SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki Trening?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam wszystkich packerów!
Wlaśnie wstąpiłem na forum,jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość wszystkich)
Ćwiczę już ze dwa i pół roku.muszę przyznać,że przez tem okres się nie obijałem.Z 56kg skoczyłem na 72kg(przy 173cm)co uzyskałem oczywiście na "sucho"bez specjalnego dokarmianie swych komórek mięśniowych odżywami gł.z powodu sprzeciwu starszych
Mam pewne pytanko co do treningu.Ostatnio w ręce dość regulernie wpada mi gazetka"Kulturystyka i fit..."po przeczytaniy art.TRENING CYKLICZNY można dojść do wniosku, iż zwykły trening przynosi efekty znikome w poruwnaniu do tego.jest to bardzo intensywny i długi cykl.A mianowicie rok podzielono na okresy budowy siły,masy,rzeźby,przygotowania ścięgien,...itd.
moje pytanie brzmi : czy opłaca się próbować?(przedtem ćwiczyłem raczej jednostajnie,gł.z powodu mniejszego zainteresowanie pod względem wiadomości o tym sporcie.Teraz dzięki forum moge zgłębiać tajniki tego cudownego sportu.)

RZycze miłych wakjacji(pozdro dla wsjech.

"I shit on u"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli to prawda ze cwiczys absolutnie na sucho i tyle osiagnoles to duzy sukces.Masz dobrą genetyke. Ja tez cwiczyłem i ćwicze na sucho bez odzywek i koksów od 3 lat. Osiągnołem dosc ładną sylwetke i twarde prawdziwe miesnie. Waze 80 przy 180.Możemy powymieniać sie spostrzezeniami, jak chcesz.
Jesli chodzi TR. CYKLICZNY to nie próbowałem jeszcze ,ale mam zamiar. Ja od 2 lat cwiczyłem różnie tzn. kazda partia 1 raz w tygodniu. Później zmieniłem na 2 x w tyg. Obecnie trenuje w cyklu 4 dniowym tzn.
1 : klatka
2 : bary,najszerszy
3 : nogi,biceps
4 : odpoczynek
Tricepsa nie robie bo sam mi rosnie przy robieniu klaty
Podniosłem także intensywność treningów czyli odpoczynki po ok. 1,5 min. I nigdy wczesniej nic mi tak szybko nie szło - to jest to.
Dam ci rade ,jak chcesz miec twarde i prawdziwe miesnie rob wszystko powoli i dokladnie ,stale napinając miesnie. Ja zawsze tak cwiczylem i chyba sa efekty. N.p wyciskając sztange opuszczam ją 3 sek . Tak samo przy innych cwiczeniach. I jesli to mozliwe nie biez nawet odzywek. Bo trening na sucho bardzo dowartosciowuje i mobilizuje.
No to chyba wyustarczy narazie . Nara.

SZAFAR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak hcesz trenować cyklicznie to kul kultur i fitnes albo jeśliładnie poprosicz to przepisze atr. i prześle ci???

"I shit on u"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
prosze tak ladnie :)

"Zycie jest zakrutkie i zbyt piękne aby nad nim się żalić"

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no wiesz, po pewnym czasie dochodzi się do momentu, że nie chce iść ani siła, ani masa, dlatego, aby 'wsrząsnąć' mięśniami w inny sposób, zmienia się rodzaj i formę treningu. np. jeśli ktoś od dluższego czasu ćwiczył 4-6 ruchów w serii, z przerażeniem ;) stwierdza, że 12 ruchów w serii nawet b.małym ciężarem powoduje u niego ogromne trudności. gdy po pewnym czasie powróci na 'stary' system, to może się okazać, że idzie mu znacznie lepiej, niż przed zastojem.

a co do tego, masa/rzeźba - gdy budujesz masę, odkłada się trochę (najczęściej więcej niż trochę ;)) tłuszczu, no i trzeba to spalić.

bd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Trening cykliczny to podstawa. Ten z KiF jest bardzo dobry, tylko trzeba się go ŚCIŚLE trzymać.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
CZe wszystkim!!!!!!!!!!1

Narazie nieprześle wam jeszcze planu treningowego bo jest w przepisywaniu, a jutro wyjeżdzam pod namiot do końca weekendu.)))trohe sie zaleje)))

Narazie przesyłam przedsmak tego co będzie--
(fragm. z gazety-" Rok podzielono na szeregi cykli, a każdy cykl miał inne zadanie i charakreryzował się inną intensywnością treningów.Był to rodzaj układanki , w którejdopiero złożenie poszczególnych jej elementów(cykli)gwarantowało efekt końcowy.
Skrócony rozkład cykli:
CyklI wypoczynkowy 2miesi.
Cykl II przygotowawczy 1mies.
Cykl III odzyskiwanie strat 1m.
C.IV zwięk.masy 1m
C V przyrost saiły 2m
C.VI zw.masy 2m
C.VII redeneracja 0.5m
C.VIII zw.masy 1m
c.IX rzeźbienie 1,5m

"I shit on u"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki na tricepsy

Następny temat

NOGI

Wiecej