyć do 2 sieprnia (rehabilitacja mi się zaczyna) i wtedy mi pokażą co dokładnie robić.
Jak myślisz nie rozciągnąłem sobie tego przeszczepu ? doszedłem do 45 stopni po 2 dniach, ale bólu w ogóle nie czułem tylko tak jakby mnie szwy trzymały.
Teraz już nie ćwiczę, tylko napinam mięsień. Mam nadzieję, że nic sobie nie zrobiłem bo nie chciałbym mieć ponownej rekonstrukcji.

Wie ktoś może czy po 10-15 latach są problemy z przeszczepem ?
Operacja przeszła bez żadnych komplikacji na drugi dzień byłem w domu, tam się też nic nie wydarzyło. Mam tylko mega siniaka tam gdzie mi przeszczep pobierali (mięsień)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
no a co sie ma dziac to nie sztuczne tylko twoje - to zyje ;/

pierwsze 2-3lata sa najgrsze bo unerwienie sie kształtuje - u niektórych czasem nie do konca.

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-07-29 13:52:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 321
Nie rozciągnąłem przeszczepu przypadkiem ? chociaż w to wątpie ale wole się upewnić. Bo 45 stopni to wiązadło praktycznie jeszcze nie pracuje.

Co powiesz nt ćwiczenia na wyprost. Żeby książkę podłożyć. Jak to wykonać, bo mam ortezę....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
normalnie robi sie cwiczenia do 90* w 1 dobie po op. nic nie zrobileś. co do wyprostu gadaj z lekarzem jak ci ponapinal wiezadło. bo jak miales przeprosty a ci nie dal troche luzu to mozesz uszkodzic w pierwszych tygodniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 321
A powiedz mi bo ja mam rehabilitacje dopiero 2 sieprnia czyli 2 tyg po operacji, nic mi nie będzie ? nie będe jakoś specjalnie opóźniony ? bo ponoć na drugi dzień się powinno zacząć rehabilitacje. Ale ja chciałem z NFZ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
nic ci nie bedzie - co to jest 2tyg przy 7 miechach reha :DD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 321
Hej, jestem już tydzien po rehabilitacji. Dużaaa poprawa, przedewszystkim mięśnie, obciążam już kolano, kulami się tak naprawdę asekuruje.
Mam 60 stopni zgięcia, rehabilitant kazał mi sobie na ortezie dodawać stopnie. Dziś podniosłem z 30 na 40 stopni ( w nocy daje 20 stopni dla św. spokoju)

Czy to nie za dużo ? 40 stopni na stałe przy 60 maks. ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skręcona miednica

Następny temat

Czy to naderwanie mięsnia?

WHEY premium