SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Jaki ciśnieniomierz? Prosze o porade

Wysłana -
Chciałabym mojej mamie kupić ciśnieniomierz ponieważ ma poważne problemy z ciśnieniem. Czy moglibyście mi poradzić jaki aparat nabyc? Chciałabym nabyć taki, który by nie fałszował pomiarów ( poprostu był dobry i dokładny0 Słyszałam, że wiele ciśnieniomierzy fałszuje pomiar. Pomóżcie prosze. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
kup mechaniczny.
tylko nie gdzieś na targu, a w sklepie medycznym.
juz za 50-60 zł można kupić ze stetoskopem i gwarancją.
Wysłana -
A co sądzicie o ciśnieniomierzach nadgarstkowych, elektronicznych itp? one kosztują od ok 300zł. Może są wygodne ale czy dokładne? Chodzi o to aby moja mama mogła sama zmierzyc sobie ciśnienie...Ona nie jest zbyt sprawna dlatego nie wiem do konca co wybrać:(
Wysłana -
generalnie nie polecam ciśnieniomierzy elektronicznych.
wg mnie, te ogólnodostępne nadają się jedynie dla młodych, zdrowych ludzi.
pomiary bardzo często są błędne.

kup mechaniczny, bardzo szybko można nauczyć sie obsługi,
Wysłana -
Mechaniczny czyli rtęciowy?
Wysłana -
mechaniczny, zegarowy, np. taki:
http://www.ambulans.com.pl/wiecej_zdjec.php?id=291 
Wysłana -
jeśłi sobie poradzi przy mierzeniu albo kto będzie to robił to RTĘCIOWY
jesli nie - ma być coś prostego i samomierzącego - to dobry elektroniczny dobrej firmy np OMRON ale nie nadgarstkowy tylko normalny na ramię
np omron mx3+ na allegro masz powystawiane mx6 i mx7 w cenie ok 210-260zł
Wysłana -
a dodam że ojciec ma omrona i pomiary sa dokładne , powtarzalne itp
Wysłana -
Dokładnie najlepszy jest najprostszy z mankietem zakładanym na ramię, rtęciowy (choć teraz trudno o takowy) czy zegarowy. bardzo szybko można nauczyć się posługiwania tym aparatem. natomiast ciśnieniomierze nadgarstkowe często podają błędny wynik przy zmianach miażdżycowych w naczyniach a w starszym wieku są one bardzo częste.
Wysłana -
Najlepszy to bylby rteciowy (najdokladnieszy) ja mam zegarowy i jest taka sprawa; przykladowo napompuje do 200 i puszczam wskazowka opada powolutku do np 150 nagle zaczyna drgac cofa sie i spada to tak jakby juz to byla gorna granica ale stukow w uchu jeszcze nie slychac! Tak sie dzieje np do 130 / 120 i zaczyna byc slychac uderzenia i konczy np na 80 wiec cisnienie 130/80 ide do przychodni siedze z dziesiec minut jestem zrelaksowany mierza i... 150 / 90 maja rteciowy! W domu tym moim jak mierze to najczesciej jest 130/80 120/80 juz roznie zakladam mankiet (wyzej nizej) sluchawke (roznie probuje) zawsze 130 / 80 czasami 140 / 90 ale rzadko w przychodni 160 /90 140 /100 150/90 . Cisnieniomierz w 100% dobry sprawdzalem na warsztacie. I tak se mysle drga membrana przy 150 a w uchu zaczyna byc slychac przy 130 ok ale slychac przy 80 tez udzerzenia wiec jesli by bylo cisnienie 150/90 jak w przychodni to moj przy 85 juz by nie bylo slychac uderzen! PRAWDA ?.
Wysłana -
Ja mam nadgarstowy AEG. Porownam go z zegarowym jak pojade do rodziny. Jest dosc funkcjonalny, podaje tetno i ma chyba 90 pamieci pomiarow - dla mnie istotne. Srednia wynikow pomiarow jest bardzo przywoita, co nie znaczy iz nie przeklamuje w jakac strone.
Nalepsza jest jego cena: Kupilem w Selgorsie za piedziesiat pare zlotych w promocji.
Strona 1 z 5
Dodaj odpowiedź