SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poziom tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10026

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

28

Płeć

M

Cel

Masa

Waga

80

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Zdjęcia

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Brak aktywności, praca biurowa

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Basen raz w tygodniu dystans do 1km

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Lubię jeść stosunkowo zdrowo, aktualnie 3-4k kcal

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Brak, nieplanuję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
@dudee, przecież nic nie pisałem, że nie chcę treningów siłowych. Od marca będę miał dostęp przez 3 miesiące do w pełni wyposażonej siłowni, potem przez kolejne 3 miesiące nie będę miał żadnej siłowni pod ręką, ale po tym czasie znowu mogę ćwiczyć siłowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Podbijam,bo pytanie aktualne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Ustaw kalorie na 2700 , zrób pomiary i trenuj . Za 1-2 tyg zrób znowu pomiary i zobaczysz co dalej
.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ciężko Ci będzie kształtować sylwetkę trzy miesiące a póżniej odpuszczać. Trzy miesiące przerwy i wrócisz na start.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Twoje postępowanie można porównać do sytuacji w której biegłbyś do danego punktu - wracał się i znów biegł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
domer
Ciężko Ci będzie kształtować sylwetkę trzy miesiące a póżniej odpuszczać. Trzy miesiące przerwy i wrócisz na start.


Nie do końca, nie będę odpuszczać po prostu zamienię siłownię na ten czas na pływanie. Nie zawsze mamy to co chcemy ;)
Jeśli chodzi o pływanie to chodzę na basen raz w tygodniu od 4 miesięcy i po obwodach widzę, że jest delikatna różnica na plus (zeszło z pasa, zwiększył się obwód klatki piersiowej), nie to było celem basenu, więc jest to dodatkowy profit :)
Poza tym wychodzę z założenia, że lepiej coś robić przez te 3 miesiące niż siedzieć w pracy przed komputerem.

Póki co zacznę z pułapu 2700kcal i zobaczymy co się wydarzy.

@dudee, rozumiem, że jesteś dietetykiem, ćwiczysz od dawna itd. ale Twoje posty w tym temacie nie są zbyt pomocne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
dudee, to jedna z najbardziej doświadczonych osób jakie spotkałem, a także osoba posiadająca dużą wiedzę czerpaną z aktualnych badań. Taka rekomendacja od mnie.

Piaskowy, basen traktuj jako cardio. Najlepszym sposobem na pracowanie nad sylwetką są treningi siłowe. Jeżeli przez 3 miesiące nie będziesz miał możliwości treningu na siłowni to może zainteresuj się kalisteniką. Treningiem z ciężarem własnego ciała można osiągnąć bardzo fajne efekty.

Ogólnie rzecz biorąc czytałem artykuł, że wyniki wytrzymałościowe i siłowe spadają o 30% po 2 tygodniach całkowitej przerwy od danej formy treningu. W naturze jest tak, że to co zbędne jest niwelowane. Jeżeli twój organizm wyczuje, że tkanka mięśniowa jest mu zbędna w takim zakresie jaki wypracowałeś to się jej pozbędzie bez odpowiedniej stymulacji (poprzez ciągłe treningi). Spowodowane jest to gospodarką energetyczna i inną biochemią organizmu ludzkiego - jest to tak, jakby wynajmować dom o powierzchni 140m kw. a mieszkać tylko w 1 pokoju :) - nie opłaca się.


Zmieniony przez - Bartosz1991 w dniu 2018-02-21 13:36:47
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
@Bartosz1991, co do użytkownika dudee, to wcale nie twierdzę, że jest inaczej, po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat dotychczasowej formy pomocy.

Jeśli chodzi o kalistenikę to zainteresuję się tym tematem, dzięki za podrzucenie ;)


Zmieniony przez - Piaskowy w dniu 2018-02-21 13:44:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Samo pływanie nie wystarczy. Stracisz tak, czy siak wypracowane mięśnie. Bez wątpienia warto dodać treningi w domu, przy użyciu TRX, kettla, gum.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Cześć,

Podbijam temat, bo coś mi idzie, ale nie wiem czy w dobrym kierunku.
Od 3 tygodni trzymam żelazną dietę w okolicach 2700kcal - 2g białka, 1,2g tłuszczu i reszta WW.

Na siłowni na razie robię bardzo prosty zestaw ćwiczeń:

Bieżnia 500m
Martwy ciąg 4s (od wczoraj, wcześniej 3s)
Przysiad 4s (od wczoraj, wcześniej 3s)
Podciąganie na drążku, na zmianę co trening - szerokim nachwytem lub wąskim podchwytem 3s x6 powtórzeń
Wyciskanie na ławeczce 4s
Bieżnia 1-1,5km

Moja waga stoi w sumie w miejscu w okolicach 79kg (w zależności od ilości wody, waha się bardzo delikatnie +/-0,5kg).

Wymiary mi się trochę zmieniły (pierwszy pomiar 21 lutego, drugi dzisiaj):
1. w pasie (mierzę na wysokości pępka), nie widzę raczej zmian w cm, może spadło o 1cm na początku, ale to chyba z powodu boczków, które jakoś nie mają ochoty się ewakuować, ale mam wrażenie, że pod tymi boczkami jest więcej miejsca (czyli, że może spadło przy kości biodra, która jest ledwo, ale widoczna) przez co boczki są bardziej wyeksponowane
2. w klatce albo coś źle mierzę albo spadło 1-2cm
3. biceps z 34cm na 35cm
4. udo z 61 na 62,5cm
5. łydka z 39cm na 39,5cm


Zmieniony przez - Piaskowy w dniu 2018-03-16 07:55:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak ułożyć plan treningowy plus basen

Następny temat

Dieta

WHEY premium