SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki rodzaj interwałów będzie najlepszy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Hej,

na podstawie empirycznych testów doszedłem do pewnych liczb apropo mojego tętna.

- Próg mleczanowy mam w granicach 160-162
- Hr max 188-195 (skłaniałbym się do tego niżej jednak)
- Zazwyczaj najprzyjemniej mi się ćwiczy (rower) przy tętnie 140-146 (jadę przyjemnym tempem i nie męczy się zbytnio.
- Przy tętnie 154-157 zaczynam czuć, że szybciej mi serce bije i zaczynają palić (boleć) mięśnie oraz oddech zaczyna być cięższy - zazwyczaj przez usta.
- Ostatnio na 8 godzinnej trasie zanotowałem średnie tętno 138 BPM, a tętno maksymalne 167 BPM (góry).

I teraz mając takie dane zastanawia mnie jak mogę to obrać w trening interwałowy, gdzie celem będzie zwiększenie użytecznej siły mięśni oraz spalenie tkanki tłuszczowej?

Czy jazda typu 4 min - 1 min w strefie 2 i 4 (2=110-130 i 4=152-168) będzie wystarczająca?




Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2018-06-26 10:53:12

Zmieniony przez - Drakopsy w dniu 2018-06-26 11:09:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie patrz na strefy tętna, daj minute maksymalnego sprintu i minutę spokojnej jazdy.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
A czy te 8 interwałów to będzie wystarczająca objętość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
na poczatek musisz rozgrzać organizm, potem interwały i na koniec znowu trzeba pojeździć na spokojnej jeździe, mozesz zobaczyć na poczatek 8-10 interwałów

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Ok będę próbował. Dziękuję bardzo za odpowiedź :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Jeśli będzie Ci mało to zwiększaj ilość serii bądź skracaj długość truchtu/wydłużaj sprint.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
jak sumiennie sie przylozysz, to nawet zwykla tabata potrafi zabic%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
Tabate bym chciał robić, ale nie mogę. Mam Kontuzjowane kolano, dlatego bieganie jak i tabata czy jakikolwiek crossfit, gdzie liczy się dynamika odpada. Jedynie rower i interwały na rowerze u mnie są do przyjęcia, mimo, że też przy owych boli mnie noga, ale to już niestety trochę obsesja =). Tutaj chętnie porobię interwały, lubię jeździć na rowerze w przedziałach 3-16 godzin, a dodać treningi interwałowe będzie dla mnie ciekawym rozszerzeniem tego sportu .

Zastanawia mnie czy robienie interwałów na maks sił pozwoli mi podnieść próg wydolnościowy i szybkość poza priorytetowym spaleniem tłuszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Oczywiście, że tak.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 14630
A powiedzcie mi czy to nie będzie za dużo jeśli chodzi o trening? Bo też chciałbym uniknąć przetrenowania, które ostatnio bez usystematyzowania planu mi się zdarza.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zobacz 1 tydzien drugi tydzien i ocenisz jak wyrabiasz z treningami, jakie są odczucia, dajesz, rade czy się zbytnio meczysz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uginanie ramion ze ssztanga stojac na przedramie

Następny temat

Ćwiczyć 6 razy w tygodniu czy 3?

WHEY premium