SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki ciśnieniomierz? Prosze o porade

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 95201

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 391
Chciałabym mojej mamie kupić ciśnieniomierz ponieważ ma poważne problemy z ciśnieniem. Czy moglibyście mi poradzić jaki aparat nabyc? Chciałabym nabyć taki, który by nie fałszował pomiarów ( poprostu był dobry i dokładny0 Słyszałam, że wiele ciśnieniomierzy fałszuje pomiar. Pomóżcie prosze. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam

Becia

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3
Rodzicom kupiłam w tamtym roku ciśnieniomierz naramienny Microlife z dużym wyświetlaczem, jest bardzo dokładny i prosty w obsłudze, są bardzo zadowoleni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4426 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
kup mechaniczny.
tylko nie gdzieś na targu, a w sklepie medycznym.
juz za 50-60 zł można kupić ze stetoskopem i gwarancją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 391
A co sądzicie o ciśnieniomierzach nadgarstkowych, elektronicznych itp? one kosztują od ok 300zł. Może są wygodne ale czy dokładne? Chodzi o to aby moja mama mogła sama zmierzyc sobie ciśnienie...Ona nie jest zbyt sprawna dlatego nie wiem do konca co wybrać:(

Becia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4426 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
generalnie nie polecam ciśnieniomierzy elektronicznych.
wg mnie, te ogólnodostępne nadają się jedynie dla młodych, zdrowych ludzi.
pomiary bardzo często są błędne.

kup mechaniczny, bardzo szybko można nauczyć sie obsługi,
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 391
Mechaniczny czyli rtęciowy?

Becia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4426 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
mechaniczny, zegarowy, np. taki:
http://www.ambulans.com.pl/wiecej_zdjec.php?id=291 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
jeśłi sobie poradzi przy mierzeniu albo kto będzie to robił to RTĘCIOWY
jesli nie - ma być coś prostego i samomierzącego - to dobry elektroniczny dobrej firmy np OMRON ale nie nadgarstkowy tylko normalny na ramię
np omron mx3+ na allegro masz powystawiane mx6 i mx7 w cenie ok 210-260zł
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
a dodam że ojciec ma omrona i pomiary sa dokładne , powtarzalne itp

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Dokładnie najlepszy jest najprostszy z mankietem zakładanym na ramię, rtęciowy (choć teraz trudno o takowy) czy zegarowy. bardzo szybko można nauczyć się posługiwania tym aparatem. natomiast ciśnieniomierze nadgarstkowe często podają błędny wynik przy zmianach miażdżycowych w naczyniach a w starszym wieku są one bardzo częste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepszy to bylby rteciowy (najdokladnieszy) ja mam zegarowy i jest taka sprawa; przykladowo napompuje do 200 i puszczam wskazowka opada powolutku do np 150 nagle zaczyna drgac cofa sie i spada to tak jakby juz to byla gorna granica ale stukow w uchu jeszcze nie slychac! Tak sie dzieje np do 130 / 120 i zaczyna byc slychac uderzenia i konczy np na 80 wiec cisnienie 130/80 ide do przychodni siedze z dziesiec minut jestem zrelaksowany mierza i... 150 / 90 maja rteciowy! W domu tym moim jak mierze to najczesciej jest 130/80 120/80 juz roznie zakladam mankiet (wyzej nizej) sluchawke (roznie probuje) zawsze 130 / 80 czasami 140 / 90 ale rzadko w przychodni 160 /90 140 /100 150/90 . Cisnieniomierz w 100% dobry sprawdzalem na warsztacie. I tak se mysle drga membrana przy 150 a w uchu zaczyna byc slychac przy 130 ok ale slychac przy 80 tez udzerzenia wiec jesli by bylo cisnienie 150/90 jak w przychodni to moj przy 85 juz by nie bylo slychac uderzen! PRAWDA ?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1031
Ja mam nadgarstowy AEG. Porownam go z zegarowym jak pojade do rodziny. Jest dosc funkcjonalny, podaje tetno i ma chyba 90 pamieci pomiarow - dla mnie istotne. Srednia wynikow pomiarow jest bardzo przywoita, co nie znaczy iz nie przeklamuje w jakac strone.
Nalepsza jest jego cena: Kupilem w Selgorsie za piedziesiat pare zlotych w promocji.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dobry alergolog we Wrocławiu

Następny temat

mocz

WHEY premium