SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki magnez jest najlepszy?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Stosuję MagneFar B6. Ale jedząc po 3 tabletki dziennie, unikając kaw/alkoholu i tak czasami łapią mnie w nocy skurcze w łydkach- momentami tak, że nie wiem czy śmiac się czy płakac ;).

Stosowałem również firmy OLIMP, ale chelaty są dla mnie przereklamowane i nasycone chwytem marketingowym. Możecie coś polecic ze troszkę droższego, ale "działającego". Chocby nawet ze sklepu sfd.

Czy witamina B6 w dawce 150-600mg na serio pomaga zbic prolaktynę jednocześnie ponosząc testosteron? Oczywiście nie będac po cyklu SAA?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Magnez jest jednym z bardziej istotnych składników mineralnych, które powinniśmy dostarczać wraz z pożywieniem. Problem z nim jest taki, że źródeł jego w diecie nie ma zbyt wiele. Dlatego też bardzo łatwo jest o niedobory, a co za tym idzie, związane z tym skutki. Wśród najpopularniejszych objawów niedoboru magnezu zaliczamy:

- skurcze mięśni,
- zawroty głowy,
- nudności,
- łamliwość włosów i paznokci,
- infekcje,
- próchnica,
- stany lękowe.
- osłabienie.

Wśród najlepszych źródeł magnezu w diecie, zaliczyć należy:

- wodę wysokozmineralizowaną (Muszyna, Muszynianka),
- kaszę gryczaną,
- pestki z dyni,
- biała fasola,
- orzechy laskowe,
- płatki owsiane,
- groch.

Nie ma ich niestety wiele, a większość źródeł z wyjątkiem wody z zawiera składniki antyodżywcze, które jeszcze dodatkowo utrudniają jego przyswajanie. Dlatego też zdecydowanie warto co jakiś czas stosować suplementację magnezem. W sytuacji doboru suplementów należy zwrócić uwagę na jego formę i ilość jonów magnezu. Czyli tego, na czym zależy nam najbardziej. Unikać warto takich form jak: tlenek, węglan, mleczan. Najlepszą przyswajalność zaobserwowano w przypadku jabłczanu, cytrynianu lub form chelatu. Czyli połączenia z aminokwasem. Jednym z lepszych suplementów w stosunku do porównania ceny, jakości i ilości jest ten oto produkt: https://sklep.sfd.pl/SFD_Mag_B6_Forte-opis35834.html#wartosci Zalecane dawkowanie to około 400 mg jonów magnezu z kolacją.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 247 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5466
Możesz spróbować zwiększyć dawkę i dokończyć ten MagneFar B6. On ma stosunkowo małą dawkę, być może twój organizm potrzebuje więcej. Cytrynian magnezu jest jedną z najbardziej wchłanialnych form magnezu. Sam piję dużo kawy, i drgania mięśni/skurcze to dla mnie normalka bez magnezu. Stosuję około 350mg jonów cytrynianu lub jabłczanu magnezu dziennie (czyli byłoby to około 6 tabletek magnefar w przeliczeniu) i problemu nie ma. Znajomi też sobie chwalą tą formę, więc możliwe, że zwiększenie dawki pomoże.

I tak - zgadzam się, że chelaty są przereklamowane.

W jakim celu chcesz zbijać prolaktynę?
Jedzenie dawek rzędu 300-600mg b6 dziennie na dłuższą metę jest neurotoksyczne i może się odbić kiepsko na zdrowiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Aby podbic poziom teścia. Ale ok. Nie będę jeśc. Jaki kompleks witamin B polecacie dla osób trenujących siłowo i pracujących fizycznie? Tutaj już interesują mnie firmy kulturystyczne ze sklepu sfd.pl :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Są lepsze suple od b6 np vitex, testosteronu b6 Ci nie podbije.
Coś droższego od olimpa trudno znaleźć, hi tec ma np w swojej ofercie cytrynian w proszku now też
https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_Magnesium_Citrate-opis1336.html
https://sklep.sfd.pl/Now_Magnesium_Citrate_Pure_Powder-opis36184.html
dietetyczka koleżance ostatnio poleciła np firmę natural factors ale to trzeb już sprowadzac

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 247 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5466
Polecam spróbować też okresowe stosowanie ZMA - czyli cynk, magnez, b6. Najlepiej samemu sobie skompletować - dostaniesz u każdego lekarza recepte na cynk (zincas forte - 27mg/tab) + b6 (50mg/tab). A magnez osobno w proszku/tabletkach jak Ci wygodniej i sobie przed snem jedz:
Przykładowa dawka: 1 tab b6 (50mg) + 1 tab cynku (27mg) + 300mg jonów magnezu (to musisz wyliczyć na podstawie opakowania ile magnezu to ile jonów).
Za wszystko zapłacisz niewiele a wystarczy na dłużej, niż w przypadku standardowych gotowych suplementów.
Ja osobiście stosuje 2 miesiące, potem 2 miesiące przerwy i tak w kółko. zauważalnie poprawia u mnie jakość snu, regeneracje, libido na początku też poprawiło - prawdopodobnie zanim zacząłem stosować ZMA miałem jakieś niedobory. Teraz już tak zauważalnie nie działa, ale napewno lepiej się śpi, wyeliminuje skurcze spowodowane brakiem magnezu i ogólnie bardzo kompleksowe działanie ma ten zestaw :)

Jak jesteś wygodnicki i nie chce Ci się lecieć do lekarza, to sprawdź na sklepie sfd - jest wiele gotowych rozwiązań ZMA, tylko zwróć
uwagę na skład, żeby nie kupić np. zma z tlenkiem magnezu jako głównym składnikiem, bo jego wchłanialność to zaledwie kilka procent.

Zdaje się, że sfd ma fajne ZMA w sklepie za niską cenę.


Zmieniony przez - Lvkaz w dniu 2017-03-25 15:08:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 35 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3959
Polecam magne b6 max, dwie tabletki dziennie i nie ma skurczy

..naucz sie brac z zycia lekcje...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
fluorfluor
Jaki kompleks witamin B polecacie dla osób trenujących siłowo i pracujących fizycznie? Tutaj już interesują mnie firmy kulturystyczne ze sklepu sfd.pl :)


styknie podstawowy
https://sklep.sfd.pl/SFD_B_Complex-opis35847.html#opis

ewentualnie mzoesz poszukac czegos metylowanego np firmy dr best

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można wiedzieć, dlaczego chelaty są przereklamowane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
TomQ-MAG
fluorfluor
Jaki kompleks witamin B polecacie dla osób trenujących siłowo i pracujących fizycznie? Tutaj już interesują mnie firmy kulturystyczne ze sklepu sfd.pl :)


styknie podstawowy
https://sklep.sfd.pl/SFD_B_Complex-opis35847.html#opis

ewentualnie mzoesz poszukac czegos metylowanego np firmy dr best


Jakiś link? Nie ma tego w sklepie sy fy dy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
wygoogluj, na sfd jest zakaz linkowania poza sfd

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Ok, a jakiś lepszy B kompleks dla koksów? :) Bardziej rozgałęziony, z większymi dawkami...


Zmieniony przez - fluorfluor w dniu 2017-03-26 11:32:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AAKG?

Następny temat

Białko ryżowe

Wiecej