SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki Rowerek Treningowy? Używany KETTLER czy tani nowy z Marketu?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29
Witam, nie jestem stały bywalcem forum. Ale mam pewien problem od paru dni.
Bliska osoba z rodziny ma problemy z tarczycą a przez to jest dość otyłą osobą (głupio mi zapytać o dokładną wagę ale będzie to ok 120kg), przez co ma też problemy ze stawami.
Osoba ta chciała by popracować nad sobą, ale niestety ma pod opieką starszą schorowaną osobę i ciężko jest się jej ruszyć z domu.
Pomyślałem by spróbować od rowerka. Ale problemem jest Waga (wszystkie tanie rowerki są do 100kg ), oraz cena. Chciałbym zafundować taki rowerek, ale mam sporo swoich wydatków i na chwilę obecną mógłbym wydać kwotę rzędu 300-350zł .

Znalazłem na allegro takie rowerki renomowanej firmy kettler, widać że są sprowadzane z Niemiec (pewnie z siłowni), ale czy posłużą one jeszcze przez kilka lat?:
i czy wytrzymają obciążenie osoby ważącej ok 120kg. Opcja nr 1 powinna, w opcji nr2 producent określił max wagę 110kg.
1. http://allegro.pl/cichy-magnetyczny-kettler-carat-warto-tanio-i6783880155.html#thumb/4
2. http://allegro.pl/kettler-royal-magnetyczny-tanio-warto-i6783880202.html 

Może macie jakieś podpowiedzi?
Może jakieś inne rowerki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
U takich osób takie rowerki po tygodniu pokrywa kurz!
Najpewniejszym sposobem na zdrowie jest trening z wykorzystaniem własnego ciała:
Brzuszki
przysiady
pompki
Zapytać się starszej osoby co robiła na lekcjach wychowania fizycznego i to stosować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29
Nie siedzę w głowie tej osoby. Ale wydaje mi się że jednak motywację ma. Gdy jeszcze nie miała do opieki osoby starszej to starała się uprawiać Nordic Walking. W tej chwili z braku czasu i opieki nie ma za wielkiej możliwości na taki trening. Zaś co do pompek i brzuszków to delikatnie mówiąc nie najlepszy pomysł. Ta osoba jest bardzo otyła i nie wykona ani jednego brzuszka. Pompki raczej też. Po za tym przy jej problemach z kręgosłupem (kolejny efekt nadmiernej otyłości), brzuszki są co najmniej nie wskazane.

Skupił bym się na razie na doborze rowerka. Jeśli zacznie się kurzyć to ja go sobie wezmę.


Zmieniony przez - casper_wp w dniu 2017-04-24 09:16:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
casper_wp

Skupił bym się na razie na doborze rowerka. Jeśli zacznie się kurzyć to ja go sobie wezmę.



ja natomiast skupiłbym się na zmianie nawyków żywieniowych, bo sam rowerek niewiele pomoże (szczególnie jak się będzie kurzył)
dieta to podstawa w w przypadku osoby bardzo otyłej, gdzie nie wprowadzisz mocnych treningów to 90% sukcesu

jeżeli jest duże prawdopodobieństwo, że sam będziesz go używał to wybierz pod siebie
btw obydwa podane przez Ciebie mają max wagę 110
wg mnie powinny wytrzymac na początku ale jednak dążyłbym do zbicia poniżej 100

jak ja bym wybierał to na pewno wziąłbym używkę magnetyczną niż marketowca z oporem mechanicznym
brałbym z jak najcięższym kołem zamachowymi i najstabilniejszą konstrukcją

jak brałbym rower dla siebie to tylko spinning, ale w przypadku osoby której chcesz pomóc to styknie cokolwiek, ale bez diety nie należy się nastawiać na cud


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-04-24 09:55:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Może najlepiej zafundować tej osobie pakiet u dobrego dietetyka (weźmie pod uwagę choroby) ułoży coś sensownego, a treningowo zawsze można zrobić Nordic Walking zanim osoba która jest pod opieką się obudzi lub zaraz po tym jak zaśnie (sam tak robiłem).
1

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
Ronin78
Może najlepiej zafundować tej osobie pakiet u dobrego dietetyka (weźmie pod uwagę choroby) ułoży coś sensownego, a treningowo zawsze można zrobić Nordic Walking zanim osoba która jest pod opieką się obudzi lub zaraz po tym jak zaśnie (sam tak robiłem).

Na bogatego trafiło . Nie dałbym zarobić żadnemu dietetykowi
Jakoś trudno mi uwierzyć we wcześniejszą aktywność - to skąd się wzięła aż taka nadwaga, która uniemożliwia zrobienie pompki lub brzuszka. Ćwiczenia całego ciała są najlepszą drogą do poprawy wyglądu. Zaczyna się od kilku powtórzeń aby z czasem robić więcej
Najpierw trzeba chcieć się zmienić! Rowerek w domu to tylko wymówka. Też mam lecz wolę jeździć po ścieżce rowerowej. U wszystkich otyłych zajmuje tylko miejsce w domu i nawet nie chce się go odkurzyć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29
Kabo9 i Ronin78 dzięki za podpowiedź. Macie racje, dieta jest najważniejsza i od niedługiego czasu jest stosowana. Przypisał ją dietetyk z ośrodka w porozumieniu z Lekarzem (czy pomoże, to się okaże). Natomiast drogi Ojanie, najwyraźniej nie bierzesz pod uwagę choroby która w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do dużej nadwagi. Fakt, osoba dla której chcę kupić ten rowerek nie ćwiczyła na co dzień. Bo nigdy nie miała takiej potrzeby. Zasuwała tyle na gospodarstwie (nadal zasuwa, choć teraz mniej) , że nie było ani chęci ani czasu na ćwiczenia i dbanie o Figurę. Po za tym Jako moderator i doświadczony Atleta, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego że niektórzy ludzie nie mogą wykonywać pewnych ćwiczeń, a nie z uporem maniaka namawiać kogoś na ćwiczenia których ktoś nie może wykonywać. W dodatku, zadałem dość sprecyzowane pytanie odnośnie wyboru rowerka, a Ty dwa razy piszesz swoje . Po co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
casper_wp
Kabo9 i Ronin78 dzięki za podpowiedź. Macie racje, dieta jest najważniejsza i od niedługiego czasu jest stosowana. Przypisał ją dietetyk z ośrodka w porozumieniu z Lekarzem (czy pomoże, to się okaże). Natomiast drogi Ojanie, najwyraźniej nie bierzesz pod uwagę choroby która w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do dużej nadwagi. Fakt, osoba dla której chcę kupić ten rowerek nie ćwiczyła na co dzień. Bo nigdy nie miała takiej potrzeby. Zasuwała tyle na gospodarstwie (nadal zasuwa, choć teraz mniej) , że nie było ani chęci ani czasu na ćwiczenia i dbanie o Figurę. Po za tym Jako moderator i doświadczony Atleta, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego że niektórzy ludzie nie mogą wykonywać pewnych ćwiczeń, a nie z uporem maniaka namawiać kogoś na ćwiczenia których ktoś nie może wykonywać. W dodatku, zadałem dość sprecyzowane pytanie odnośnie wyboru rowerka, a Ty dwa razy piszesz swoje . Po co?

Przepraszam.
Masz rację.
Chcesz wybrać rowerek a nie metodę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Casper - rowerek niestety nie rozwiąze problemu. Wprowadzona i stosowana dieta - ok, to świetny początek. Natomiast aktywność fizyczna w tym przypadku musi wynikać ze zmiany sposobu życia osoby otyłej i tej osoby którą się opiekuje. Na kije można zaplanować wyjście jak "pacjent" śpi, jak przyjdzie zmiana. Jeśli pacjent na wózku - to jak najwiecej razem wyjeżdżać itd. Nawet podstawowe siłowe typu uginanie na biceps z butelką (dużą) itd. Jak chcesz pomóc to pomóż tryb zycia zmienić. Na rowerek za wcześnie...
No i oczywiście lekarstwa na tarczycę dobrze dobrane.
Tak wiem, pytałeś sie tylko o rowerek. Wiec moja odpowiedź jest nie na temat - ale może przemyślisz całokształt jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29
Temat nieaktualny. Chciałem podpytać znajomą mi osobę odnośnie zakupu rowerka. Okazało się że nie może ćwiczyć nawet na rowerku. Lekarz niedawno stwierdził u niej przepuklinę (nabawiła się jej od nadmiernego wysiłku :( ). I odradził nawet ćwiczenia na takim roweru. Najprawdopodobniej będzie ją czekać operacja.

Ojan, Ja tez przepraszam. W sumie chciałeś dobrze.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - casper_wp w dniu 2017-04-24 14:06:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

No i znów się spasłem. ;)

Następny temat

Moduł I glosowanie Krata na Lato 2017

WHEY premium