SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki ciśnieniomierz? Prosze o porade

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95202

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
jak dobrze pamietam mam omrona wlasnie M6 i jest rewelacyjny

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Tak M6 Omron jest ok - jeśli mówisz o automatycznym - pozostaje przy moim wcześniejszym wyborze - przeczytaj wątek wyżej - jeśli ciśnieniomierz naramienny klasyczny - jeśli koniecznie się upierasz przy automacie to może być też: Ciśnieniomierz automatyczny Rossmax MW701k z technologią Korotkowa (wygoogluj sobie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13
W cenie tego Rossmaxa dostanę Omrona M4 Plus.
Wolę Omrona bo ma jeszcze większy mankiet a ten mankiet 36cm Rossmaxa to tak na styk. :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
Witam. Jeżeli już ktoś myśli o zakupie OMRON M6, to iech zapyta siebie - po co? Co daje ten sprzet więcej niż inny ciśnieniomierz? Ja polceam w tych pieniążkach (jeśli już kogoś stać) Microlife A200 Afib. Z tego, co wyczytałem, to jedyne takie urządzenie na świecie, które wykrywa migotanie przedsionków i ma mankiet czaszowy - na każdą rękę. Osobiście składam na niego i mam nadzieję, że niedługo sobie go kupię.
Ma walidację BHS oraz funkcję trzykrotnego pomiaru - MAM. Czytałem o tym na stronach Microlife.

pacjent1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1711
Migotanie przedsionków to bardzo wysoki duży puls w zasadzie prawie zagrożenie życia. Każdy tani ciśnieniomierz posiadający kontrolę pulsu pokaże ilość uderzeń na minutę, a więc wyjdzie nawet migotanie przedsionków. Tak więc tą opcją bym się nie sugerował, bo to zwykły chwyt marketingowy. Co innego opcja wykrywania arytmii! Pozdrawiam!

węglarka nie chodzi, bo paliwo za drogie, ale na sucho też można czynić postępy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
NIestety, to żaden chwyt.
Po co Microlife patentowałby taki urządzenie? dla chwytu marketingowego? bzdura.
Arytmię wykrywa praktycznie każdy ciśnieniomierz, ten wykrywa coś więcej - migotanie przedionków, a dziś to jeden z największych prblemów cywilazycjnych.
Wystarczy zobaczyć na stronę np. FUM (Fundacji Udaru Mózgu). Można również ich zapytać, co na ten temat sądzą i czy znają takie urządzenie - to organizacja non-profit. Nie ma tam marketingu. po co mieliby polecać coś, co się nie sprawdza? ja znam tylko badania oraz wyniki - można je znaleźć bez problemu w internecie.
Uważam osobiście, że taki ciśnieniomierz może uratować komuś życie.
1

pacjent1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6009
jakryc wyczerpał temat. Mechaniczny da Ci najrzetelniejszy odczyt...

Powoli do celu ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3
no niestety nie. Mechaniczny - to lekarz + stetoskop, a sam w domu - to naramienny. Czasy i stereotyoy się zmieniają.

pacjent1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
Ja od lat używam Brauna (nadgarstkowy) i jest niezawodny, działa już nie pamiętam od kiedy i jest bardzo dokładny (porównywałem jego wyniki, z tymi, które miałem robione w szpitalu). Jeśli chodzi o rodzaj a nie o markę to lepsze są naramienne, niż nadgarstkowe.
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 126
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dobry alergolog we Wrocławiu

Następny temat

mocz

WHEY premium