SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki sport walki wybrać w wieku 16 lat?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2239
Chciałbym zacząć trenować jakiś sport walki, jak wspomniałem w pytaniu mam 16 lat. W moim mieście i najbliższej okolicy jest boks, karate kyokushin, kickboxing, boks tajski, aikido i chyba MMA. Chciałbym się dowiedzieć, który z tych sportów najlepiej zacząć w moim wieku. Dodam, że jestem dość krępej budowy i jestem trochę nieśmiały i to ma duży wpływ na to, że nie wiem jak się zabrać za jakiekolwiek treningi. Chcę trenować głównie dla zdrowia oraz ewentualnie dla umiejętności samoobrony, bo nie przypuszczam, że zostanę wielką gwiazdą sportu, ale kto wie...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Nie, ale trener mówi, że na przykład w mma tutaj bach, bach i coś tam. Ja, jestem fanem podstaw. Podstawy działają czy to w walce sportowej, czy "realnej" (pojęcie względne). Tak samo z obaleniami. Nigdy nie wciągam w gardę, tylko obalam. Mam podejście podobne do większości rodziny Gracie.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Też miałem podobny problem od dziecka byłem grubaskiem takim co to zawsze był ostatni na wf-ie ,a przez to nieśmiały i nie pewny siebie.Zaczęło się od siłki doszedłem do 80-83kg przy 173cm i 110kgx3pow na ławce i 40-41 w bicu(miałem jakoś 23 lata).Zawsze jednak marzyłem o sztukach walki.W końcu zacząłem najpierw kickboxing później doszło taekwondo i powiem Ci czuję się pewny i dumny jak nigdy.Niesamowita radość jak robisz postępy i robisz to co lubisz zaskakując przy okazji rodzinę i znajomych.Dlatego nie zastanawiaj się tylko jeśli masz możliwość zap*****laj na salę!Masz idealny wiek na rozpoczęcie przygody ze sportami walki.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2239
@Quintet dzięki stary powiem ten fragment o tym, że mogę zaskoczyć rodzinę i znajomych oraz o radości z postępów mega zmotywował dzięki i pozdrawiam :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jansonn922
...W moim mieście i najbliższej okolicy jest boks, karate kyokushin, kickboxing, boks tajski, aikido i chyba MMA [...] jestem dość krępej budowy i jestem trochę nieśmiały [...] Chcę trenować głównie dla zdrowia oraz ewentualnie dla umiejętności samoobrony...
Zacząłbym na Twoim miejscu od aikido.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
MMA
jansonn922
...W moim mieście i najbliższej okolicy jest boks, karate kyokushin, kickboxing, boks tajski, aikido i chyba MMA [...] jestem dość krępej budowy i jestem trochę nieśmiały [...] Chcę trenować głównie dla zdrowia oraz ewentualnie dla umiejętności samoobrony...
Zacząłbym na Twoim miejscu od aikido.

jansonn922 Cie chyba troluje :)

Ja trenuje juz kilka lat mma i polecam, jest duzo technik do opanowania i rozne plaszczyzny. Jesli nie uda ci sie zapisac na mma to probowalbym tajski boks, jak tez nie da rady to boks i tak lepsze niz wszystkie inne tradycjonalne sztuki walki z 5 milionami technik na prawy sierpowy, ktorych i tak nigdy nie uzyjesz mam tu na mysli aikido i inne teakwonda. Nie znam przypadku u nas w studio mma, jest to profesjonalne studio mma, gdzie ktos kto byl czarnym pasem teakwondo, nie dostawalby solidnych batow w tajskim, a o boksie juz nie mowiac. Moj kumpel mial ten problem, miesiacami uczyl sie poprawnego poruszania, bo ci z teakwondo skacza tu i spowrotem w jednej plaszczyznie :P Tak sam karate mam wrazenie ze oni wogole gardy nie trzymaja, bo ... nie musza?!. Nie marnuj czasu na tradycjonalne sztuki walki, jesli chcesz sie nauczyc bic i bronic.
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
daj sobie spokój z aikido. Idz na mma,bjj,zapasy albo boks.
1

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
MMA, tajski, bjj, kick, boks zapasy. Celuj w to. A jak koniecznie chcesz tradycyjne to na kyoka tylko błagam nie na aikido.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Polecam coś przekrojowego czyli MMA, a jak nie, to jakiś styl stójkowy + styl parterowy jak np. Muay Thai + BJJ. W sumie to wyjdzie ci to samo co w MMA. Jeżeli chcesz się skupić na jednym stylu/sztuce, to musisz sobie sprawdzić, co Ci odpowiada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Mma a BJJ + stojka to dwie inne rzeczy. W BJJ nie ma uderzen i nie mozesz sobie tak bezstrosko odslonic twarzy by powalczyc np. o under hooka itp. Setupy Sa inne itd.
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Mma a BJJ + stojka to dwie inne rzeczy. W BJJ nie ma uderzen i nie mozesz sobie tak bezstrosko odslonic twarzy by powalczyc np. o under hooka itp. Setupy Sa inne itd.
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMa a muay thai

Następny temat

Boję się zapisać na sport walki.

WHEY premium