SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki plan treningowy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1987
Witam, od przyszłego tygodnia chciałbym rozpocząć trenowanie ze sztangą, hantlami by zbudować większą masę ciała, bo aktualnie jestem raczej chudy i chciałbym wyrobić dobrą sylwetkę i mięśnie. Potrzebuję planu treningowego, który będzie jak najbardziej skuteczny, jeżeli to możliwe to prosiłbym o wypisanie jakie ćwiczenia wykonywać w poszczególne dni, ile powtórzeń etc.

Co do diety, także prosiłbym o wskazówki jaką stosować, jak często jeść by nabrać masy, aktualnie ważę nieco mniej niż 50kg, na około 170cm wzrostu więc naprawdę mało, dlatego chciałbym nabrać masy by stać się większy.

Pisałem już w innym temacie co do suplementów, by przyspieszyć wzrost mojego ciała, chciałbym zastosować jakieś suplementy do ćwiczeń, które pomogły by w szybszym rozwijaniu mojej sylwetki - dlatego jeżeli macie jakieś sprawdzone to prosiłbym o wypisanie i jak je stosować by były skuteczne.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc, bo na pewno bardzo mi się ona przyda.



Zmieniony przez - tips w dniu 7/8/2017 5:55:56 PM

Zmieniony przez - tips w dniu 7/8/2017 5:56:27 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Ja przy fbw utrzymuję spięty brzuch przy mc, przysiadach, wiosłowaniu sztangą/hantlem, ohp itp po tym dorzucam tylko planka lub side plank i to wystarczy. Czasem jak mam chęć to jeszcze zawisnę na kółkach/drążku i podciągnę kolana czy inną kombinację. Generalnie chodzi o wzmocnienie brzucha bo kratę na brzuchu robisz dietą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 37 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 999
Tutaj masz dobry trening dla Ciebie:
https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html
Co do supli to polecił bym monohydrat kreatyny ew. carbo, białko lub gainer według braków w diecie.
Do do samej diety na pewno znajdziesz wszystko na forum ja ew. moge polecić Ci aplikacje na smarfona "fitatu" do kontrolowania diety.


Zmieniony przez - SZ4KAL w dniu 2017-07-08 18:15:03

Don't stop when you get enough! Stop when you have too much!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1987
Co do supli to co powiecie o czymś takim?
HI TEC Carbo Pur - 1000g
Vitalmax Whey Pro Gainer 1 - 2,25 kg (nie ma jak linku dać bo usuwa)

A i chciałbym zapytać czy można jednocześnie stosować carbo i gainer czy białko? I co kiedy najlepiej stosować.


Zmieniony przez - tips w dniu 7/8/2017 6:47:17 PM

Zmieniony przez - tips w dniu 7/8/2017 6:48:41 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 37 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 999
Carbo to tak jakby węglowodany, białko to białko a gainer to mix białka z węglami przy czym węglowodany wysoko przeważają. Stosuje się je tylko i wyłącznie w celu uzupełnienia diety. Jeśli chodzi o pore przyjmowania tych suplementów to również uzależnione jest od pory Twoich posiłków. Stosuj sobie je między posiłkami.

Don't stop when you get enough! Stop when you have too much!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1987
To co i jakiej firmy polecacie na początek? Bo chciałbym jak najszybciej zamówić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 37 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 999
Czy prowadzisz jakąkolwiek dietę?
http://potreningu.pl/articles/4313/dieta-na-mase-w-teorii-i-praktyce przeczytaj to i dopiero potem łap się za suplementy bo one nie zastąpią szamy. Te rzeczy przyjmuje się aby uzupełnić dietę - nie by ją zastąpić więc najpierw dieta dopiero później suplementy.

Don't stop when you get enough! Stop when you have too much!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1987
Staram się ułożyć dla siebie dietę na około 2935 kcal, bo z moich obliczeń wychodzi, że tyle muszę dostarczyć do organizmu by przybrać na masie około 1kg na tydzień. Przydał by mi się jakiś suplement diety, by dopełnić dietę, szukam czegoś co działa dosyć szybko i efektywnie, dlatego prosiłbym o porady co wybrać i kiedy najlepiej stosować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 37 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 999
Przyrost 1kg w tydzien to będzie Cie tłuszczem zalewało. Podwyższ sobie dietę z całkowitego zapotrzebowania o jakieś 200kcal i 2 tygodnie tak jedz dopiero potem jak zobaczysz na wadze coś to podnieć o kolejne 200 kcal i zostań na max. + 600 kcal powinieneś przy DOBRYCH wiatrach 0,5kg w tydzień przybierać. Spróbuj najpierw jeść bez suplementów jeśli któregoś z makro składników nie będziesz w stanie dostarczać z pożywienia to wtedy decyduj się na zakup suplementu. Jedyne w co w tej chwili warto zainwestować to monohydrat kreatyny. Może być ta: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Creatine_Muscle_Max-opis33277.html
W dni treningowe bierz 5g po treningu w dni nie treningowe polecam 5g na czczo rano

Don't stop when you get enough! Stop when you have too much!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Może nie do końca zgodzę się z przed mówcą. Odbiegając już od tego, że od supli jest inny dział to kreatyny też na taki czysty start bym mu nie polecał. Jak ogarnie jedzenie to na początku wszystko będzie szło bez kreatyny do przodu. Carbo i Gainera odpuść sobie. Zjedz zamiast tego worek ryżu/ kaszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 37 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 999
Oczywiście nie trza na początek krety ;) Ale wiem że jak ktoś zaczyna to każdy suplement to takie "wow" i dzięki temu "wow" można podnieść trochę motywacje. Ja przynajmniej tak miałem. Tak ogólnie to jedz i trenuj dobrze i będziesz rósł elegancko i nie trzeba na razie żadnych suplementów :)

Don't stop when you get enough! Stop when you have too much!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
tips
Co do supli to co powiecie o czymś takim?
HI TEC Carbo Pur - 1000g
Vitalmax Whey Pro Gainer 1 - 2,25 kg (nie ma jak linku dać bo usuwa)

A i chciałbym zapytać czy można jednocześnie stosować carbo i gainer czy białko? I co kiedy najlepiej stosować.



Zmieniony przez - tips w dniu 7/8/2017 6:47:17 PM

Zmieniony przez - tips w dniu 7/8/2017 6:48:41 PM


Carbo to syf. Równie dobrze możesz kupić colę w sklepie i wyjdzie na to samo.

Zabierz się za dietę i przestań doszukiwać się w suplementach magicznych właściwości, gdyż takich nie mają.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa&redukcja a objętość treningowa

Następny temat

Maszyna

WHEY premium