SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki masz typ budowy oraz ile masz procent tłuszczu (ocena wzrokowa)

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez lodzianin1 z działu Ważne informacje.
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94328 Napisanych postów 364266 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668599
Cały czas padaja pytania jaki mam ty budowy,jaki mam procent tkanki tłuszczowej poniżej tablice podglądowe.





Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2013-06-26 18:21:08




Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2013-06-26 18:21:54




Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2013-08-08 20:03:05
2

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Somatotyp to inaczej budowa ciała, odnosi się on do proporcji ciała branej jako całość. Wyróżniamy trzy główne somatotypy:

ektomorfik – wyróżnia się niskim poziomem tkanki tłuszczowej, ma bardzo szybki metabolizm, co czasem bywa problemem podczas budowania masy mięśniowej. Ponadto posiada szczupłe ramiona, zazwyczaj dość płaską klatkę piersiową,
mezomorfik – wyróżnia się niskim poziomem tkanki tłuszczowej, posiada zazwyczaj szerokie ramiona oraz wąską talię, jego mięśnie są wyraźnie widoczne. Ponadto budowanie masy mięśniowej przychodzi mu dość łatwo, a spalanie tkanki tłuszczowej również nie jest wielkim problemem, wyróżnia się dużą siłą,
endomorfik – wyróżnia go wysoki udział tkanki tłuszczowej, ale także wykazuje szybki przyrost masy mięśniowej, jak i tłuszczowej. Ponadto najczęściej osoby te mają znacznie zwolniony metabolizm, niestety endomorfikowi bardzo ciężko redukuje się tkankę tłuszczową.

Należy jednak pamiętać, że bez względu na to, jaką posiadamy budowę, czy ektomorfika, mezomorfika, czy też endomorfika, to bez odpowiednio zbilansowanej diety, jak i treningowi osiągnięcie swojego celu sylwetkowego każdemu może przysporzyć problem. Natomiast warto również nadmienić, iż niezależnie od budowy ciała jesteśmy w stanie przy odpowiednio skomponowanej diecie oraz treningowi osiągnąć bardzo dobrą sylwetkę. Chodzą, często pogłosi, że endomorficy nie są w stanie dobrze wyglądać i zejść nisko z poziomem tkanki tłuszczowej, co jest oczywiście nieprawdą. Określenie somatotypu to bardziej ciekawostka, która może być brana pod uwagę podczas np.: liczenia zapotrzebowania wzorem według Mifflin-St. Jeora, gdzie podanie somatotypu jest potrzebne. Natomiast nie należy się tym kierować.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Link mi znany. Przydatny. Natomiast wg mnie zawsze będą pytania o rodzaj sylwetki (budowy), często "pomiędzy" coś wchodzi. Na pewno też będę pytał kiedyś jaką ja mam budowę, bo teraz już nie wiem .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94328 Napisanych postów 364266 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668599
podbijam temat,może się komus przyda.
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 415 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3732
podwieście temat, powinien być jednym z głównych
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 597
Witam, chciałbym spytać o mój typ sylwetki

15 lat, skonczone 2 miesiące temu.

Obwód nadgarstka 19,5cm
Wzrost 190cm, waga 92 kg
Dość duża tendencja do przybierania masy, 2tygodnie kiepskich ćwiczeń na siłowni przybyło 1,5cm na bicepsie (2 porcje kreatyny) i utrzymuje się.
36 na bicepsie, nie ćwicze kompletnie.

Jutro dodam zdjęcie.

Zmieniony przez - anonimowyarab w dniu 2013-04-25 23:02:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaki typ budowy ciała?
Ile bf?
Mam nadzieje, że w tym dziele jedno zdjęcie wystarczy, a nie 5

7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 437 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3728
te same pytania :p



1

Naturalnie ze naturalnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
JAki mam typ budowy ?

















...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
i jeszcze pare fotek Zakar













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
Zakar
i jeszcze pare fotek Zakar



















1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 846 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7861
3 strona Zakar
OSTATNIE zdjęcia to porównianie form . Trenuje od stycznia 2013 do maja potem przerwa do listopada i obecna forma na redukcji




1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PONOWNIE DO OCENY. (problem techniczny) 15 LAT !

Następny temat

16 lat do oceny

WHEY premium