SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki macie cholesterol ?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23229

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 133 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19208
Amatorsko ćwiczę na siłowni od ponad dwóch lat , staram się nie opierniczać , trzymam równiez dietę. Ostatnio zrobiłem sobie badania na cholesterol i jestem zaskoczony....1) całkowity 313,6 !!! 2) HDL 58,3 3)LDL 238, !!!, trójglicerydy 81,9..Wychodzi na to, że dużo wieprzowinki z promocji marketowych ;), low carby i króciutkie epizody z ckd nie wyszły mi na dobre :) A tak poważniej , staram się jeść rozsądnie tj. węgle złożone typu kasze, ryż brązowy, rzadko pieczywo a jeśli już to razowe, do tego mięcho , głównie gotowane , wieprzowe, wołowe , ryby , piersi kurczaka + dużo warzyw gotowanych. Nie palę , nie piję, dlatego też ten cholesterol mnie zaskoczył...A jak tam u was ? Czy dieta kulturystyczna po 35 roku życia wam służy ?

POWER IS BACK !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 133 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19208
aaaa bo zapomniałem....przez te pół roku zrzuciełm jakieś 5 kilo i kilka razy w tygodniu piłem jogurt , podobno obniżający cholestereol (benecol).. Myślę, że suma tych wszystkich przytoczonych przeze mnie czynników zadziałała. Utrzymam obecny styl życia a badania powtórze za pół roku.

POWER IS BACK !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47398
Ja nie badałem nieświadomi żyją dłużej,ale nie tylko to co jemy może być przyczyną wysokiego cholesterolu,może to być np stres,przyjmowanie jakiś leków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 133 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19208
ja też zbadałem sobie po raz pierwszy....nie mogę wykluczyć więc , że i wcześniej za dobrze nie było...ok, potestuję mniej zwierzęcą dietkę i zobaczę za jakiś czas czy pomogło :)

POWER IS BACK !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
o kurcze to juz niepokojaco wysoko...wlasciwie to juz podchodzi pod leczenie farmakologiczne
warto zasiegnac porady lekarza i zrobic dokladniejsze badania laboratoryjne.
w pozywieniu powinno byc max 300 mg choresterolu-pomocny jest np program dziennik posilkow.
niestety mieso,takze kurczaki maja dosc duzo choresterolu a zoltka to juz prawdziwa bomba....jedno ma 750 mg,czyli starcza na dwa dni...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
z tymi żółtkami to też nie jest tak do końca ,najnowsze badania wykazały że nie są tak szkodliwe jak to przedstawiano
wartość cholesterolu zależy od wielu czynników- predyspozycji genetycznych,stylu życia,wieku, płci, wagi i przede wszystkim stanu zdrowia danej osoby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Jakieś 6 miesięcy temu badałem poziom cholesterolu w UK, lekarz stwierdził ze jest bardzo dobrze.
Szkoda ze zawieruszył mi się wynik badania, mógłbym go wkleić i ktoś kto się zna mógłby to potwierdzić.
Nadmieniam że każdego dnia spożywam około 10-15 zółtek, z tym że tłuszcze nienasycone też są na stałe w mojej diecie.

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 53 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16763
Cholesterol calkowity: 201
HDL 63
LDL 123
Trojglicerydy 74

WR ujemny

pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ooo, moja działka

Flex ma rację, to wcale nie jest tak, że jeśli będziemy jeść mniej cholesterolu, to niższy jego poziom będziemy mieć we krwi

W diecie "zachodniej" z pożywieniem dostarczamy 300-500mg dziennie, podczas gdy nasz organizm wydziela wraz z żółcią 800-1200mg cholesterolu/dzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
wiadomo-czynnikow jest wiele..
ale gdy mialem cholesterol 225,przypilnowalem spozycie cholesterolu-tak komponowalem,by dziennie wychodzilo ok 300-400.Poprzednio sprawdzajac mialem ok 600/dzien

po 2 miesiacach spadl mnie poziom na 180,pozniej 150 ...

jedynie ograniczylem spozycie-reszta tak samo....

co do zolci-pewnie ,ze sie wydala ale tez moze byc przyczyna

kamieni zolciowych....
podobnie mit spalania cholesterolu podczas treningu i wysilku fizycznego-mnie to niezbyt sie sprawdzilo

Zmieniony przez - masti w dniu 2011-02-07 15:28:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cholesterol 190 ,ale mierzony kilka lat temu w dziwnym czasie ,bo akurat byłem na dziwnych wczasach i tylko warzywami mnie karmili prze 2 tygodnie ,teraz pomyślę o zbadaniu tego jeszcze raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 50 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3769
Ja dziś właśnie robiłem sobie badania także jutro napisze jaki mam cholesterolale co roku jak sobie sprawdzam to mam w granicach powyżej 250 może w tym roku coś się zmieniło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki procent życia trenujemy?

Następny temat

Luteina a siłownia

Wiecej